چگونگی از بین بردن لکه و بوی بنزین و گازوئیل از لباساز بین بردن لکه بنزین و گازوئیل از لباس, از بین بردن بوی بنزین و گازوئیل از لباس, چگونگی از بین بردن لکه و بوی بنزین و گازوئیل از لباس

از بین بردن بوی بنزین و گازوئیل از لباس

 

چگونگی از بین بردن لکه و بوی بنزین و گازوئیل از لباس

شیوه پاک کردن لکه بنزین و گازوییل روی لباس، اصول ویژه ای دارد، زیرا لکه بنزین و گازوئیل از بدترین نوع لکه روی لباس است. بنزین خود یک حلال و یک پاک کننده بعضی چیزهای مثل چسب و آدامس از روی لباس می‌باشد، پس شیوه پاک کردن لکه بنزین و گازوییل روی لباس، لازمه اش استفاده از حلال مخصوص و به شکل درست است. در ادامه مطلب با ما باشید.

نکاتی برای پاک کردن لکه بنزین یا گازوئیل از لباس

اول باید توجه کنید که این لباس‌ها را نباید با لباس‌های دیگر بشویید. همین طور برای خشک‌کردن این لباس‌ها تلاش کنید از بخاری‌های برقی استفاده نکنید. بگذارید این لباس‌ها در فضای آزاد خشک شوند.

 

پیش از شستشوی لباس حتماً دستورالعمل شستشو لباس را ببینید. چنانچه در دستورالعمل لباس رنگی شما، شستشوی خشک یا همان خشک‌شویی پیشنهاد شده بود، به‌هیچ‌عنوان  شستشوی معمولی و روزانه لباس را به روی آن انجام ندهید؛ لباس شما باید به شیوه خشک‌شویی کردن تمیز شود.

 

از بین بردن لکه بنزین و گازوئیل از لباس, از بین بردن بوی بنزین و گازوئیل از لباس,چگونگی از بین بردن لکه بنزین و گازوئیل از لباس

شیوه پاک کردن لکه بنزین و گازوییل روی لباس

 

روش های از بین بردن لکه بنزین و گازوئیل از روی لباس 

پاک کننده‌های لکه و آب داغ

مواد پاک کننده حلال در آب مثل اسپری‌های پاک کننده برای از بین بردن محصولات نفتی موثر هستند. بگذارید تا پاک کننده لکه لااقل ۱۵ دقیقه روی لباس بماند. آنگاه این لباس را در داغ‌ترین درجه حرارت بشویید. آب داغ برای از بین بردن کامل لکه بنزین یا گازوئیل بسیار مهم است.

 

مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی یکی از شوینده‌هایی است که برای پاک کردن لکه های روغنی و چربی روی ظرف ها به کار می‌رود و می تواند روی لکه‌های بنزین روی لباس هم موثر باشد. از مایع ظرفشویی دارای آنزیم‌های پاک کننده که غلظت بیشتری دارند استفاده کنید. مایع را روی لکه ریخته و با یک برس نرم روی آن بکشید. آنگاه بگذارید تا لباس به مدت ۵-۳۰ دقیقه در آب گرم بماند. در این قسمت نیز با توجه به نوع پارچه‌تان بهتر است برای شست و شو از آب گرم استفاده کنید.

 

از بین بردن لکه بنزین و گازوئیل از لباس, از بین بردن بوی بنزین و گازوئیل از لباس,شیوه پاک کردن لکه بنزین و گازوییل روی لباس

روش های از بین بردن لکه بنزین و گازوئیل از روی لباس

 

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یکی از چیزهایی است که در پاک کردن لکه بنزین روی لباس استفاده دارد. ۲ قاشق پودر جوش شیرین و نصف مقدار آن آب را مستقیما روی لکه لباس بریزید و بگذارد در هوای آزاد خشک گردد. آنگاه با یک بِراش، بقیه پودر را از لباس بتکانید. این قسمت می‌تواند تا وقتی که بنزین کاملا از روی لباس پاک شود ادامه پیدا کند و بیشتر مناسب لباس‌های غیرقابل شست و شو و مجلسی است که نمی خواهید همه لباس را بشویید. ولی چنانجه لباس را میتوانید بشویید بهتر است جوش شیرین و آب را داخل لگن ریخته و لباستان را یک شب تا صبح در آن بگذارید.

 

از بین بردن لکه بنزین و گازوئیل از لباس, از بین بردن بوی بنزین و گازوئیل از لباس,نکاتی برای پاک کردن لکه بنزین یا گازوئیل از لباس

شیوه از بین بردن بوی بنزین از لباس

 

شیوه از بین بردن بوی بنزین و گازوئیل  از لباس

سرکه سفید:

سرکه را  بروی لباس بریزید  و آن را با دست فشار دهید تا بوی بد بنزین از بین برود.

 

آبلیمو:

نخست لباس را در محلول آبلیمو با آب خیس کنید. آنگاه آن را بشویید.

 

نمک و مایع ظرفشویی:

بعد از ریختن بنزین بر روی لباس شما، استفاده از این ترکیب می تواند راه حل خیلی خوبی باشد.

 

جوش شیرین و بیکینگ پودر:

این ترکیب را با دست بر روی لکه به طور کامل بکشید. تا بوی بد آن برطرف شود.

 

قرار دادن لباس در هوای آزاد:

لباس را در هوای آزاد بگذارید تا بوی آن کم شود.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------