عادت های خوب والدین دانش آموزان منظمهر سال از یک ماه تا یک هفته قبل از شروع مدرسه ها،  ما شروع به آماده شدن می کنیم و با چالش های جدیدی رو به رو می شویم. اوقات خوش گذرانی و بی خیالی تابستان به سر رسیده و باید دوباره در چارچوب برنامه های مدرسه و درس و مشق قرار بگیریم.


بهترین مرجع فرزندان و کودکان برای داشتن نظم در این روزها، خودمان هستیم. آنها به سادگی با دیدن ما، عادت های خوب و بد ما را یاد می گیرند و عمل می کنند. پس چه بهتر که با ترویج عادت های خوب در خود، نه تنها خودمان از آنها بهره ببریم بلکه فرزندان مان را نیز پرورش دهیم. ما در این مطلب شما را به داشتن چند عادت خوب برای آوردن نظم به دکوراسیون منزل تان تشویق می کنیم که به ویژه در روزهای مدرسه بسیار به شما و فرزند دانش آموز تان کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید ...

 

عادت های خوب دانش آموزان منظم,ویژگی دانش آموزان منظم

کمد لباس و کشو ها را از لباس هایی که دیگر برای آنها کوچک شده اند، خالی کنید


۱. کمد لباس را تمیز کنید.
کودکانی که به مدرسه می روند، در سن رشد هستند و سایز بدن شان زود به زود تغییر می کند. کمد لباس و کشو ها را از لباس هایی که دیگر برای آنها کوچک شده اند، خالی کنید. آنها را به خواهر و برادر های کوچک تر ببخشید یا به خیریه بدهید.

 

عادت های خوب والدین دانش آموزان,دانش آموزان منظم

کفش ها را نزدیک ورودی خانه، در جا کفشی یا کمد مخصوص نگهداری کنید


۲. کفش ها را نظم دهید.
نگهداری کفش ها نزدیک ورودی خانه، در جا کفشی یا کمد مخصوص از بدو ورود نظم را در منزل شما جاری می سازد. ضمنا این عادت پسندیده را در افراد به وجود می آورد که در هنگام ورود کفش هایشان را بیرون بیاورند.

نحوه چیدمان اتاق دانش آموزان, مرتب کردن وسایل دانش آموزان

برای جلوگیری از بی نظمی، در ورودی خانه قلاب برای آویزان کردن لباس ها و سبد و جاکفشی تهیه کنید


۳. ورودی را آماده کنید.
اگر هنگام رفت و آمد فرزندان تان به مدرسه، ورودی منزل تان دچار بی نظمی و در هم ریختگی می شود، از قبل اقدامات لازم مانند نصب قلاب برای آویزان کردن لباس ها و تعبیه ی سبد و جاکفشی، برای نظم بخشی به این قسمت انجام دهید.

نظم دادن به وسایل کودک,منظم کردن اتاق کودکان

لباس هایی را که هر روز می خواهید بپوشید از شب قبل آماده کنید


۴. لباس های تان را از قبل آماده کنید.
لباس هایی را که هر روز می خواهید بپوشید از شب قبل آماده کنید، با این کار لازم نیست قبل از بیرون رفتن برای پیدا کردن لباس مورد نظرتان هول شوید. ایجاد این عادت خوب در فرزندان تان نیز بسیار عالی است.

 

عادت های خوب دانش آموزان منظم, عادت خوب برای آوردن نظم به خانه

برای انجام به موقع کارها برنامه هفتگی خود و فرزندانتان را روی دیوار نزدیک درب ورودی نصب کنید


۵. برنامه تان را به دیوار بزنید.
با شروع سال تحصیلی جدید، بهتر است برنامه هفتگی خود و فرزندان تان را روی دیوار نزدیک درب ورودی نصب کنید تا به شما و فرزندتان برای انجام به موقع کارها کمک کند. شما می توانید تکالیف، کلاس ها و قرار ملاقات ها را آنجا ثبت کنید.

دانش آموزان منظم,ویژگی دانش آموزان منظم

کتاب هایی که ارزشمند اند را نگه دارید و بقیه را ببخشید


۶. کتاب ها را دسته بندی کنید.
درست مانند لباس ها، کتاب ها نیز بعد از مدتی برای فرزندان تان بی استفاده می شوند. شما می توانید به راحتی آنها را اهدا کنید یا به مراکز جمع آوری کاغذ های باطله بدهید. کتاب هایی که ارزشمند اند را نگه دارید و بقیه را ببخشید.

عادت خوب برای آوردن نظم به خانه,نحوه چیدمان اتاق دانش آموزان

به کودکان خود بیاموزید وسایل شان را در جا و مکان مناسب آویزان کنند


۷. به کودکان خود بیاموزید وسایل شان را آویزان کنند.
این کار یک درس بسیار با ارزش برای کودکان است و تأثیر بسیار مثبتی بر آنها دارد. احساس بی نظمی بسیار گیج کننده و ناراحت کننده است. با تخصیص یک ناحیه به کاپشن ها و کوله پشتی ها، به فرزندان تان کمک کنید روزشان را با اعتماد به نفس شروع کنند.

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------