كفش هايتان را چگونه تميز مى كنيد؟ 

كفش هايتان را چگونه تميز مى كنيد؟

 

برخى مى گويند لباس آدم تا حد زيادى شخصيت انسان را نشان مى دهد و بى ترديد كفش هاى تميز و مرتب بخشى از اين شخصيت است!

 

۱- اگر كفشتان خيس شد: كفش هاى چرمى را هيچگاه در آفتاب يا كنار بخارى و يا شومينه خشك نكنيد بلكه درون آن را با روزنامه خشك پركنيد تا رطوبت داخل آن گرفته شود و پس از خشك شدن، روى آن را پوليش يا واكس بزنيد.

 

۲- كفش ها را واكس بزنيد: براى اين كار ابتدا گرد و غبار آن را با يك دستمال بگيريد. چنان چه واكستان تمام شد مى توانيد روغن زيتون را با يك اسفنج روى كفش خوب بماليد و سپس با دستمال، روغن اضافى را پاك كنيد.كفش هايتان براق و تميز خواهد شد.

 

۳- اگر كفش كتانى شما تنگ است: نخست كفش ها را بشوييد يا خيس كنيد و همان طور بپوشيد تا خشك شود. در اين صورت اندازه و قالب پاى شما را مى گيرد.

 

۴- وقتى كفش شوره مى زند: معمولا روى كفش در اثر راه رفتن در باران و برف، شوره مى زند به طورى كه هر چه كفش را بشوييد و يا واكس بزنيد اين لكه هاى سفيد پاك نمى شوند براى حل اين مشكل با اسفنج آغشته به سركه سفيد، كفشتان را پاك كنيد.

 

۵- پاك كردن كفش جير: براى پاك كردن كفش جير نخست از يك مداد پاك كن كمك بگيريد و خطوط و لكه هايى را كه روى كفش افتاده پاك كنيد. سپس با يك برس نرم كفش، روى آن بكشيد تا گرد و غبار آن پاك شود. وانگهى گرفتن كفش جير روى بخار كترى به كفش شما جلاى ويژه اى مى بخشد.

 

۶- پاك كردن كفش هاى مردانه: كفش آقايان اغلب خيلى زود كثيف مى شوند و اگر همسرتان بعد از يك روز كارى با كفش هاى خاك آلود وارد خانه شد، غر نزنيد و نگران نباشيد.ابتدا با يك دستمال غبارهاى روى كفش را پاك كنيد و سپس با كمى روغن زيتون كفش را روغنى كنيد و يك ساعت بعد آن ها را واكس بزنيد.

 

۷- اگر كفش ورزشى نو خريديد: زمانى كه نو است و هنوز نپوشيده ايد كمى پودر نشاسته روى آن بپاشيد تا بعدها آسان تر تميز شوند.

 

۸- پاك كردن كفش هاى كتانى: كفش هاى كتانى هم خيلى زود كثيف مى شوند. بهترين روش، استفاده از شامپوى فرش براى تميز كردن اين كفش هاست. براى اين كار مانند روش شامپو زدن به فرش عمل كنيد.

 

۹- صاف نگه داشتن چكمه هاى بلند: هنگامى كه مى خواهيد چكمه هاى بلند خود را در كمد نگه داريد از چه روشى استفاده مى كنيد تا ساق چكمه صاف بايستد؟ راه حل آن ساده است چند ورق روزنامه را لوله كنيد و در ساق چكمه بگذاريد و يا حوله اى دور لوله مقوايى دستمال آشپزخانه (رول) بپيچيد و درون چكمه هايتان قرار دهيد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------