تازه های شستشو ، نظافت ، لکه گیری

نحوه شستن کاور مبل پلاستیکی,شستن کاور مبل پلاستیکی,  شیوه شستن کاور مبل پلاستیکی

نحوه شستن کاور مبل پلاستیکی چگونه است؟

نحوه شستن کاور مبل پلاستیکی شستن کاور مبل پلاستیکی در بازار کاور مبل پلاستیکی همان کاور مبل ژلاتینی…

ویروس کرونا چه مدت روی لباس زنده می ماند و چگونه آن را بشوییم؟ 

راهنمای شستشوی لباس افراد مبتلا به ویروس کرونا

 

تعدادی از پزشکان و متخصصان اپیدمیولوژیست خواسته ایم تا به تمام سوالات شما در مورد لباس حاوی ویروس کرونا پاسخ دهند. در نظر داشته باشید، هنوز تحقیقات خاصی در مورد نحوه تعامل این coronavirus جدید با لباس ها انجام نشده است. اما این که آیا شما در مورد شستن دست ها، چگونگی دستیابی به لباسشویی یا اینکه در چه دما باید لباس های خود را بشویید، ما راهنمایی هایی به دست آورده ایم.

ویروس کرونا تا چه مدت روی لباس زنده می مانند؟

طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری کورنا ویروس معمولاً از طریق قطرات تنفسی (از فرد آلوده عطسه یا سرفه می شود) منتقل می شود و از طریق لمس اشیاء و لوازمی که فرد آلوده دست زده است بیماری منتقل می شوند. با این حال، ممکن است ساعت ها روی سطوح که شامل لباس هم هست زنده می مانند.

 

به گفته متخصص بهداشت عمومی کارول وینر، محصولات پوشاک می توانند قطرات تنفسی را نگه دارند، زیرا هر روز یکبار از آنها استفاده می کنیم. این ذرات می توانند به مرور زمان خشک شوند و ویروس را غیرفعال کنند. اما این بدان معنا نیست که این اتفاق به سرعت اتفاق می افتد، و او گفت که دانشمندان هر روز بیشتر و بیشتر در مورد این ویروس می آموزند.

 

وینر به هافپوست گفت: "ما می دانیم که قطرات تحت برخی شرایط ممکن است خشک شوند، که ممکن است روی پارچه هایی با الیاف طبیعی سریعتر انجام شود." "ما می شنویم که گرما و رطوبت می توانند در زنده ماندن ویروس روی سطوح تأثیر بگذارند، اما به یاد داشته باشید که در استرالیا 80 درجه (فارنهایت) است ، و تام هنکس هنوز هم آن را دریافت کرده است."

 

آیا انواع خاصی از پارچه ها نسبت به بقیه مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستند؟

(مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری) رابرت آملر، رئیس دانشکده علوم پزشکی در دانشگاه پزشکی نیویورک و رئیس سابق پزشکی CDC ، به هافپوست گفت که مدت زمان ویروس به پارچه بستگی دارد، زیرا برخی از مواد متخلخل از سایرین هستند.

 

آملر گفت: "برخی محققان معتقدند كه الیاف موجود در مواد متخلخل ذرات ویروس را می گیرند، آنها را خشک كرده و از هم می شكنند." "سطوح صاف مانند چرم و وینیل را می توان پاک کرد."

 

خانواده و اورژانس دکتر جنت نشیوات اظهار داشت که مواد پلی استر، مانند اسپندکس ممکن است میکروب ها را طولانی تر از پارچه های پنبه ای قابل تنفس نگه دارند، و این باعث می شود شستشوی شلوار، لباس زیر و لباس را با دقت انجام دهید.

 

نشیواوات گفت: "مواد مانند اسپندكس پلی استر میكروبها طولانی تر از پارچه های مبتنی بر پنبه را حفظ می كنند، اما انواع پارچه ها می توانند آلوده شوند."

 

از آنجا كه اطلاعات و تحقيقات مربوط به COVID-19 ، بيماري ناشي از كورونا ويروس همچنان در حال تكامل است، وينر تاكيد كرد كه تاكنون مطالعات متمركز بر روي آن ، ما را در مورد توانايي ماندن ويروس در سطوحی از قبيل مقوا، فولاد، مس و پلاستيك نشان می دهد. ماندن ویروس روی دستگیره های در فضای باز و مناطق پر رفت و آمد زیاد است.

 

وی گفت: " انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی به ما گفته است كه بعضی از ویروس ها می توانند پس از دو یا سه روز بر روی پلاستیک و فولاد ضد زنگ ، 24 ساعت روی مقوا و کاغذ و چهار ساعت روی مس فعال هستند." توجه داشته باشید که برخی از دکمه ها، زیپ ها و سایر سخت افزارهای لباس شما می توانند از این مواد ساخته شوند.

 

نحوه ضدعفونی کردن لباس از ویروس کرونا

 

آیا رفتن به خشکشویی در حال حاضر امن است؟

برای افرادی که دسترسی به ماشین لباسشویی و خشک کن در منزل یا آپارتمان خود ندارند، لباسشویی روشی بسیار مهم برای تمیز کردن لباس است.

 

و در حالی که دستورالعمل های کنونی CDC ، فاصله اجتماعی (فاصله شخصی شش فوت (قدم)) را برای جلوگیری از شیوع COVID-19 ترغیب می کند ، وینر گفت که لباس های شسته شده به طور کلی بی خطر هستند - البته اگر اقدامات احتیاطی مناسب انجام شود.

 

این موارد معمولاً شامل اقدامات محافظتی مانند پوشیدن دستکش ، شستن دستها، عدم لمس کردن صورت و ضد عفونی کردن تمام سطوح دستگاههای مورد استفاده شماست.

 

وی توضیح داد: "تنها روشی که ذرات ویروسی فعال می شوند ، زمانی است که وارد دهان، بینی و چشم های خود می شوند ، بنابراین اگر دستکش می پوشید ، صورت خود را لمس نکنید و مطابق دستورالعمل های CDC آنها را به درستی از بین ببرید."

 

با این حال، اگر به دستکش دسترسی ندارید ، وی اضافه کرد که ضد عفونی کردن دستهای خود در حین قرار گرفتن، و قبل از ترک شستشو ، می تواند کمک کند. علاوه بر این، شما با رسیدن به خانه، حداکثر 20 تا 30 ثانیه دست خود را بشویید.

 

اگر نگران این هستید که لباس شما با از بین رفتن ویروس ها از ماشین لباسشویی مشترک بیرون بیاید، دکتر جورجین نانوس گفت نگران نباشید.

 

وی گفت: "بله ، استفاده از ماشین لباسشویی مشترک در حال حاضر بی خطر است زیرا ویروس با شستن لباس های شما در 80 درجه فارنهایت، از آنچه که در حال حاضر درک می کنیم، کشته می شود." وی ادامه داد: "مسئله چالش برانگیز این است که فاصله اجتماعی و تماس با سطوح آلوده و افراد آلوده در رختشوی خانه وجود دارد. نه خود لباسشویی. "

 

در چه دما باید لباس خود را بشوییم؟

هنگامی که زمان شستن لباس ها فرا رسید، وینر گفت دستورالعمل های خاصی وجود دارد که می خواهید برای کمک به از بین بردن ویروس رعایت کنید. این شامل استفاده از تنظیمات آب گرم در ماشین لباسشویی و دادن زمان و گرمای اضافی به لباس شما می باشد.

 

وی گفت: "هر زمان ممکن باشد ، از تنظیم آب گرم استفاده کنید، زیرا این امر به از بین بردن ویروس کمک می کند." "گرمای اضافی و زمان، در خشک کن، معنا پیدا می کند، زیرا قطرات باید خشک شوند، که احتمالاً ویروس را غیرفعال می کند."

 

با این حال، در حالی که نانوس موافقت لباس های شسته شده را در آب گرم نشان می داد، او هشدار داد که آنها را در درجه حرارت بالا جوشاند.

 

نانوس گفت: "اگر می توانید لباس های خود را در گرمترین آب ممکن برای آن مواد شستشو دهید، ایده آل خواهد بود." "با این وجود، لطفا تمام لباس های خود را با جوشاندن خراب نکنید، زیرا این باعث افزایش استرس و اضطراب بیشتری می شود که در حال حاضر هیچ یک از ما به آن احتیاج نداریم."

 

نکاتی برای شستن لباس از ویروس کرونا

 

از چه نوع شوینده ای استفاده کنم؟

Rodney E. Rohde، رئیس و استاد برنامه علمی آزمایشگاه بالینی در دانشگاه ایالتی تگزاس، مجددا اهمیت شستشوی لباس در آب گرم را تأکید کرد، اما همچنین توصیه کرد به مواد شوینده ای که استفاده می کنید توجه کنید.

 

روهد به هافپوست گفت: "من توصیه می کنم لباس ها را در مواد شوینده حاوی ترکیب سفید کننده بشویید." "ویروس ها به هیچ وجه در این نوع محیط کار نمی کنند."

 

شورای شیمی آمریکا لیستی از محصولات را تهیه کرده است (مواد شوینده شامل) برای استفاده در برابر عوامل بیماری زا در حال ظهور ویروسی را احاطه و COVID-19.

 

اگر به ماشین دسترسی ندارید ، آیا شستشوی دست مؤثر است؟

اگر به تجهیزات رختشویی دسترسی ندارید، نانوس گفت: "شما می توانید لباس های خود را در خانه شستشو دهید تا زمانی که بتوانید دمای بالای 80 درجه فارنهایت را دریافت کنید." وی افزود: "اگر بتوانید لباس های خود را در ماشین لباسشویی معمولی بشویید، هنوز هم کاملاً ایمن است و حتی اگر لباس خود را با لباس افراد بیمار شسته اید، ویروس را از بین خواهد برد."

 

چند بار باید لباس خود را بشویید؟

در حالی که ممکن است برخی از افراد منتظر می مانند تا انبوهی از لباس برای شستن آماده کنند و سپس آن ها را بشویند ، وینر توصیه می کند که مرتباً لباس های خود را بشویید، به خصوص اگر هنوز هم مشغول کار هستید یا در مناطق شلوغ بوده اید.

 

وی گفت: " بهتر است مثل همیشه لباس های خود را مرتبا بشویید." "اگر در یک منطقه شلوغ بوده اید ، ممکن است بخواهید وقتی وارد خانه شوید، لباس های خود را بردارید و آنرا داخل سبد لباسشویی قرار بدهید احتیاط کنید."

 

این امر همچنین در لباس پوشیدن هم گسترش می یابد. نانوس پیشنهاد کرد که اغلب شستن کت ها عاقلانه باشد.

 

وی گفت: "اگر از آرنج یا آستین خود استفاده می کنید باید لباستان را بشویید تا وسایل مورد استفاده مکرر و سطوح آلوده بخصوص دکمه های آسانسور ، نرده ها و دستگیره درب را لمس کنید."

 

نشیوه گفت: "لباس های خود را با لیسول تمیز نکنید." "با این وجود اسپری های لباس ضد میکروبی وجود دارد که قابل استفاده هستند."

 

آیا باید هر روز لباس خود را هنگام بازگشت به خانه از محل کار حذف کنم؟

از آنجایی که هدف قرار گرفتن در معرض انسداد عروق کرونو ویروس است، آمل توصیه کرد اگر هنوز هم روزانه کار می کنید یا در محیط های جمعیت زیادی رفت و آمد می کنید ، لباس خود را عوض کنید.

 

وی گفت: "شما باید لباس خود را عوض کنید و هر زمان که دیگران لباس های شما را لمس کرده باشند یا در مجامع بزرگ گروهی بوده اید ، آنها را بشویید."

 

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید لباس ها را در پارکینگ عوض کنید تا از تماس با لباس تمیز جلوگیری کنید. او توصیه کرد که عادت داشته باشید که این لباس ها را در یک کیسه جداگانه نگهداری کنید.

 

وی گفت: "من در بیشتر سال های زندگی در مراقبت های بهداشتی هستم ، من همیشه این کار را انجام داده ام ، زیرا بیشتر از افراد در معرض بیماری های عفونی هستند." "بنابراین من موافقم که این کار خوب است - شاید لازم نباشد در پارکینگ برهنه شوید، اما حداقل این است که عادت کنید لباس و کفش های کثیف خود را یک بار به خانه نیاورید."

 

آیا شخص بیمار باید لباس خود را جداگانه بشوید؟

این سوال احتمالاً ذهن همه را به خود مشغول کرده است، خصوصاً در خانواده هایی که بیش از دو نفر دارند.

 

نشیحات گفت: "بهتر است همیشه لباس های بیمار را به طور جداگانه بشویید." "پوشاک می توانند دارای استاف ، E.coli ، آنفولانزا و غیره باشند."

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------