راهنمای تمیز کردن قابلمه های آلومینیومی 

تمیز کردن قابلمه های آلومینیومی

 

بهتر است زمانی که چربی و یا سوختگی در قابلمه رخ می دهد آن ها را هر چه زودتر تمیز کنید زیرا هر چه بماند تمیز کردن آن سخت تر می شود.

دیر یا زود برای همه اتفاق می افتد که غذا در تابه بسوزد. حتی لایه های چربی اطراف و کف تابه مانند چسب می چسبد. بهتر است آن ها را هر چه زودتر تمیز کنید زیرا هر چه بماند تمیز کردن آن سخت تر می شود.

 

با این حال، زمانی که می خواهید پخت و پز کنید، دوست دارید پخت و پز را با یک ماهیتابه تمیز شروع کنید، زیرا پخت و پز با یک لایه سوخته برای سلامتی شما بسیار مضر است. بنابراین تابه باید در وضعیت خوبی قرار داشته باشد و ما راه مناسبی را پیدا کرده ایم تا دوباره تابه شما مانند اولش باشد. تنها چیزی که شما نیاز دارید در حال حاضر در بیشتر خانه ها است!

 

تمیز کردن قابلمه های آلومینیومی با جوش شیرین

 

همانطور که گفتیم برای سلامتی شما مهم است که با قابلمه های تمیز طبخ کنید. علاوه بر این، با یک قابلمه سوخته به زودی طعم ناخوشایندی به غذا اضافه خواهید کرد و مطمئناً چیزی نیست که شما بخواهید. از راه حل های زیر برای دریافت تابه های جدید خود استفاده کنید:

 

تمیز کردن قابلمه با جوش شیرین و سرکه:

ابتدا جوش شیرین را روی قابلمه بپاشید.

سپس آب یا سرکه را اضافه کنید، اگر یک تابه آلومینیومی است بهتر است از آب معمولی استفاده کنید.

سپس بگذارید حدود 10 دقیقه به صورت ثابت باقی بماند.

 

اکنون می توانید با اسفنج یا اسکاج آن ها را پاک کنید.

خواهید دید که لایه های سوخته یا چربی به راحتی از قابلمه یا تابه جدا می شوند و قابلمه شما دوباره مانند روز اولش می درخشد! علاوه بر این، این نکته بسیار مفید است، همچنین بسیار ارزان است زیرا نیازی به محصولات تمیز کننده گران ندارید. حتما این نکته را با دوستان خود در میان بگذارید.

 

روش های تمیز کردن قابلمه های روی

 

تمیز کردن قابلمه های آلومینیومی با صابون :

اگر سوختگی های سر سختی در قابلمه های روی یا آلومینیومی شما وجود دارد. یک قالب صابون تمیز و استفاده نشده بردارید و با سیم ظرفشویی روی آن بکشید و با همان سیم قابلمه هایتان را بسایید. و بعد از ساییدن آن را زیر آب بگیرید که لک نشود و بعد با اسکاج و مایع ظرفشویی آن را بشویید و آب بکشیدن قابلمه های شما بسیار تمیز و براق می شوند.

 

تمیز کردن قابلمه های آلومینیومی با صابون

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------