شیوه صحیح تمیز کردن بخاری برقینکته هایی که در تمیز کردن بخاری برقی لازم است بدانید, تمیز کردن بخاری برقی, چگونه بخاری های برقی را تمیز کنیم

تمیز کردن بخاری برقی

 

نحوه تمیز کردن بخاری برقی

یکی از وسایل گرمایشی بخاری برقی می باشد که در فصل پاییز و زمستان از آن استفاده می کنند و نیازی به تجهیزات خاص ندارد و به آسانی با وصل شدن به منبع برق، الکتریسیته را به گرما تبدیل می‌کند. از موضوعات مهم در استفاده از این نوع وسیله گرمایشی، رعایت نکات ایمنی و تمیز کردن بخاری برقی است که باید چند وقت یک بار انجام گیرد. با بیتوته همراه باشید تا با شیوه تمیز کردن بخاری آشنا شوید.

مراحل تمیز کردن بخاری برقی

بخاری را خاموش کنید

همیشه برای کارهای تعمیراتی احتیاط کنید. مثلا چنانچه تصمیم گرفته اید بخاری برقی را تمیز کنید، باید بخاری را خاموش نموده و دوشاخه آن را از پریز برق جدا کنید. شاید به نظر شما خاموش بودن شعله بخاری کافی باشد، ولی فراموش نکنید که همه دستگاه‌های الکتریکی، قدری الکتریسیته ذخیره شده را در مدار خود حمل می‌کنند، حتی چنانچه خاموش شده باشند.

 

مدت ده تا پانزده دقیقه زمان بگذارید تا بدنه بخاری خشک شود. می‌توانید انگشت خود را روی بدنه بیرونی بخاری بگذارید و کنترل کنید که آیا محفظه در زمان لمس خنک است یا نه. زمانی که دستگاه خوب خنک شد، مدار گرمکن را با استفاده از یک فازمتر آزمایش کنید. فازمتر باید بتواند حتی خفیف‌ترین اثر جریان الکتریکی را که از سیستم عبور کرده را دریافت کند. پس از مطمئن شدن از این مورد، مراحل تمیز کردن بخاری برقی شروع کنید.

 

نکته هایی که در تمیز کردن بخاری برقی لازم است بدانید, تمیز کردن بخاری برقی,روش تمیز کردن بخاری برقی خانگی

نکته هایی که در تمیز کردن بخاری برقی لازم است بدانید

 

تمیز کردن سطح بخاری برقی

نخستین کار برای تمیز کردن بخاری برقی تمیز کردن بیرون آن است. گرد و غبار روی آن را با یک گردگیر تمیز میکروفایبر پاک کنید و آنگاه همه سطح بخاری را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید. این کار را با دقت انجام دهید و حتی کابل برق را هم دستمال بکشید.

 

تمیز کردن فضای داخلی بخاری برقی

در این مرحله از تمیز کردن بخاری باید پوشش بیرونی برداشته شود و هر نوع آلودگی که در بخش‌ها و اجزای داخلی جمع شده است، را تمیز کرد.

 

- شما می‌توانید با استفاده از گردگیر هوای فشرده، گرد و غبار یا کثیفی را که در منافذ، توری‌ها یا دریچه‌های بخاری جمع شده را پاک کنید.

- بودن گرد و غبار جمع شده در نزدیکی المنت، امکان دارد میزان گرمایشی دستگاه شما را از بین ببرد.

- در این مرحله از تمیز کردن بخاری توجه کنید که هیچ وقت از مواد شوینده و لکه ‌برها برای غبار روبی استفاده نکنید.

- سعی کنید از استفاده از آب صابون برای تمیز کردن اجزای داخلی بخاری فضا خودداری کنید:

چون آب صابون خشک نشده می تواند به این اجزا صدمه برساند یا سبب زنگ زدگی آنها شود.

- چنانچه با سیم کشی برق یا حتی واحد ترموستات داخل بخاری خود برخورد کردید، تلاش کنید به آنها دست نزنید.

- سیم‌ کشی موجود در داخل بخاری بسیار حساس است و یک تغییر یا تنظیم نادرست، امکان دارد سبب خرابی دستگاه شما شود.

 

نکته هایی که در تمیز کردن بخاری برقی لازم است بدانید, تمیز کردن بخاری برقی,نحوه تمیز کردن بخاری برقی

چگونه بخاری های برقی را تمیز کنیم

 

بخاری را دوباره جمع کنید

حال که کار تمیز کردن بخاری برقی به پایان رسیده است، باید بخاری خود را مجدد ببندید. پیش از مونتاژ دوباره اطمینان پیدا کنید که فضای داخلی خشک است. در این راستا می‌توانید با استفاده از سشوار در حالت خنک، این مرحله را سرعت بدهید. پس از اطمینان پیدا کردن از قطعات داخلی، بدنه بیرونی را روی قاب اصلی گاشته با پیچ‌های موجود ببندید. تعداد گیره‌ها، بست‌ها و پیچ‌های مورد استفاده را بشمارید تا اطمینان پیدا کنید همه چیز درست در جای خود قرار گرفته است.

 

نکته هایی که در تمیز کردن بخاری برقی لازم است بدانید, تمیز کردن بخاری برقی,روش سریع تمیز کردن بخاری برقی

شیوه صحیح تمیز کردن بخاری برقی

 

نکات ایمنی را جدی بگیرید

قبل از آنکه آغاز به تمیز کردن بخاری برقی کنید، نکات ایمنی گفته شده به وسیله سازنده را مطالعه کنید. حتما بخاری را از جریان برق بیرون بیاورید و سپس به تمیز کردن بخاری برقی اقدام کنید. رعایت نکات ایمنی برای روشن کردن بخاری برقی نیاز است، کمی مکث کنید تا دستگاه شما به طور کامل خشک شود و بعد آن را دوباره راه اندازی کنید. رعایت نکردن همین نکات ساده می‌تواند باعث آتش سوزی و خسارت‌های غیر قابل جبران گردد.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------