زمان دور انداختن این وسایل شده است!وقتی اسفنج آشپزخانه کثیف و تیره می شود و پرده حمام کهنه می شود آیا باید آن ها را دور بریزیم یا تمیز کنیم؟ برای پاسخ به این سوال ها و فهمیدن این که چه چیزهایی را تمیز کنیم و چه چیزهایی را دور بریزیم ادامه مطلب را بخوانید.

 

اسفنج آشپزخانه

دور بریزید! اسفنج آشپزخانه برای تمیز کردن سینک ظرفشویی عالی است اما خیلی زود باکتری جمع می کند. بهترین راه برای ماندگاری بیشتر اسفنج ها این است که بعد از هر بار استفاده آن ها را در هوای آزاد خشک کنیم. اما زمانی که اسفنج بوی بد گرفت باید آن را دور بیندازیم.

 

زمانی که اسفنج بوی بد گرفت باید آن را دور بیندازیم

 

پرده کهنه حمام

تمیز کنید! پرده حمام را با سفید کننده و یک عدد حوله در ماشین لباسشویی بشوئید اما اگر پرده حمام پوسیده و یا پاره شد باید آن را دور بیندازید.

 

اگر پرده حمام پوسیده و یا پاره شد باید آن را دور بیندازید

 

دستمال ظرف بدبو

بشوئید! چربی و پس مانده های غذا به راحتی از روی ظروف پاک نمی شوند بنابراین باید مرتب دستمال های ظروف را بشوئیم. هر چند روز یک بار دستمال های ظروف استفاده شده را با دستمال های تمیز عوض کنید و آن ها را با مایع سفید کننده بشوئید. از دستمال آشپزخانه هیچوقت برای تمیز کردن سطوحی که روی آن گوشت را آماده کرده اید استفاده نکنید. به محض این که احساس کردید دستمال بد بو شده است آن را دور بیندازید.

 

به محض این که احساس کردید دستمال بد بو شده است آن را دور بیندازید

 

برس توالت

دور بیندازید! این وسیله خانگی معمولا تا زمانی که کاملا از بین نرود و بد بو نشود نادیده گرفته می شود. درست است که می توان برس های توالت را با سفید کننده تمیز کرد اما باید سالی یک بار آن را تعویض کنید و اگر با سفید کننده تمیز نمی کنید هر ۶ ماه یک بار تعویض کنید.

 

برس های توالت را با سفید کننده تمیز کنید اما باید سالی یک بار آن را تعویض کنید

 

بالش

بشوئید! همه بالش ها با آب گرم و چرخش ملایم ماشین لباسشویی تمیز می شوند به جز بالش های فوم. برای شستن بالش های فوم از مایع صابون استفاده کنید و برای حفظ تعادل ماشین لباسشویی ۲ عدد بالش داخل آن بیندازید. شستشوی بالش ها ۲ بار در سال کافی است اما اگر هوا گرم باشد بیشتر از ۴ بار در سال بشوئید.

 

شستشوی بالش ها ۲ بار در سال کافی است اما اگر هوا گرم باشد بیشتر از ۴ بار در سال بشوئید

 

ظروف غذای پلاستیکی

بشوئید! داخل ظرف را به مدت نیم ساعت با سرکه و آب به نسبت مساوی پر کنید. اگر لکه ها از بین نرفت جوش شیرین بریزید و با دستمال روی لکه ها را بمالید.

 

برای از بین بردن لکه های ظروف پلاستیکی از جوش شیرین استفاده کنید

 

سطل زباله کثیف

بشوئید! سطل را بیرون از خانه ببرید و داخل آن را با مایع ظرفشویی بشوئید و اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود. سپس ته سطل کمی جوش شیرین بریزید تا بوی بد آن از بین برود. اگر سطل سوراخ یا شکسته شد و یا لکه های روی آن به هیچ روشی از بین نرفت آن را دور بیندازید و با یک سطل جدید جایگزین کنید.

 

بعد از شستن سطل زباله ته سطل کمی جوش شیرین بریزید تا بوی بد آن از بین برود

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------