نحوه شستن تراس و حیاطنحوه شستن تراس, نحوه شستن تراس و حیاط, چگونگی شستن تراس و حیاط

شیوه صحیح شستن تراس و حیاط

 

نحوه صحیح شستن تراس و حیاط

داشتن حیاط و تراس به علت داشتن امکانات مخصوص مانند استفاده کردن از هوای تازه، داشتن باربیکیو و ... خیلی مفید است. شما همینطور می توانید حیاط و تراس خود را به یک جای آرامش بخش تبدیل کنید و ساعاتی از روز را در آنجا بگذرانید. برای نظافت و شستن حیاط و تراس نکاتی وجود دارد که اگر رعایت کنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

تمیز کردن تراس

تراس را از وسایلی که در هنگام تمیز کاری برای شما مشکل ساز می شود خالی کنید 

نخستین کار برای تمیز کردن آن، خالی کردن فضای داخلی تراس است، وسایلی را در داخل خانه بگذارید تا تمیز کاری راحت تر شود، در بیرون از خانه آنها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید آنگاه با یک تکه پلاستیک روی آن ها را بپوشانید تا فرش های شما کثیف نشود.

 

گرد و غبار ها را پاک کنید 

به کمک یک جارو یا طی گرد و غبار و زباله ها را پاک کنید آنگاه با یک پارچه ی مرطوب روی سطح های گوناگون را بکشید. دائما موقع تمیز کردن از شیوه بالا به پایین استفاده کنید یعنی تمیز کردن را از قسمت های بالاتر شروع کنید که گرد و غبار آن به کف زمین برسد در آخر کف زمین را تمیز کنید.

 

نحوه شستن تراس, نحوه شستن تراس و حیاط,نحوه صحیح شستن تراس و حیاط

نحوه شستن تراس

 

تراس را با آب بشویید 

استفاده از شیلنگ و واشر های پر قدرت شیوه ای عالی برای برطرف کردن گرد و غبار است در موقع شستشو توجه داشته باشید که آب نباید با سطوح سیمانی برخورد داشته باشد.

 

اگر نیاز بود از مواد شوینده استفاده کنید

برای تمیز کردن لکه هایی که با آب خالی از بین نمی روند مثل چربی ها بهتر است از مواد شوینده استفاده کنید. برای خشک کردن سطح، شما می توانید از حوله های قدیمی استفاده کنید.

 

باربیکیو را تمیز کنید

برای از بین بردن چربی از باربیکیو، از جوش شیرین استفاده کنید. بخش های مختلف باربیکیو را آغشته به محلول جوش شیرین و آب کنید و بگذارید لااقل 24 ساعت به همان صورت بماند تا اثرات چربی به طور کامل از بین برود.

 

نحوه شستن تراس, نحوه شستن تراس و حیاط, تمیز کردن و شستن حیاط

نحوه صحیح شستن تراس و حیاط

 

تمیز کردن و شستن حیاط

ابتدا چنانچه در خانه خود درختی دارید، باید برگ‌های زرد و خشک ریخته شده روی سطح زمین را جمع کنید. دومین کار استفاده از یک جارو و خاک اندازاست، سطح و موزائیک روی حیاط را با دقت به وسیله جارو و خاک انداز تمیز کنید. در صورتی که در خانه گل و گلدانی دارید، آن‌ها را به آرامی جابه‌جا نموده و جایی که گل‌ها روی آن قرار داشتند را با دقت تمیز کنید. می‌توانید در این مرحله از آب استفاده کنید. 

 

تمیز کردن آلاچیق حیاط

اگر حیاط شما به قدری بزرگ هست که در داخل آن یک آلاچیق گذاشته‌اید، باید زمانی را نیز برای نظافت آن بگذارید. باد و باران می‌تواند، آلاچیق زیبای خانه شما را خراب کند، پس بهتر است هر هفته و یا هر دو هفته، وقتی را برای نظافت آلاچیق بگذارید. با استفاده از یک جارو به خوبی سطح آن را از هر نوع گرد و غبار پاک کنید. چنانچه دستگاه شستشوی آب با فشار بالا را در منزل دارید، می‌توانید در این شرایط از آن استفاده نموده و به تمیز کردن سقف آلاچیق بپردازید. نرده‌های آلاچیق را به خوبی را با دستمال تمیز و ضدعفونی کنید.

 

نحوه شستن تراس, نحوه شستن تراس و حیاط,شیوه صحیح شستن تراس و حیاط

نحوه شستن حیاط

 

تمیز کردن چراغ های حیاط

بسیاری برای زیبا‌تر کردن حیاط  از نورپردازی و چراغ‌های گوناگون استفاده کنند. چراغ‌های داخل حیاط هم پس از گذشت مدتی، کثیف شده و لکه‌های باران و برف روی آنها می ماند. برای تمیز کردن چراغ های حیاط، بهتر است نخست آن‌ها را خاموش کرده و بگذارید از گرمای حباب کم شود. آنگاه با استفاده از یک دستمال و قدری ماده شوینده روی این حباب‌ها را با دقت تمیز کنید.

 

پودر لباسشویی یا ظرفشویی را امتحان کنید

یکی از راههای کم هزینه برای برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ، پودر لباسشویی یا ظرفشویی است. پودر را با آب مخلوط کنید و روی لکه روغن بریزید. چند دقیقه صبر کنید. سپس با دستمال مرطوب یا حوله لکه را پاک کنید. بعضی اوقات لکه قدیمی است و با حوله پاک نمیشود. می توانید از فرچه ویژه شست و شو استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------