تازه های شستشو ، نظافت ، لکه گیری


کپک ماشین لباسشویی,کپک ماشین لباسشویی رو خیلی راحت تمیز کنید,علل کپک ماشین لباسشویی

پیشگیری و روش های برطرف کردن کپک ماشین لباسشویی

رفع کپک ماشین لباسشویی برطرف کردن کپک ماشین لباسشویی کپک ماشین لباسشویی، یکی از مشکلات شایعی است که…

هفت مرحله براي خانه تكاني موفق 

 

هفت مرحله براي خانه تكاني موفق

 

 

خانه تكاني از رسوم بسيار قديمي آماده شدن براي عيد نوروز است و هرچند كه آپارتمانهاي كوچك و بدون پستو و انباري و زيرزمين امروزي تقريبا در تمام مدت سال نسبتا تميز هستند، اما تميزترين خانه ها هم مدتي مانده به نوروز، براي شگونش هم كه شده از بالا تا پايين روفته و شسته و برق انداخته ميشوند. نظافت لزوما معادل با كار سخت نيست، يك موسيقي خوب يا يك برنامه راديويي خوب و مفيد ميتواند شما را با اشتياق بيشتري به تحرك وادارد. اما اين روزها كه كمتر كسي به صورت تمام وقت در خانه است و كار نظافت بايد تدريجي انجام شود، هيچ چيز بهتر از يك روش خوب و برنامه ريزي شده به كمك ما نمي آيد. روند داشتن خانه اي تميز، بدون نگراني و تشويش در طي 7 مرحله به انجام ميرسد:

 


1. از همين حالا شروع كنيد خانه تكاني شب عيد، از كارهاييست كه برخلاف اسمش نبايد "شب عيد" انجام شود، بلكه بايد از مدتها قبل از رسيدن لحظات سال تحويل انجام شده باشد. علاوه بر كار نظافت، كارهاي ديگري هم هست كه بايد از حالا تا آخر تعطيلات نوروزي انجام شوند: تهيه هديه، تهيه، نوشتن و ارسال كارت تبريك، شيريني پزي/خريد خوراكيها و در كل "خريد شب عيد" و پذيرايي از مهمانها. خوب حالا چطور براي خانه تكاني وقت بگذاريم؟ در حقيقت، داشتن خانه اي نظيف در طي تعطيلات ، به خصوص اگر از روش صحيحي استفاده كنيد، ساده تر از چيزيست كه تصور ميكنيد. مرحله اول؟ خانه تكاني را قبل از دوران پر تنش آخر فصل انجام دهيد. به اين ترتيب كار را بدون عجله و فشار روحي انجام ميدهيد و به اندازه كافي براي پروژه هاي وقت گيري مانند تغيير دكوراسيون يا برق انداختن لوازم فلزي زمان خواهيد داشت.

 

 

2. فهرستي تهيه كنيد و آن را دو مرتبه چك كنيد قبل از اينكه شروع كنيد، فهرستي از تمام چيزهايي كه بايد تميز شوند تهيه كنيد. كارها را بر اساس هر اتاق تقسيم كنيد و زماني براي هر كار در نظر بگيريد. به اين ترتيب ميتوانيد بسته به زمان لازم براي هر كار، حتي از زمانهاي اضافه بسيار كوتاه-مانند پخش آگهي در تلويزيون- نيز استفاده كنيد و مثلا چند تكه لباس را در ماشين لباسشويي بريزيد. هنگامي كه به تدريج هر مورد موجود در فهرست را علامت ميزنيد، حس بسيار خوبي به شما دست ميدهد و احتمال اينكه كارتان را تمام و كمال انجام دهيد بسيار بيشتر خواهد بود.

 

 

3. كمي اينجا و كمي آنجا براي داشتن خانه اي تميز و درخشان، نبايد لزوما زمان متمادي زيادي در اختيار داشته باشيد. در حقيقت، خواهيد ديد كه اختصاص دادن 30 دقيقه در روز به كار نظافت، نتايج بسيار رضايت بخشي خواهد داشت. براي مرتب كردن لوازم و خرده ريزها، يك زمان ثابت مانند قبل از خواب يا قبل از صبحانه را كنار بگذاريد ، در اين فاصله ميتوانيد به نظافت هم بپردازيد، مثلا بعد از دوش صبحگاهي آينه حمام را تميز كنيد و يا كف وان را با كمي پودر يا مايع مخصوص برق بياندازيد.

 

 

4. گاهي ميانبر زدن اشكالي ندارد اگر تا اينجا هر توصيه اي را به جز مورد اول عملي كرده و يا به هر علت ديگر وقت كم آورده ايد، نگران نشويد. بخشهاي اساسي و بيروني خانه مانند پرده ها، فرش و مبلمان- را تميز كرده و نظافت داخل كمدها، كابينتها و قسمتهاي "مخفي" را به مدتي بعد موكول كنيد، اما فراموشش نكنيد!

 

 

5. همه كارها را به تنهايي انجام ندهيد اين عيد، تنها عيد شما نيست و تنها دوستان و خانواده شما به منزلتان نمي آيند، پس نبايد تمام نظافت آنرا به تنهايي بر عهده بگيريد. در هر هفته زمان خاصي را براي نظافت اختصاص داده و كارها را با فرزندان و همسر خود تقسيم كنيد. از بچه ها بخواهيد كه تختهاي خود را مرتب كرده، اسباب بازيها و لوازم ديگر خود را جمع كرده و پس از گردگيري قفسه ها، سرجاي خود بگذارند. اين كار نه تنها باري از دوش شما برميدارد، بلكه عادات خوبي به فرزندان شما مي آموزد.

 

 

6. كارها را ساده كنيد گاهي تميز كردن دور و اطراف يك شيءاضافه راحت تر از دور انداختن آن به نظر ميرسد، اما اين روش در دراز مدت كارساز نخواهد بود. با كمي نظم و ترتيب، خرده ريزها را كاهش دهيد. خود را از شر هر لباسي كه ديگر اندازه تان نيست يا بيش از دوسال است آنرا نپوشيده ايد راحت كنيد. هر قطعه پوشاك يا شيء ناقص مانند لنگه جوراب، لنگه گوشواره بدلي، ظروف شكسته اي كه دوباره چسبانده شده و...- را دور بياندازيد. تهيه لوازمي مانند جا كليدي، جا كفشي و در كل وسايلي كه موجب مرتب شدن خرده ريزها ميشوند را در دستور كار خود قرار دهيد.

 

هفت مرحله براي خانه تكاني موفق

 

 

7. خوش بگذرانيد نظافت لزوما معادل با كار سخت نيست، يك موسيقي خوب يا يك برنامه راديويي خوب و مفيد ميتواند شما را با اشتياق بيشتري به تحرك وادارد. براي خود انگيزه هايي پيدا كنيد و به خود قول دهيد كه اگر كارهاي روزانه را مطابق برنامه انجام داديد، به خود جايزه اي خواهيد داد. اين جايزه ميتواند چيزي ساده اما دلپذير مانند يك حمام طولاني، صرف چاي و شيريني با خانواده يا تماشاي يك برنامه خوب تلويزيوني باشد.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی