وسایلی که خانه تان را شلوغ کرده اند!نگاهی به خانه تان بیندازید. چند وسیله ی غیرقابل استفاده می بینید؟

شاید هنوز متوجه نمی شوید که چه تعداد بی شماری ابزار وسیله به درد نخور دور و برتان ریخته شده است. اگر هنوز نمی توانید این وسایل را تشخیص دهید این مطلب را بخوانید.

 

چاقوهای کُند

معمولا در هر آشپزخانه ای تعدادی چاقوی کند و بی مصرف وجود دارد که برای سال هاست که در کشوی آشپزخانه جا خشک کرده اند. این چاقوهای هیچ کاربرد دیگری هم ندارند. پس بهترین کار این است که از شرشان خلاص شوید.

 

چاقوهای کند کشو را شلوغ کرده است

 

لباس های قدیمی

در کمدتان را باز کنید و صادقانه بگویید که چه تعداد از لباس هایتان را برای سالهاست که نپوشیده اید؟ خیلی از ما دلمان نمی آید بسیاری از لباس ها را از کمدمان بیرون بیاوریم و آن را به نیازمندان یا حتی دوستانمان بدهیم. چه ایرادی دارد؟ وقتی لباسی را نمی پوشید آن را در کمدتان زندانی نکنید.

 

وقتی لباسی را نمی پوشید آن را در کمدتان زندانی نکنید

 

تکه های کاغذ کادو

شاید شما مثل خیلی ها هرگاه ه هدیه ای را کادوپیچ می کنید باقی مانده کاغذ کادو را نگه میدارید تا شاید روزی هدیه دیگری را با آن کادو کنید اما آن روز هیچ وقت نمی رسد چرا که یا آن کاغذ مناسب سن یا شخصیت دریافت کننده کادو نیست، یا اندازه کاغذ کادو باقی مانده کوچک تر از میزان مورد نیاز است و یا کاغد کهنه رنگ و رویش را از دست داده.

 

  بیشتر بخوانید:  سرویس قاشق و چنگال  

 

پس همان لحظه ای که کاغذ کادویتان اضافه آمد از آن به عنوان کاغذ باطله استفاده کنید و آن را بی دلیل در خانه نگه ندارید.

 

از کاغذ کادوهای اضافه به عنوان کاغذ باطله استفاده کنید و سپس آن را دور بریزید

 

داروهای قدیمی

یک روز تعطیل بنشینید و سبد داروها را مقابلتان خالی کنید و هر دارویی که بی استفاده است یا تاریخ مصرف آن گذشته را دور بیندازید. این کار هم شما را از مسمومیت دارویی دور نگه می دارد و هم سبد خلوت تر دارو به شما در پیدا کردن داروها بیشتر کمک می کند.

 

و البته این که وقتی تعداد داروها در خانه کمتر باشد ما آمار دقیق تری از داروهای موجود در خانه خواهید داشت.

 

داروهای تاریخ مصرف گذشته و بی استفاده را دور بریزید

 

لوازم آرایش کهنه

این مورد هم مثل داروها باید هر چندوقت یکبار بررسی شود. شاید دلتان نیاید رژلبی را که کلی پول بابتش داده اید و فقط اندکی از آن استفاده کرده اید را با یک حرکت در سطل زباله بیندازید اما کاری است که شده. تاریخ مصرفش گذشته و شما "نباید" از آن استفاده کنید.

 

راستی! بیرون انداختن لاک های ناخن خشک شده و تمام شده یادتان نرود.

 

بیرون انداختن لاک های ناخن خشک شده و تمام شده یادتان نرود

 

ظرف های لب پر شده

اگر لیوانی لب پر شده و شما جرات نمی کنید با آن آب بنوشید یا اگر بشقابی از وسط ترک خورده است، چرا آن ها را هنوز در کابینت هایتان نگه میدارید؟ این ها را که نه خودتان و نه مهمانانتان استفاده نمی کنند پس همین امروز آنها را بیرون بیندازید.

 

ظرف های ترک خورده و لب پر را دور بریزید چون هیچ کاربردی ندارند

 

قبض ها و اینجور کاغدها

قبض برق 5 سال پیش را هم نگه داشته اید؟ چرا؟ این قبض ها صرفا در یک برهه ی کوتاه اعتبار دارند پس نیازی نیست آن ها را مثل سند خانه تان نگهدارید.

 

مجله های قدیمی

مجله هایی که ماه هاست از تاریخ انتشارشان گذشته فقط به درد استفاده به عنوان کاغذ باطله می خورند همین. وقتی تمام مطالب و اخبار های این مجلات قدیمی و به درد نخور شده است پس دلیلی وجود ندارد که با نگهداشتن آنها فضای خانه تان را تنگ تر کنید و البته کلی گرد و خاک ذخیره کنید.

 

مجله هایی که تاریخ شان گذشته را دور بیاندازید

 

منبع: goodhousekeeping

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات نظافتی سرویک

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022