نحوه تمیز کردن لکه های ژلی ویتامین و روغن ماهینحوه ی تمیز کردن لکه های روغن ماهی از روی لباس

 

تمیز کردن لکه های ویتامین ها و روغن ماهی

همان طور که می دانید قرص های ویتامین و روغن ماهی، حاوی مواد ژله ای رنگی هستند که هم رنگ دارند و هم چرب هستند. بنابراین اگر روی لباس، فرش و یا مبل شما بریزد به راحتی پاک نمی شود. به همین منظور ما راه حل هایی را برای تمیز کردن آن ها برای شما آورده ایم.

چگونه می توان لکه های ژلی ویتامین و روغن ماهی را از روی لباس و فرش و ... پاک کرد.

کلاهک های حاوی ویتامین و روغن ماهی و سایر مکمل های سلامتی ممکن است برای رفاه حال ما مناسب باشند اما برای لباس های ما مناسب نیستند. اگر شما مجبور هستید که نیازهای روزمره خود را در جیب خود قرار بدهید تا از آن استفاده کنید - اما اگر فراموش کنید و آنها له شوند - لکه هایی روی لباس شما باقی می گذارند که در اینجا نحوه پاک کردن لکه ها آورده شده است.

 

چگونه می توان لکه های ویتامین و روغن ماهی را از لباس های قابل شستشو پاک کرد.

تقریباً تمام این محصولات حاوی رنگ های غذایی هستند که به آنها رنگ متمایز می بخشد. بنابراین، اولین مرحله حذف رنگ و سپس مقابله با هرگونه لکه روغنی پس از از بین رفتن رنگ است. برای پارچه های سفید، رنگی یا چاپی می توانید از همان روند حذف رنگ استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که از سفید کننده های اکسیژن دار استفاده کنید ، نه از سفید کننده های کلر !

 

در صورت امکان، قبل از اینکه لباس ها را به طور اتفاقی روی حرارت زیاد خشک کنید، لکه ها را از بین ببرید. گرما فقط رنگ  لکه ها را تنظیم می کند و پاک کردن آنها را دشوارتر می کند. یک محلول از سفید کننده مبتنی بر اکسیژن و آب خنک را مخلوط کنید. دستورالعمل های بسته بندی را در مورد میزان مصرف هر محصول، در هر گالن آب را استفاده کنید. وسایل لک شده را زیر آب کنید و اجازه دهید حداقل هشت ساعت خیس بخورند. لباس ها را چک کنید و اگر لکه های رنگ از بین رفته است، مثل همیشه لباس را بشویید. در صورت باقی ماندن، دوباره محلول سفید کننده اکسیژن را با آب مخلوط کنید و هشت ساعت دیگر خیس کنید، سپس طبق دستورالعمل های روی برچسب آن کار را انجام بدهید و لباس تان را بشویید.

 

اگر بعد از، از بین رفتن رنگ، لکه های روغنی از روغن ماهی یا مکمل دیگری باقی مانده است، محل لکه دار را با کمی مواد شوینده مایع سنگین از بین ببرید. (از مارک های برجسته ی مواد شوینده مایع سنگین استفاده کنید که آنزیم کافی برای تجزیه روغن دارند) یا از پاک کننده ی لکه ی گریس استفاده کنید. مواد شوینده را با انگشتان خود یا با یک برس موی نرم به محل لکه شده بمالید و بگذارید پانزده دقیقه بماند، سپس با گرم ترین دمای آب توصیه شده برای پارچه، آن را بشویید. قبل از خشک شدن محل لک شده را بازرسی کنید و در صورت لزوم مراحل را تکرار کنید.

 

اگر بوی بیش از حد شدید روغن ماهی وجود دارد، یک فنجان جوش شیرین به چرخه شستشو اضافه کنید. یا لباس را یک شب در محلول آب و جوش شیرین به میزان یک گالن آب و یک فنجان جوش شیرین خیس کنید.

 

مراحل تمیز کردن لکه ی روغن ماهی از روی لباس

 

لکه های روغن ماهی و لباس های تمیز خشک

هنگامی که متوجه ترکیدن کپسول شدید، محل را با یک حوله یا پارچه کاغذی سفید تمیز کنید. سعی کنید لکه را سریع تمیز کنید و اجازه ندهید خشک شود. اگر تمیز کردن آن برایتان سخت است در اسرع وقت لباس تان را به خشکشویی بدهید.

 

تمیز کردن لکه های رنگی و چرب از لباس

 

اگر از کیت خشک شوینده خانگی استفاده می کنید، حتماً قبل از قرار دادن لباس در کیسه خشک کن، لکه را با مواد پاک کننده لکه از بین ببرید. بیشتر این محصولات لکه رنگ را به طور موثر از بین نمی برند.

 

از بین بردن لکه های ویتامین و روغن ماهی از فرش و اثاثه یا لوازم داخلی

 

نحوه ی تمیز کردن لکه ی قرص های روغن ماهی از روی فرش

 

گاهی کپسول، روی زمین می افتند، سعی کنید بدون اینکه آسیب ببیند آن را از روی زمین بردارید زیرا اگر آن را مالش بدهید و یا باز شود فقط روغن را به عمق فرش فرو می برد و لکه را بزرگتر می کند.

 

روی لکه را نشاسته ذرت، جوش شیرین یا پودر تالک بپاشید تا روغن جذب شود. با استفاده از یک برس مویی نرم، پودر را روی فرش قرار دهید. اجازه بدهید حداقل پانزده دقیقه پودر روی لکه بماند، اگر یک ساعت بگذارید خیلی بهتر است، سپس جاروبرقی بزنید تا پودر پاک شود. 

 

طبق دستورالعمل محصول، لکه را با یک حلال تمیز کننده خشک پاک کنید. از یک پارچه سفید یا دستمال کاغذی تمیز استفاده کنید و تا جایی که دیگر روغن از فرش به پارچه منتقل نشود، آن را تمیز کنید.

 

اگر حلال خشکشویی یا محصول تمیز کننده فرش ندارید، یک قاشق غذاخوری مواد شوینده مایع ظرفشویی را در دو فنجان آب داغ مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری آمونیاک خانگی اضافه کنید. لکه را با اسفنج پاک کنید و یا از برس نرم و آغشته به محلول تمیز کننده استفاده کنید. محلول تمیز کننده را با حوله ی کاغذی خشک جذب کنید تا لکه از بین برود. 

 

حتماً محل را با پارچه آغشته به آب ساده "شستشو" دهید تا باقیمانده صابون که باعث جذب خاک بیشتری می شود، از بین برود. مراحل تمیز کردن را تکرار کنید تا جایی که لکه ای باقی نماند. اجازه بدهید اجازه بدهید آن قسمت فرش به دور از گرمای مستقیم هوا خشک شود و سپس با جاروبرقی الیاف فرش را بلند کنید.

 

در صورت منفجر شدن قرص روی کاناپه یا صندلی، از همان محلول های تمیز کننده و روش های توصیه شده برای فرش استفاده کنید. مراقب باشید که پارچه بیش از حد اشباع نشود زیرا رطوبت بیش از حد در آن می تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد.

 

اگر روکش مبلمان شما، ابریشمی است، برای اطلاعات بیشتر در مورد پاک سازی لکه ها با یک شرکت حرفه ای در زمینه تمیز کردن روکش مبلمان مشورت کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 فوت و فن تمیزکاری

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------