موزه تاریخ کانادا در اتاوا (+تصاویر)موزه تاریخ کانادا, موزه تاریخ کانادا در اتاوا, عکس های موزه تاریخ کاناداموزه تاریخ کانادا از ۳ بخش تشکیل شده است

 

آشنایی با موزه تاریخ کانادا 
موزه تاریخ کانادا یک موزه ملی در کانادا است که راجع به تاریخ انسان و تمدن به ویژه تاریخ کانادا اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار می دهد. این موزه در گاتینو واقع در استان کبک و در کنار رود اتاوا است. این موزه از ۳ بخش تشکیل شده است. هدف از تاسیس موزه تاریخ کانادا جمع آوری، مطالعه و نگهداری از اشیایی است که مربوط به تاریخ زندگی انسان ها در کانادا و نشان دهنده فرهنگ آن ها می باشند. در اکتبر سال ۲۰۱۲ نام موزه رسما از موزه تاریخ تمدن کانادا به موزه تاریخ کانادا تغییر یافت تا دقت بیشتری بر روی تاریخ کانادا و مردمش باشد.

    

موزه تاریخ کانادا, موزه تاریخ کانادا در اتاوا, عکس های موزه تاریخ کانادا تصاویر موزه تاریخ کانادا


در نمایشگاه های دائمی موزه تاریخ کانادا می توان با تاریخ ۲۰۰۰۰ ساله بشر در این منطقه آشنا شد. همچنین اشیا و برنامه های مربوط به فرهنگ و تمدن کانادا از گذشته تا کنون در آن برگذار می شود. انستیتو اصلی تحقیقات درباره در موضوعات نیز در موزه قرار دارد. کامندان آن اغلب افراد متخصصی در تاریخ کانادا، باستان شناسی، قومی، و فرهنگ های محلی هستند. موزه همچنین نمایشگاه های مسافراتی را نیز برگذار می کند.


تاریخچه موزه تاریخ کانادا
این موزه در سال ۱۸۵۶ میلادی به عنوان نمایشگاهی برای سازمان زمین شناسی کانادا تاسیس شد که نه تنها مواد معدنی، بلکه نمونه های بیولوژیکی و دست سازه های تاریخی و قومی نیز جمع آوری می کرد. موزه تاریخ کانادا در مونترال تاسیس شد و در سال ۱۸۸۱ به اتاوا نقل مکان کرد. در سال ۱۹۱۰، بر اساس توصیه فرانتس بواس، ادوارد سپیر انسان شناس و زبان شناس، به عنوان اولین انسان شناس در بخش جدید انسان شناسی مؤسسه موزه مشغول به کار کرد. به زودی پس از آن، انسان شناسان Diamond Jenness و Marius Barbeau استخدام شدند. در سال ۱۹۱۰، آن را به ساختمان جدید یادبود ویکتوریا درMetcalfe خیابان در مرکز شهر اتاوا انتقال دادند. 

 

 عکس های موزه تاریخ کانادا

 

گالری ملی کانادا نیز در این ساختمان نیمی از طبقه را اشغال کرده است. در سال ۱۹۶۸، موزه به موزه طبیعت و موزه انسان تقسیم شد، اما هر دو به همان حالت در ساختمان باقی ماندند. در سال ۱۹۸۲، دولت پیر ترودو اعلام کرد که موزه انسان به محل جداگانه مختص خودش در تالار منتقل خواهد شد. در آن زمان نام دقیق موزه به زبان انگلیسی Museum of Man که می توان آن را به موزه مردها نیز ترجمه کرد به همین دلیل منتقدان علیه تبعیض آمیز بودن این نام گفت و گو می کردند تا این که مسابقه انتخاب نام برای مجموعه در سال ۱۹۸۶ برگذار شد و نام موزه تاریخ تمدن کانادا برای آن انتخاب شد، مجموعه در سال ۱۹۸۹ مجددا به مکانی با تاسیساتی جدید منتقل شد.


از زمان افتتاح آن، هزینه موزه از حدود تخمین اولیه تقریبا ۸۰ میلیون دلار تا حدود ۳۴۰ میلیون دلار افزایش یافته است. علیرغم انتقادات اولیه در مورد Disneyfication در نظر گرفته شده از موزه، هزینه های عظیم آن، معماری منحصر به فرد و نمایش های ناتمام از بسیاری از مناطق (از جمله دولت محافظه کار براون ملوانی)، موزه به سرعت تبدیل به یک جاذبه توریستی شد و توسط جناح های مختلف سیاسی به عنوان نماد ملی یک جامعۀ چند فرهنگی شناخته شد. در سال ۲۰۰۵، موزه توانست ۱،۳۹۶،۰۰۰ بازدید کننده جذب کند اما تعداد گردشگران در سال ۲۰۱۰ به ۱٫۲ میلیون کاهش یافت.


نام موزه در سال ۲۰۱۳ به موزه تاریخ کانادا تغییر یافت. احزاب مخالف اعتراض می کردند که هزینه ۵۰۰۰۰۰ دلاری برای این تغییر آن هم در دوره رکود اقتصادی غیر ضروری است. به هر حال نام موزه تغییر یافت و با تغییری در سیاست ها و اهداف آن نیز همراه بود. در حال حاضر هدف از موزه به شرح زیر است:


هدف از موزه تاریخ کانادا، ارتقاء دانش، درک و ارزیابی رویدادها، تجربیات، افراد و اشیاء کانادایی است که تاریخ و هویت کانادا را منعکس و شکل داده و همچنین آگاهی آنان از تاریخ و فرهنگ جهان را تقویت کرده است.

 

تصاویر موزه تاریخ کانادا


نمایشگاه های دائمی
سالن بزرگ
سالن بزرگ در طبقه اول ساختمان معماری مرکز موزه است. دارای دیواری پر از پنجره است که ۱۱۲ متر (۳۶۷ فوت) عرض آن ۱۵ متر (۴۹ فوت) ارتفاع آن است و دارای منظره ای از رودخانه اتاوا و مجلس پارلمان است. در دیوار مقابل یک عکس رنگی در اندازه مشابه است. این تصور یک صحنه جنگل است و گفته می شود که بزرگترین عکس رنگی در جهان است.

سالن انسان ها اولیه
این موزه نیز در طبقه اول ساختمان قرار دارد  و بازگو کننده تاریخ و هنر بومیان کانادایی از زمان سکونتشنان در آمریکای شمالی تا به امروز است.  در این بخش از موزه تایخ کانادا تنوع اولی مردم، تعاملات آنها با زمین و مشارکت آنها در جامعه را بررسی می کند. این سالم نتیجه یک همکاری پیشگامانه و فشرده بین مدیران موزه و نمایندگان انسان های اولیه است. در واقع این بخش نشان دهنده تاریخ ۲۰۰۰۰ ساله منطقه است و خود به سه بخش بزرگ تقسیم می شود. قسمت بومی به تنوع فرهنگی بومیان، دستاوردها و محل زنگی پیش از تاریخ آمریکای شمالی اشاره دارد. شامل داستان های سنتی در مورد خلقت و پدیده های دیگری است که توسط مردم بومی گفته می شد.


سالن تاریخ کانادا
تالار تاریخ کانادا، یک گالری دائمی است که به تاریخ کانادا اختصاص دارد و شامل هر دو طبقه سوم و چهارم موزه است. این بخش در تاریه یکم ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ به مناسبت صد و پنجاهمین سال موزه تاریخ کانادا افتتاح شد.
ساعت کاری موزه معمولا بین ۹ صبح تا ۵ عصر است اما هر روز برنامه خاصی دارد و چند روز در سال نیز تعطیل است، حتما قبل از بازدید سایت موزه تاریخ کانادا را چک کنید.


منبع:

الی گشت

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------