پارک تفریحی دیزنی لند؛ سفر نامحدود به رویاهاعکس های دیزنی لند, پرنسس های دیزنی لند, مشخصات دیزنی لند

پارک تفریحی دیزنی لند

 

دیزنی لند کجاست/ با سرزمین شادی و هیجان آشنا شوید!

اولین شعبه پارک های تفریحی دیزنی لند توسط والت دیزنی افتتاح شد. هدف سازندگان دیزنی لند ساختن شادترین مکان روی زمین است که خاطرات دوران کودکی را زنده میکند. 

دیزنی لند  ( به انگلیسی : Disney Land ) نوستالژی ترین مکان روی زمین است و به عنوان معروف ترین شهر بازی جهان شناخته می شوند. شعار دیزنی لند ، شاد ترین مکان روی زمین است و سعی شده فضایی را بسازند که همه افراد از پیر و جوان و کودک آرزوی گذراندن یک روز در محیط آن را داشته باشند. 

دنیای شاد و بزرگ و کارتونی دیزنی لند برای همه سنین جذاب است و تصویری از زیبایی دنیای کودکی را برای همه به نمایش می  گذارد. 

 

دیزنی لند کجاست؟

در دهه 30 – 40 میلادی ، والت دیزنی بعد بازدید از پارک های تفریحی مختلف همراه دخترانش به ایده ساخت دیزنی لند رسید. 

او در ابتدا میخواست مکانی تفریحی کنار استودیوهای خود در بربنک کالیفرنیا بسازد ولی متوجه شد که فضای کافی برای اجرای ایده اش ندارد و سپس در سال 1953 زمینی را در نزدیکی آناهیم خریداری کرد و از سال 1954 ساخت دیزنی لند را آغاز نمود. 

دیزنی لند فضای منحصر به فرد از شخصیت های معروف کارتونی در یک شهر بازی بزرگ است که شما را به شادی و هیجان دعوت می کند. 

 

سرزمین های دیزنی لند

در دیزنی لند چندین سرزمین با موضوعات مختلف ساخه شده است که در کنار هم جذابیت خاصی به این پارک میدهند.  دیزنی لند 4 شعبه اصلی در کالیفرنیا ، پاریس ، هنگ کنگ و توکیو دارد که هر کدام از 8 سرزمین مجزا ساخته شده  اند. 

 

پارک های دیزنی لند در دنیا, دیزنی لند تهران, دیزنی لند

سرزمین های دیزنی لند

 

سرزمین امریکایی دیزنی لند یا خیابان اصلی 

سرزمین آمریکایی دیزنی لند از شهر مارسلین میسوری ،  یک شهر معمولی در غرب کشور آمریکا که زادگاه والت دیزنی در اوایل قرن 20 است الگو گرفته است. در این سرزمین یک ایستگاه قطار ، میدان شهر ، سینما ، سالن شهر ، آتش خانه با موتور پمپ بخار ، فروشگاه ها ، مغازه ها ، پاساژ ها  ، اتوبوس دو طبقه ، تراموا با است و جیتنی دیده می شود. 

سرزمین آمریکایی به خیابان اصلی main street دیزنی لند معروف است که میتواند گالری هنری و خانه اپرا دیزنی لند را در آن ببینید و لحظاتی را با آقای لینکلن بگذرانید.

در انتهای این خیابان ، قلعه زیبای خفته ، مجسمه شرک و میدان مرکزی قرار گرفته است. 

برای طراحی خیابان اصلی دیزنی لند از تکنیک پرسپکتیو اجباری برای ایجاد توهم ارتفاع استفاده شده است. 

 

دیزنی لند, پارک تفریحی دیزنی لند, دیزنی لند کجاست

سرزمین ماجراجویی در دیزنی لند

 

سرزمین ماجراجویی

سرزمین ماجرا جویی یا Adventureland  شبیه مکان های گرم سیری دور از تمدن طراحی شده . این سرزمین به گفته والت دیزنی رویا را به واقعیت تبدیل میکند و میتوانید خودتان ار به دور از تمدن در دل جنگل های دور افتاده آسیا و آفریقا تصور کنید.

سرگرمی های این سرزمین عبارتند از : 

کروز جنگلی ، ماجراجویی های ایندیانا جون و خانه درختی دیزنی که شبیه خانه درختی فیلم خانواده رابینسون ، ساخته شده است. 

در ورودی سرزمین اتاق تیکی طلسم شده را مشاهده میکنید که از هماهنگ سازی کامپیوتری صدا و رباتیک برای شروع ماجراجویی شما استفاده میکند. 

 

دیزنی لند پاریس, دیزنی لند امریکا, دیزنی لند دبی

سرزمین های دیزنی لند

 

میدان نیواورلئان

میدان نیواورلئان یاد آورد شهر نیواورلئان در قرن 19 میلادی است که اولین طرح آن در 24 ژوئیه 1966 افتتاح شد و دارای فضاها و تفریحات متنوعی است از جمله خانه دزدان دریایی کارائین و عمارت خالی از سکنه داستان ترسناک . 

در کلاب خصوصی 33 میتوانید نهار خود را در فضای خاص دیزنی لند میل نمایید. 

 

سرزمین مرزی 

سرزمین مرزی یا Frontierland  صحنه ای از روزهای پیشگامی مرز کنونی آمریکا را به نمایش می گذارد. به گفته والت دیزنی همه ما دلیل داریم که به تاریخ کشوری که با روح پیشگام پدرانمان شکل گرفته ، افتخار کنیم. در این ماجراجویی برای مدت کوتاهی احساس می کنید که در روزهای پیش گام بودن آمریکا زندگی می کنید. 

 

سرزمین مرزی محل زندگی سرخپوستان پاین وود آمریکایی است که در سواحل رودخانه های آمریکا زندگی می کنند. 

در این سرزمین میتوانید از سرگرمی هایی مثل ترن هوایی ، رعد کوهستان ، قایق رودخانه مارک تواین ، کشتی بادبانی کلمبیا ، لانه دزدان دریایی در جزیره تام سایر ، کاخ دیدنی نعل اسب طلایی دیدن کنید. 

 

مشخصات دیزنی لند, پارک های دیزنی لند در دنیا, دیزنی لند

سرزمین فانتزی در دیزنی لند

 

سرزمین فانتزی 

در سرزمین عجایب یا سرزمین فانتزی  Fantasyland  داستانهای کلاسیک دوران کودکی مان در هم آمیخته شده اند. والت دیزنی درباره سرزمین عجایب می گوید، کدام کودک است که رویای پرواز با پیتر پن بر فراز لندن مهتابی یا سرزمین آلیس را نداشته باشد؟

فانتزی لند بهسبک قرون وسطایی اروپا طراحی شده و در سال 1983 تبدیل به یک دهکده باواریایی شد. در این سرزمین چندین اتاق و سالن وحشت ، چرخ و فلک شاه آرتور و جاذبه های مختلف خانوادگی قرار گرفته است. 

نمایش خیره کننده گردهمایی پرنسس های دیزنی و دیگر شخصیت های محبوب کمپانی دیزنی در ساعات خاصی از روز یکی از جاذبه های پرطرفدار این سرزمین است. 

 

 دیزنی لند, پارک تفریحی دیزنی لند, دیزنی لند کجاست

شهر میکیتون در دیزنی لند

 

شهر میکیتون 

شهر عروسکی میکیتون Mickey’s Toontown  یا میکی ماوس و دوستانش در سال 1993 افتتاح شد و برای ساخت آن  از تون تاون حومه لس آنجلسی در اکران فیلم تاج استون پیکچرز الهام گرفته است و محبوب ترین شخصیت های کارتونی دنیای دیزنی را در خود جای داده است. 

 

دو جاذبه اصلی شهر میکی ماوس Gadget’s Go Coaster و  Roger Rabbit’s Car Toon Spinاست. 

خانه های شخصیت های عروسکی میکی ماوس ، مینی ماوس ، گوفی و قایق دونالد داک در این شهر قرار گرفته اند. 

 

سرزمین لبه کهکشان در دیزنی لند

 

جنگ ستارگان ، لبه کهکشان

دنیای جنگ ستارگان لبه کهکشان Star Wars: Galaxy's Edge  در دهکده بلک اسپار اوت پوست در سیاره مرزی دور افتاده یاتو در این مجموعه به نمایش گذاشته شده است و تبدیل به محلی برای  شیفتگان مجموعه داستانی جنگ ستارگان شده است. 

 

دیزنی لند تهران, دیزنی لند, پارک تفریحی دیزنی لند

سرزمینهای دیزنی لند

 

سرزمین فردا

والت دیزنی در افتتاحیه سال 1955 ، سرزمین فردا Tomorrowland  را با این جملات معرفی کرد ، فردا عصری شگفت انگیز است ، دانشمندان در آینده درهای عصر فضا را با دستاوردهایی به نفع فرزندان و نسل های آینده خواهند گشود. جاذبه های سرزمین فردا Tomorrowland  ، به شما فرصت میدهد در ماجراهایی شرکت کنید که طراحی زنده از آینده ما هستند.

 

اولین جاذبه دیدنی سرزمین فردا ، موشک به ماه ، آسترو جت و اتوپیا است. 

اولین تجسم گاه سفر زیر دریایی بعدا به این مجموعه اضافه شد. 

این سرزمین در سال 1967 تغییرات زیادی داشت و دوباره در سال 1998 بازسازی شد و با موضوع ، دوباره آینده ، با تصاویر ژول ورن از اینده به نمایش در آمد. 

 

پارک های دیزنی لند در دنیا, دیزنی لند تهران, دیزنی لند

سرزمین فردا در دیزنی لند

 

شعبه های دیزنی لند در جهان

دیزنی لند تا به امروز 7 شعبه در کشورهای مختلف افتتاح کرده است .

دیزنی لند کالیفرنیا : اولین و بزرگترین دیزنی لند جهان در آناهیم کالیفرنیا ساخته شد که شخصیت های مختلف دیزنی و مکان های موجود در انیمیشن های دیزنی در آن بازسازی شده است. 

 

دیزنی لند فلوریدا : این  پارک به نام والت دیزنی شناخته می شود و در سال 1971 در فلوریدا افتتاح شد ، قلمرو پادشاهی سخر و جادو و قلعه سیندرلا ، قلمرو حیوانات ، فضای جنگلی و درخت زندگی این دیزنی لند بسیار معروف است. 

 

دیزنی لند توکیو : سومین دیزنی لند در سال 1983 در توکیو ژاپن افتتاح شد. قله سیندرلا ، سرزمین میکی ماوس ، سرزمین فانتزی و غیره با همان حال و هوای آمریکا در ژاپن ساخته شده است و تنها تفاوت آن وجود بازار جهانی به جای خیابان اصلی است.

 

دیزنی لند پاریس : این دیزنی لند اروپایی در حومه شهر پاریس ساخته شده است و در سال 1992 افتتاح شد و تم آن مشابه با ورژن آمریکایی ولی با تم اروپایی است.  قلعه زیبای خفته ، سرزمین علاالدین و کوه جنگ ستارگان از بخش های دیدنی شعله پاریس هستند. 

 

دیزنی لند شانگهای : شعله شانگهای در سال 2016 افتتاح شد و جذاب ترین بخش آن ترژرکو یا کشتی شخصیت جک گنجشکه دزدان دریای کارائیب است. قطار هفت کوتوله و بخش آلیس در سرزمین عجایب از بخش های پرطفدار این پارک هستند. 

 

دیزنی لند هاوایی : نام این شعبه دیزنی لند ، آولانی است که در شهر ساحلی هاوایی ساخته شده است ، این پارک با سایر پارکهای مجموعه تفات دارد و شامل هتل با هدف تفریحات ساحلی ، اسپا و استراحت به ویژه برای کودکان است. 

 

دیزنی لند هنگ کنگ : افتتاح این دیزنی لند به سال 2005 بر میگردد و مجموعه ای کامل از کوچکترین دیزنی لند جهان محسوب می شود که علاوه بر سرزمین های مشهور دیزنی لند ، تم استوری لند که از انیمیشن داستان اسباب بازی الهام گرفته در آن دیده می شود. 

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 دور دنیا با یک کلیک

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------