با ترول تونگا، زبان غول نروژ آشنا شوید (+تصاویر) ترول تونگا، از جاذبه های دیدنی نروژ

 

ترول تونگا یکی از زیباترین جاذبه های طبيعي کشور نروژ است. مسیر صخره های ترول تونگا بسی دشوار است. قبل از سفر باید قدرت بدنی خویش اطمینان یابید.

ترول تونگا از جاذبه های دیدنی نروژ
نروژ با داشتن جاذبه های طبيعي بسیار، یکی از محبوب ترین مکانهای گردشگری جهان به حساب می آید. توریست ها در این کشور به دنبال بهره بردن از تمام لحظات خویش هستند.


تفاوتی نمی کند در نروژ کجا را تماشا می کنید، زيبايي در همه جا به چشم می خورد. شما براي رویت کردن مناظر شگفت انگیز نروژ نیازی به رفتن به دوردست ها ندارید. از جنگل های بی پایان ، آبدره ها و کوه ها گرفته تا شهرهای تماشایی و شفق های شمالی. نروژ جاذبه های طبيعي فراوانی دارد در این مطلب قصد داریم تا شما را با ترول تونگا یکی از جاذبه های دیدنی نروژ اشنا کنیم.

 

 ترول تونگا، از جاذبه های توریستی نروژ


ترول تونگا کجاست؟
ترول تونگا یکی از زیباترین جاذبه های طبيعي کشور نروژ است. ترول‌تونگا (Trolltunga) در زبان نروژی به معنای «زبانِ غول» است. ترول تونگا به زبان ترول( Trolltunga) هم مشهور است و اسم صخره ای در کشور نروژ است که در ارتفاع ۷۰۰ متری از دریاچه ی Ringedalsvatnet واقع شده است. گفته ميشود که عمر این صخره به ۱۰۰۰۰ سال قبل و زمانیکه یخچال های طبيعي شروع به ذوب شدن کردند، میرسد و فی الواقع هنوز هم میتوانید بر بالای کوه های پیرامون این صخره و دریاچه، قطعه ای یخ را ببینید. در طول مسیر میتوانید
دریاچه های آبی فیروزه ای رنگ و فلات های مختلفی را ببینید و چشم اندازی داشته باشید که جای دیگری ندیده اید.

 

 

  ترول تونگا نروژ

 

سفر به ترول تونگا
مسیر صخره های ترول تونگا بسی دشوار است. قبل از سفر باید قدرت بدنی خویش اطمینان یابید. حتماً باید پیش از آغاز سفر برنامه ريزي کاملی داشته باشید. همچنين تجهيزات ضروری از جمله لباس کوه نوردی مناسب، کفش مناسب، وسایل پانسمان، غذا، نوشیدنی، نقشه و قطب نما هم همراه داشته باشید. پيش بيني آب و هوا را چک کنید و حرکت خویش را صبح زود شروع کنید.


پیاده روی کامل به ترول تونگا و برگشت 10 ساعت طول میکشد و صرفا براي کوهنوردان با تجربه توصیه ميشود. برای این کوهنوردی های حرفه ای می توانید ناحیه Hardanger، یا سخت تر از آن Skjeggedal  را انتخاب کنید که از شهر صنعتی Odda فاصله چندانی ندارند.

 

عکس های  ترول تونگا
 

 عکس های  ترول تونگا

 

زمان شروع به کوه نوردی از صخره های ترول تونگا، یکی از خاص ترین کوه های نروژ است. این کوهها در ارتفاع ۱۱۰۰ متری از سطح دریا و حدود ۷۰۰ متری از دریاچه  Ringedalsvannetدر شهرSkjeggedal  واقع شده اند.
مردم از سراسر کره زمین به این جا می آیند تا به پیاده روی در صخره های ترول تونگا بپردازند، پیاده رویی که در سال های اخیر به کمک پوشش رسانه های بین المللی شهرت جهانی یافته است. در طول فصل کوتاه تابستان بیش از ۴۰۰۰۰ نفر از صخره های ترول تونگا بالا می روند.

 

تصاویر ترول تونگا
 

 تصاویر ترول تونگا

 

طول مسیر با نشان های قرمز علامت گذاری شده است. در مسیر انشعاب های موجود است که آن جا شما را راهنمايي ميکنند و همچنين علایمی که به شما اطلاع ميدهد چه مسافتی از مسیر را طی نموده اید و چه اندازه از آن باقی مانده است.

 

ترول تونگا نروژ

 

ترول تونگا از جاذبه های دیدنی نروژ


بهرتین زمان سفر به ترول تونگا
از اواسط ماه خرداد تا اواسط شهریور امکان رفتن به صخره های ترول تونگا وجود دارد . حتماً باید پیش از آغاز سفر برنامه ريزي کاملی داشته باشید.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------