معرفی بهترین سوغاتی های نروژسوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژپنیر قهوه ای از سوغاتی های معروف نروژ به شمار می رود

 

نروژ کشوری اروپایی به مرکزیت شهر اسلو است.جغرافیای نروژ باعث ایجاد تابستان و زمستان متفاوت در این کشور  شده است. فرهنگ نروژ بر پایه سادگی است و کمک بدون چشم داشت به یکدیگر از ویژگی های بارز آنهاست. اگر قصد سفر به نروژ دارید علاوه بر طبیعت زیبا و بکر آن، حتما از غذاهای سنتی نروژ هم استفاده کنید. همچنین نروژ دارای سوغاتی های زیادی است که در این مطلب به معرفی انها پرداخته ایم.

 

معرفی سوغاتی های نروژ
سوغاتی های نروژ تمام آن چیزی است که می تواند وسوسه خرید چیزهای خنده دار، جالب و عجیب و غریب را در شما ایجاد نماید مخصوصا زمانی که شما برای تعطیلات به این کشور سفر کرده اید و مطمئن باشید در این کشور پول های شما زودتر از زمانی که در کشور خود هستید از جیبو کیف پول شما خارج خواهند شد. این مورد در خصوص نروژ کمتر است زیرا مقدار بالایی از قیمت های بالا وجود ندارند. با این حال شما می توانید سوغات، خاطرات و کالاها را در اسلو پیدا نمایید که ارزش پرداخت پول را داشته باشند. در این مطلب برخی از بهترین و بیشترین سوغاتی های نروژ که برای مسافران مورد توجه می باشد را معرفی خواهیم کرد.

 

ژاکت بافتنی نروژی
نروژ مدت طولانی است که ژاکت های بافتنی با طرح برف های هندسی، گل رز و رنگ های طبیعی را ارائه می نماید. رنگ های معتبر و همچنین رنگ های سیاه و سفید که با رنگ های اصلی ترکیب شده اند به همراه طرح های سنتی نمونه ای از یک ژاکت بافتنی نروژی به شمار می روند که در جلو خود دکمه یا زیپ وجود دارد.

 

سوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژ ژاکت بافتنی نروژی

 

برند دیل که محصول نروژ است یکی از شناخته شده ترین برندها در زمینه تولید ژاکت های بافتنی بوده و البته قیمت آن کمی گران می باشد. ژاکت های دیل را شما می توانید در تمام مغازه ها و سوپرمارکت های نروژ مشاهده نمایید. برای پیدا کردن گزینه هایی ارزان تر می توانید به فروشگاه ها یا بازارهای دست دوم در اسلو مانند Vintage Heaven رفته و شما در آنجا می توانید یک ژاکت یا دستبند مناسب را پیدا نمایید. شما همچنین می توانید گزینه هایی مانند کلاه یا دستکش را نیز انتخاب نمایید و این می تواند یکی از سوغاتی های جذاب نروژ باشد.


ترول خوش شانس | Lucky Trolls
ترول ها بخشی از رسوم قدیمی مردم اسکاندیناوی می باشند. موجوداتی خجالتی و شبانه که به طور سنتی با جادو ارتباط دارند و جادوگران آن ها را trollkvinne یا trollmenn در زبان اسکاندیناوی می شناسند.

 

سوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژ ترول خوش شانس از سوغاتی های معروف نروژ

 

در طول قرن های گذشته تصویر ترول از یک موجودی که با تاریکی در ارتباط است به یکی از موجودات عجیب و غریب پنهان شده در کوه ها و جنگل ها در نروژ تبدیل شده است. این موجودات کوچک را شما می توانید در تمام فروشگاه ها و سوپرمارکت های اسلو پیدا نمایید. هرچند ممکن است گزینه های دیگری نیز برای سوغاتی های نروژ وجود داشته باشند اما این یک سوغاتی منحصر به فرد است که شما می توانید آن را فقط در نروژ پیدا کنید.


پنیر قهوه ای نروژی | Norwegian Brown Cheese
پنیر قهوه ای نروژی یکی از شناخته شده ترین مواد غذایی در این کشور به شمار می رود که بعید به نظر می رسد شما بتوانید نمونه مشابهی از آن را در جایی خارج از اسکاندیناوی مشاهده نمایید. این محصول در Gudbrandsdalen و دره گودبراند تهیه شده و این پنیر همانند کارامل و بر اساس شیر بز یا شیر گاو می باشد که از لحاظ فنی تشابهات پنیر را ندارد اما همه افراد این منطقه آن را پنیر در نظر می گیرند.

 

سوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژ پنیر قهوه ای نروژی


این ماده غذایی معمولا بر روی یک تکه نان و یا نان تست شده قرار داده شده و یا بر روی وافل ها در زمان جشن ها و مراسم قرار می گیرد. اگر شما به دنبال طعم و مزه ای خاص و مختص نروژ می گردید می توانید در سوپرمارکت ها myseost را تهیه نمایید.


پنیر بر | Cheese Slicer

 

سوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژ پنیر بر از اختراعات نروژی ها

 

اختراع پنیر کلاسیک در بین دستاوردهای نروژ افتخاری بسیار بزرگ به شمار می رفت که البته دیگر افتخار آن گیره های کاغذی است. اگر شما به دنبال یک پنیر واقعی هستید می بایست یکی از گوزن های شمالی را شکار نمایید. پنیربر وسیله ای بسیار مورد علاقه نروژی ها بوده می تواند وسیله ای بسیار کاربردی برای شما باشد.


مربای کلودبری | Cloudberry Jam
کلودبری یکی از نادرترین انواع توت ها می باشد که در اسکاندیناوی یافت می شود. این میوه ها کشت نشده اند و آن ها به طور طبیعی در دامان طبیعت رشد کرده و شما می توانید در چند هفته از ماه جولای آن ها را برداشت نمایید. این نوع از تمشک ها نیز همانند انواع دیگر توت ها زمانی که رنگ ان ها به نارنجی تغییر می کند رسیده اند و می توان آن ها را به مربا تبدیل کرد و برای مدت طولانی ان را نگهداری نمود.

 

سوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژ کلودبری یکی از نادرترین انواع توت ها می باشد

 

در نروژ مربای کلودبری را با کرم خرد شده و قند ترکیبب کرده و از ان دسر مشهوری به نام مالتکرم تهیه می نمایند. شما می توانید این نوع از مربا را در اکثر سوپرمارکت های بزرگ در سراسر نروژ پیدا نمایید.


جواهرات یا بوق وایکینگ ها | Viking Jewellery or Drinking Horn
این یکی از سوغاتی های نروژ کمی توریستی تر از سایرین می باشد. اگر شما به دنبال یک هدیه و سوغاتی تاریخی هستید این بهترین گزینه برای شما می باشد زیرا هیچ کس وایکینگ ها را اشتباه نمی کند. جواهرات وایکینگ می تواند ظریف و شیک باشند.

 

سوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژ  بوق وایکینگ ها

 

به عنوان مثال شما می توانید به بروکت های کلاسیک و یا گردنبندهای هامرتور نگاه کنید. نوشیدنی در شاخ ها نیز یکی دیگر از عجایبی است که سبب حیرت و شگفتی شده است. شما می توانید این دست از سوغاتی ها را در موزه کشتی وایکینگ و یا موزه های دیگر پیدا نموده و اگر شما خوش شانس باشید می توانید آن را در جشنواره های قرون وسطایی در اسلو نیز پیدا نمایید.


شکلات فرایا | Freia Chocolate
شکلات فرایا یک موسسه نروژی است و شما می توانید فروشگاه آن را در نزدیکی پارکینگ مجلس در دروازه کارل یوهانس پیدا نمایید که نزدیک به علامت بزرگ فرایا می باشد. علاوه بر این در هر سوپرمارکت در اسلو نیز شما می توانید دستگاه های آن را پیدا نموده و یکی از آن ها را به عنوان سوغاتی های نروژ خریداری نمایید.

 

سوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژ شکلات فرایا از سوغاتی های نروژ

 

بیشتر نروژی ها از این محصول که از شکلات های خود می باشد استفاده می نمایند. این شکلات مدت زمان طولانی با شکلات های چهر انگشتی کیت کت داشته است اما در نهایت توانسته است به عنوان یکی از ستون های جامعه نروژی شناخته می شود. این شکلات همچنین در سراسر سفرهایی که در عید پاک صورت می گیرد نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


جزییات بوناد | A Bunad Detail
بوناد لباس های سنتی نروژ است که توسط بسیاری از زنان و مردان برای جشن های بزرگی مانند ۱۷ ماه می و روز ملی دیوانه پوشیده می شود. در حال حاضر ان ها بسیار گران بوده و رقمی در حدود ۳۵۰۰ دلار قیمت ان می باشد. بنابراین ما پیشنهاد نمی کنیم که شما یکی از این ها را خریداری نمایید مگر اینکه خیلی به فرهنگ نروژ علاقه مند باشید.

 

سوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژ

  بوناد یکی از سوغاتی های جالب نروژ

 

همچنین بوناد یک چیز کاملا نروزی است و شما می بایست ریشه های عمیق نروزی را داشته باشید تا بتوانید ارزش این لباس ها را به درستی درک نمایید. با این حال شما ممکن است بتوانید بخشی از این ها را انتخاب نمایید و یکی از این لباس های دست دوز و یا بخشی از یک توری نروژی را از یکی از مغازه ها در اسلو خریداری نمایید تا یکی از سوغاتی های نروژ را همراه خود داشته باشید. حتی اگر قصد خرید این لباس ها را نداشته باشید دیدن آن ها در مراسم و جشن ها می تواند جالب به نظر برسد.


گوشت گوزن شمالی | Cured Elk or Reindeer Meat

 

سوغاتی های نروژ,بهترین سوغاتی های نروژ,معروفترین سوغاتی های نروژ گوشت گوزن شمالی از سوغاتی های معروف نروژ


گوزن شمالی یکی از غذاهای سنتی نروژ به شمار می رود. آن ها طعم دوست داشتنی و جالبی داشته و می توانند در غذاهای مختلفی از جمله همبرگر و یا سوسیس نیز مورد استفاده قرار گیرند. اگر به یک رستوران دسترسی داشته باشید می توانید آن را در یکی از وعده های غذایی خود امتحان نمایید و یا اگر تعطیلات را در خانه خود به سر می برید می توانید با خرید قطعه ای از آن طعم این نوع غذا را آزمایش کنید. اما اگر قصد دارید که گوشت یک گوزن شمالی را به عنوان یکی از سوغاتی های نروژ به کشور خود بیاورید حتما می بایست از بسته بندی آن اطمینان حاصل کرده و همچنین قوانین خاص در مورد مقررات گمرکی آن را بدانید.


هر کدام از کشورها دارای مواردی به عنوان سوغاتی های ان کشور می باشند و کشور نروژ نیز از این موضوغ استثنا نمی باشد. حال با توجه به اینکه منطقه اسکاندیناوی دارای تاریخی بسیار کهن نبوده و همچنین در طول زمان نیز دچار تنش های متعدد نشده است. اما مواردی همانند ژاکت بافتنی و یا شاخ وایکینگ ها می تواند گزینه های بسیار مناسبی به عنوان سوغاتی های نروژ در نظر گرفته شود.

 

منبع: eligasht.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------