زیبایی های بی‌بدیل «پاتاگونیا»؛ انتهای دنیا پاتاگونیا، منطقه ای در جنوب آرژانتین، اغلب "انتهای دنیا" نامیده می شود و پر از عجایب طبیعی است. این منطقه بر چندین استان آرژانتین گسترده شده است و بخشی از مجمع الجزایر تیرا دل فوئگو و بخشی از شیلی را تشکیل می دهد و مکانی فوق العاده جادویی و زیباست. این منطقه متشکل از قله های کوهستانی، یخچال های طبیعی، دهکده های خوش منظره کنار آب، استپ های غنی و دریاچه های بلوری است که در کل دنیا منحصر بفرد هستند. زیبایی دست نخورده این منطقه از هزاران سال قدمت سخن می گوید و به شکل چندین پارک ملی، از آن حفاظت می شود.

یخچال پریتو مورنو (Perito Moreno Glacier)
این یخچال به مساحت 250 کیلومتر مربع، سومین ذخیره بزرگ آب شیرین روی کره زمین است. این یخچال بخشی از پارک ملی لوس گلاسیر در استان سانتا کروز آرژانتین است. این منطقه از لحاظ استراتژیک منطقه مهمی برای مشاهده و تحقیق است و مناظری نفس گیر از شکستن یخ ها و شناور شدن یخکوه های عظیم در آن قابل مشاهده است. این منطقه یکی از بهترین جاذبه های طبیعی آمریکای جنوبی محسوب می شود. بهترین موقع سال برای بازدید از این مکان، بین اکتبر و اوایل آوریل است، ولی بهترین زمان ماه های ژانویه و فوریه است که وسط تابستان آرژانتین محسوب می شود که شلوغ ترین موقع سال است. گردشگرانی که می خواهند از یخچال ها بازدید کنند، در هتلی در نزدیکی آن به نام کالافیت می مانند که بهترین پذیرایی را دارد.

  پاتاگونیا,دیدنیهای پاتاگونیا,گردشگری

 سرو فیتزروی (Cerro Fitzroy)
فیتزروی قله ای مرتفع است که در میان قله های یخی پاتاگونیا به سمت شرق سر بر آورده است. قله های زیادی در این منطقه وجود دارند، ولی فیتزروی بدون شک شگفت انگیز ترین آنها است، زیرا رئوس نوک تیزی دارد که برای مشتاقان صخره نوردی چالش های شگفت انگیزی دارد. فیتزروی در پارک ملی گلاسیر هم واقع شده است. صعود به این قله یکی از دشوارترین تجربه های کوهنوردی در دنیاست، نه بخاطر ارتفاعش که 3375 متر است، بلکه بیشتر بخاطر شرایط دشوار آب و هوایی منطقه، فتح آن چالش بزرگی است.

 پاتاگونیا,دیدنیهای پاتاگونیا,گردشگری

 لاگونا توره (Laguna Torre)
پیاده روی شش ساعته به لاگونا توره کاملاً ارزشش را دارد. مسیر آن هموار است و مناظر باشکوهی از قله سرو توره دارد. در مسیر علائم کافی وجود دارد و نیازی به راهنمای تور نیست و البته رسیدن به دریاچه هم بسیار نفس گیر است. در زمستان دریاچه یخ می بندد و تکه های یخ جالبی روی آن تشکیل می شود.

 پاتاگونیا,دیدنیهای پاتاگونیا,گردشگری

 اسکوریال (Escorial)
اسکوریال نام رودی از گدازه های خشک شده است که از یک آتشفشان به سوی دریاچه می رود. این رود در مسیر چشمه های آب گرم لاهوانکو در نزدیکی لاگونا ورده قرار دارد. بهترین زمان برای بازدید از آن اواخر بهار و تابستان است. مسیری باریک که به این نقطه می رسد، زیبایی خاصی دارد.

  پاتاگونیا,دیدنیهای پاتاگونیا,گردشگری

 یخچال اوپسالا (Upsala Glacier)
سفری یک روزه با گشت کاتامران می توان از یخچال اوپسالا بازدید کرد. این گشت ها ارزان نیستند، ولی کاملاً ارزشش را دارند. زیرا مناظر این یخچال بسیار باشکوه هستند و این سفر، سفری درجه یک محسوب می شود. مشتاقان عکاسی از این سفر با کمال میل استقبال می کنند.

 پاتاگونیا,دیدنیهای پاتاگونیا,گردشگری

 پارک ملی ناهوئل هواپی (Nahuel Huapi National Park)
این پارک که در سال 1934 تأسیس شد، مسیرهای گردشی جالبی دارد. یکی از آنها رودهای لیمای و ترافولز را با دره ای شگفت انگیز به نام "دره افسون شده" به هم متصل می کند. این دره نام خود را از اشکال عجیب و غریبی که بادهای قدرتمند منطقه روی سنگ های حکاکی کرده اند گرفته است. از طرف دیگر، مسیر هفت دریاچه هم نزدیک به کوه آند است. هر کدام از این دریاچه ها ویژگی های خاصی دارند که بازدید از آنها را فراموش نشدنی می کند.

 پاتاگونیا,دیدنیهای پاتاگونیا,گردشگری

منطقه حفاظت شده پنگوئن های پونتا تومبو (Punta Tombo Penguin Reserve)

این منطقه که فقط دو ساعت با اتوبوس از پوئرتو مادرین فاصله دارد، گشت تفریحی متداولی برای مسافران گشت های تفریحی آمریکای جنوبی است. مکانی زیبا در پاتاگونیا که فرصتی منحصر بفرد برای دیدن تعداد زیادی پنگوئن در زیستگاه طبیعی شان فراهم می کند. در این منطقه آنقدر پنگوئن هست که بازدیدکنندگان گاهی باید کنار بایستند تا پنگوئن ها رد شوند.

 پاتاگونیا,دیدنیهای پاتاگونیا,گردشگری

 سان مارتین دو لوس آندس (San Martín de los Andes)
این دهکده خوش منظره در ساحل دریاچه لاکار در کوهپایه رشته کوه های عظیم آند قرار گرفته و با جنگل های وحشی و آبراه های متعدد محاصره شده است. دوستداران ورزش های آبی، اسب سواری و پرنده نگری در این دهکده جادویی هرچه بخواهند پیدا می کنند. هنرمندان محلی زیادی هم هستند که کارگاه هایشان را به روی عموم باز کرده اند. این دهکده با اتومبیل سه ساعت راه از گردشگاه اسکی باریلوش فاصله دارد.

  پاتاگونیا,دیدنیهای پاتاگونیا,گردشگری

 پارک ماجراجویی کالافیت (Adventure Park Calafate)
این پارک گزینه ای عالی برای افرادی است که از مناظر زیبای پاتاگونیا لذت می برند. این پارک جزو جاذبه های اصلی منطقه محسوب می شود و هیجان زیادی از جمله صخره نوردی برای بازدیدکنندگان دارد. این پارک بخاطر راهنماهای خوبش مشهور است که حتی برای آماتورها هم لحظات لذتبخش و هیجان انگیزی فراهم می کنند. قیمت های این فعالیت ها نسبت به مناطق یخچالی پاتاگونیا مناسب ترند.

پاتاگونیا,دیدنیهای پاتاگونیا,گردشگری

 ویلا لا آنگوستورا (Villa La Angostura)

دهکده کوهستانی کوچکی است که در میان کوه های آند و دریاچه های بلوری واقع شده و یکی از بهترین گردشگاه های اسکی در کل آمریکای جنوبی را دارد. این دهکده با رستوران ها و هتل های زیبایش محبوب است. ورزش های آبی و فعالیت های دیگری از جمله گردش، اسکی، دوچرخه سواری کوهستانی و کایاک سواری موجود است. فیلم مشهور آرژانتینی "Life according to Muriel” در این منطقه فیلمبرداری شده است.

منبع:bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------