آشنایی با یخچال طبیعی پریتو مورنو + تفریحات موجود در پریتو مونرووضعیت یخچال طبیعی پریتو مونرو , غارهای یخی پریتو مورنو , منطقه ی پریتو مونرو

پریتو مونرو یک منطقه ی مسکونی در جنوب آرژانتین است

 

پریتو مورنو، یخچال طبیعی بینظیر در پاتاگونیا   

پریتو مونرو، یکی از مناطق مسکونی واقع در سانتا کروز آرژانتین است. این منطقه میکونی، به داشتن یک یخچال طبیعی به نام پریتو مونرو معروف است و سالانه گردشگران زیادی را جذب خودش می کند. در ادامه ی این مطلب، با ما همراه باشید تا درباره شهر پریتو مونرو و یخچال طبیعی پریتو مونرو، اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

پریتو مونرو کجاست؟

 

یخچال طبیعی پریتو مورنو , ویژگی های یخچال طبیعی پریتو مونرو ,  تفریحات موجود در پریتو مونرو

منطقه ی پریتو مونرو به عنوان پایتخت باستان شناسی سانتاکروز شناخته شده است

 

پریتو مونرو، یک منطقه مسکونی در جنوب آرژانتین است. این منطقه مسکونی، حدود چهار هزار و پانصد نفر جمعیت دارد و ارتفاع آن از سطح دریا، به پانصد و هفده متر می رسد. هنگامی که از پریتو مونرو سخن گفته می شود، بسیاری از افراد به یاد یخچال طبیعی پریتو مونرو می افتند.

 

این یخچال، در نزدیکی این منطقه مسکونی در آرژانتین قرار گرفته است و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کشور آرژانتین است. آب و هوای پریتو مونرو، بیابانی است. به این دلیل، وجود یخچال طبیعی در این منطقه، ممکن است برای برخی از افراد بسیار عجیب باشد و بخواهند برای یک بار هم که شده است، به این منطقه سفر کنند.

 

منطقه مسکونی پریتو مونرو، به دلیل نزدیک بودن به آثار باستانی کوا دلاس مانوس، به عنوان پایتخت باستان شناسی سانتا کروز شناخته می شود. از این جهت، باستان شناسان زیادی به پریتو مونرو سفر می کنند و می خواند که از تاریخ باستانی آمریکای جنوبی، اطلاعات بیشتری به دست بیاورند.

 

به طور کلی، منطقه مسکونی پریتو مونرو، به عنوان یکی از مهم ترین مراکز گردشگری کشور آرژانتین شناخته شده است و سالانه میزبان تعداد بسیار زیادی از گردشگران است. اگر دوست دارید که با هواپیما به منطقه پریتو مونرو بروید، خبر خوشحال کننده این است که فرودگاهی در این منطقه وجود دارد که نام آن نیز پریتو مونرو است و با شهر پریتو مونرو، حدود هفت کیلومتر فاصله دارد. وجود فرودگاه در پریتو مونرو، باعث شده است که گردشگران بسیار بیشتری، سالانه وارد این منطقه شوند.

 

یخچال طبیعی پریتو مونرو

 

منطقه ی پریتو مونرو , یخچال طبیعی بینظیر در پاتاگونیا , یخچال پریتو مورنو

یخچال طبیعی پریتو مونرو سالانه گردشگران زیادی به خود جذب می کند

 

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، در منطقه پریتو مونرو، یخچالی وجود دارد که سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خودش جذب می کند. این یخچال طبیعی، بخشی از پارک ملی لوس گلاسیارس است. اگر بخواهیم به مکان دقیق تر این یخچال طبیعی اشاره کنیم، باید بگوییم که این یخچال، در جنوب غربی سانتا کروز قرار دارد.

 

عکاسان و نقاشان بسیار زیادی به منطقه سانتا کروز سفر می کنند تا بتوانند یخچال طبیعی پریتو مونرو را ببینند و نقاشی آن را بکشند، یا از آن تصویر برداری کنند. یخچال طبیعی پریتو مونرو، به دلیل قرار گرفتن بر روی دریاچه، منظره ی بسیار زیبایی را پدید آورده است که هر کس از دیدن آن لذت می برد.

 

شاید برای برخی از افراد سؤال باشد که نام یخچال پریتو مونرو از کجا آمده است؟ سالها پیش، هنگامی که یک فرد به نام پریتو مونرو، در حال عبور از کنار یک دریاچه بود، با یک یخچال عظیم مواجه می شود. پریتو مونرو، فهمیده بود که یکی از بهترین مناظر موجود در جهان را کشف کرده است که مانند آن پیدا نمی شود.

 

پریتو مونرو، نام خودش را روی این یخچال طبیعی گذاشت. یخچال طبیعی پریتو مونرو، به طور دائمی در حال تغییر است در طول تابستان، از حجم آن کم می شود. کاهش حجم یخچال پریتو مونرو، در فصول سرد سال جبران می شود و بارش های سالانه، باعث افزایش حجم آن می شوند.

 

اگر می خواهید که به یخچال طبیعی پریتو مونرو بروید، باید از یک مسیر پیاده رو چوبی عبور کنید که از میان درختان جنگل اطراف این یخچال می گذرد و این پیاده رو، در برخی از مکان ها، به پلی تبدیل می شود که از روی دره های سر سبز می گذرد. یخچال طبیعی پریتو مونرو، منظره ای را به نمایش می گذارد که برخی از افراد، تنها برای عکس گرفتن به آن سفر می کنند.

 

ویژگی های یخچال طبیعی پریتو مونرو

 

یخچال طبیعی بینظیر در پاتاگونیا , یخچال پریتو مورنو , عکس های پریتو مورنو

یخچال طبیعی پریتو مونرو سومین محل ذخیره ی آب شیرین در جهان است

 

یخچال طبیعی پریتو مونرو، حدود هفتاد و سه متر ارتفاع دارد. نکته جالب دیگر در مورد یخچال طبیعی پریتو مونرو، این است که این یخچال طبیعی، سومین محل ذخیره بزرگ آب شیرین در جهان است. شاید برخی از شما تصور کنید که یخچال طبیعی پریتو مونرو، یک یخچال با ارتفاع زیاد اما به نسبت کوچک است، اما به هیچ وجه اینگونه نیست.

 

طول این یخچال بزرگ به سی کیلومتر می رسد که برای برخی از افراد، غیر قابل باور است. عظمت یخچال پریتو مونرو، باعث می شود که گردشگران زیادی بخواهند آن را از نزدیک ببینند و عظمت آن را با چشم خودشان درک کنند. یخچال طبیعی پریتو مونرو، یک یخچال فعال است.

 

یخچال های غیر فعال، دائما در حال تغییر هستند و حجم آنها تغییرات قابل توجهی پیدا می کند. برای مثال، اگر خوش شانس باشید، ممکن است هنگام دیدن این یخچال طبیعی، تکه بزرگی از یخ، از آن جدا شود و در آب بیفتد. یخچال های دیگری در جهان وجود دارند که فرایند تغییر آنها بسیار کند است و با چشم دیده نمی شود. به این دسته از یخچال ها، یخچال های غیر فعال گفته می شود.

 

تفریحات موجود در پریتو مونرو

 

یخچال طبیعی بینظیر در پاتاگونیا , یخچال پریتو مورنو , عکس های پریتو مورنو

یخچال طبیعی پریتو مونرو، یک یخچال فعال است

 

شما می توانید سوار قایق هایی شوید که شما را تا نزدیکی یخچال پریتو مونرو می برند. هنگامی که به این یخچال نزدیک می شوید، می توانید بزرگ بودن آن را درک کنید. شاید برخی از شما انتظار داشته باشید که بر روی یخچال طبیعی پریتو مونرو، یخ نوردی کنید. خوشبختانه، شما می توانید در تور های مربوط به یخچال طبیعی پریتو مونرو شرکت کنید و در صورت تمایل، بر روی این یخچال طبیعی، یخ نوردی کنید. غارهایی در یخچال طبیعی پریتو مونرو قرار دارند که می توانید با تورهای گردشگری، وارد آنها شوید و غارهای یخی را از نزدیک مشاهده کنید.

 

وضعیت یخچال طبیعی پریتو مونرو

 

غارهای یخی پریتو مورنو , منطقه ی پریتو مونرو , یخچال طبیعی بینظیر در پاتاگونیا

در یخچال طبیعی پریتو مونرو غارهای یخی قرار دارند

 

سال ها است که فرایند گرمایش جهانی، باعث افزایش میزان آب شدن یخ ها شده است و بسیاری از یخچال های طبیعی جهان، در معرض خطر قرار گرفته اند و از بین می روند. سبک زندگی صحیح انسان ها، می تواند یخچال های طبیعی را از خطر آب شدن نجات دهد. نکته جالب درباره یخچال طبیعی پریتو مونرو، این است که برخلاف انتظار، در اثر گرمایش جهانی، این یخچال هنوز در حال رشد و بزرگ تر شدن است.

 

گرداوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------