کلیسای جامع بشارت در روسیه (+تصاویر)کلیسای جامع بشارت 

 

کلیسای بجامع شارت با نام کلیسای انبیا نیز شناخته می‌شود. مهم ترین ویژگی و فاکتوری که در ظاهر کلیسای بشارت چشم ها را به خود خیره می کند.

نام مکان: کلیسای جامع بشارت - The Cathedral of the Annunciation

کشور: روسیه

شهر: مسکو

نوع معماری : Russia

ساعت بازدید: از ساعت 10 تا 17

آدرس:  Moscow, Russia, 103073

 

شهر زیبا و تاریخی مسکو، پایتخت کشور پهناور روسیه و بزرگترین شهر در قاره‌ی اروپا و از مهم‌ترین مقاصد گردشگری جهان است و سالانه مسافران بسیاری را از اقصی نقاط جهان به سمت خود می‌کشاند.  یکی از بناهایی که در مسکو زیاد خواهید دید کلیساها هستند که در بین آنها کلیسای جامع بشارت مسکو (The Cathedral of the Annunciation) بسیار معروف در روسیه است. 

 

 کلیسای جامع بشارت 

 

کلیسای جامع بشارت در قله تپه بروویتسکی (Borovitsky Hill) در انتهای ضلع جنوبی میدان کلیسای جامع در محوطه کرملین قرار گرفته است. 

 

 عکس های کلیسای جامع بشارت 

 

تاریخچه کلیسای بشارت

کلیسای بشارت، سازه‌ای با گنبدهای طلایی زیباست که در قلب شهر مسکو و کنار میدان سرخ در مجموعه کرملین قرار دارد. بنای اولیه ی این کلیسا که امروزه یکی از پر بازدیدترین کلیساهای مسکو و بناهای مذهبی جهان است، در سال ۱۳۹۷ و در آغاز شروع قرن ۱۴ میلادی به دستور دوک کبیر واسیلی اول برای پیروان مسیحیت در شاخه ی ارتدوکس ساخته شد. البته کمتر از یک قرن بعد یعنی در سال ۱۴۸۴ میلادی، کلیسایی که امروزه ما آن را به عنوان کلیسای جامع بشارت مسکو می شناسیم، پدید آمد. 

 

کلیسای جامع بشارت ابتدا سه گنبد داشت؛ اما به مرور گنبدهای دیگری به آن اضافه شد تا اکنون که تعدادشان ۹ گنبد است.

 

 نمای داخلی کلیسای جامع بشارت 

 

 نمای داخلی کلیسای جامع بشارت 

 

 مهم ترین ویژگی و فاکتوری که در ظاهر کلیسای جامع بشارت چشم ها را به خود خیره می کند بدون شک گنبدهای طلایی آن مخصوصا در زمانی است که آفتاب به صورت مسقیم بر روی آن می تابد و نوری کاملا طلایی و خیره کننده از آن ساطع می کند. دقیقا به همین دلیل است که به آن کلیسای گنبد طلایی مسکو هم گفته می شود. البته محل قرار گيري کلیسای بشارت هم در شهرت و هم در مورد توجه قرار گرفتنش کم بی تاثیر نبوده است. 

 

 گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------