کلیسای سنت چارلز وین در اتریش (+تصاویر)کلیسای سنت چارلز وین, کلیسای سنت چارلز وین در اتریش, عکس های کلیسای سنت چارلز وینکلیسای سنت چارلز وین

 

کلیسای سنت چارلز وین- The Karlskirche cathedral
از جمله جاذبه های معروف وین که مکانی برای گشت و گذار نیز هست، کلیسای سنت چارلز وین است و این بار به این کلیسا در کشور زیبای اتریش سفر می کنیم. می خواهیم تمام زیبایی ها و عناصر کلیسا را با هم مرور کنیم. به عکس های زیبایی که از این بنا گرفته اند، نگاهی بیندازیم و همچنین رویدادهایی که در این مکان برگزار شده است را نام ببریم.

 

کشور وین پر از بناهایی باشکوه و گاهی کلاسیک است و هر گردشگر و توریستی را با موسیقی و هنر آشنا می نماید. چرا که وین را کشور موسیقی و هنر می دانند و این موضوع در کلیسای سنت چارلز وین نیز نمودی واضح دارد.

 

کلیسای سنت چارلز وین در اتریش,کلیسای سنت چارلز وین,عکس های کلیسای سنت چارلز وین کلیسای سنت چارلز وین از مکانهای دیدنی انریش


موقعیت کلیسای سنت چارلز در وین
با ورود به شهر و پس از مشخص کردن محل اقامت خود، می توانید به دیدن جاذبه های وین بروید و برنامه گشت و گذار خود را در شهر بریزید. کلیسای سنت چارلز وین از جمله جاذبه هایی است که تقریبا در مرکز شهر وین و در کنار بسیاری از جاذبه های دیگر قرار گرفته است. در اطراف این کلیسا، پارک های متعدد، سالن های کنسرت، دانشگاه تکنیک وین، گالری های متعدد، موزه لئوپولد و دیگر جاذبه های مهم این شهر قرار دارد.

 

به راحتی می توانید به دیدن موزه لئوپولد و مرکز فرهنگی وین بروید و پس از آن با کمی پیاده روی از میدان موزه، خود را به دانشگاه تکنیک وین، پارک رسل Resselpark، موزه سنت چارلز و کلیسای سنت چارلز وین برسانید. این میدان از مکان هایی است که دانشجویان دانشگاه و دیگر افرادی همانند توریست ها و گردشگران در اطراف حوض جلوی کلیسا می نشینند و از کافه های اطراف قهوه سفارش می دهند. در برنامه سفر وین خود می توانید غروب زیبای وین را در این منطقه بگذرانید. در اطراف حوض بزرگ و باغ های گل لاله آن بر روی صندلی ها و کناره های حوض بنشینید و خستگی یک روز گشت در شهر باشکوه وین را از تن خود بیرون کنید.


راه دسترسی به کلیسای سنت چارلز وین
به دلیل موقعیت عالی کلیسا به راحتی با اتوبوس و مترو می توانید خود را به این مکان برسانید. ایستگاه مترو چارلز پلاتز Karlsplatz و همچنین ایستگاه اتوبوس چارلز پلاتز استندباهن Karlsplatz Stadtbahn در کنار پارک قرار دارند. برای رسیدن به کلیسای سنت چارلز وین کافی است از هر نقطه از شهر خود را به این دو ایستگاه برسانید. سپس از میان پارک زیبای روبروی کلیسا قدم بزنید. از منظره و گلکاری های پارک لذت ببرید و در نهایت خود را روبروی بنای کلیسا خواهید دید.

 

کلیسای سنت چارلز وین, کلیسای سنت چارلز وین در اتریش, عکس های کلیسای سنت چارلز وین تصاویر کلیسای سنت چارلز وین 

 

همچنین اگر اهل خرید هستید، مرکز خرید بزرگی به نام گالری رینگسترابن Ringstraßen-Galerien در چند قدمی شماست. در این منطقه هتل های گرانقیمت و لوکسی نیز وجود دارد که اگر توان آن را دارید می توانید در هتل همانند هتل وان وین-استاتسوپر (Hotel Motel One wien-Staatsoper) اتاقی رزرو کنید. با این کار به بسیاری از نقاط و جاذبه های مطرح وین از جمله کلیسای مورد نظر ما در این مطلب، نزدیک خواهید بود.


بنای کلیسا
ساختمان کلیسا از لحاظ اصول و تاریخ معماری ساختمانی منحصر به فرد است. چرا که در ساخت و تزئین نماهای داخلی و بیرونی آن، از عناصر یونان باستان، عناصر معماری رومی ترکیب شده با دوره بیزانتین، رنسانس و باروک استفاده شده است. همین موضوع کافیست تا آن را در زمره آثار ارزشمند معماری در طول تاریخ قرار دهد. این کلیسا در خدمت دادگاه امپراطوری هابسبورگ (the Habsburg Imperial Court) به فعالیت می پردازد تا در آن بتوانند عهد و سوگند مذهبی خود را بگویند. همچنین اگر بخواهیم سمبلیک به این مکان نگاه کنیم، می توانیم بنای آن را مرکز معنوی دین مسیحیت در طول تاریخ وین بدانیم.

 

کلیسای سنت چارلز وین,عکس های کلیسای سنت چارلز وین,کلیسای سنت چارلز وین در اتریش عکس های کلیسای سنت چارلز وین


در اوایل قرن ۱۸ ام میلادی، مردمان مرکز اروپا با حمله و شیوع بیماری طاعون سیاه مواجه شدند. بیماری ای که ترس آن هم اکنون نیز در دل مردم ریشه هایش پیدا می شود. در آن زمان امپراتور رومی مقدس آن زمان، امپراتور چارلز ششم (Emperor Charles VI) سوگند یاد کرد که کلیسایی را بسازد و آن را وقف سنت چارلز بروموئه (St. Carlo Borromeo) کند. او این کلیسا را برای قربانیان بیماری طاعون سیاه در اروپا در قرن شانزدهم و همچنین نامزدی امپراطوری خود ساخت تا شاید شهر از این بیماری مهلک نجات یابد. پس از آنکه طاعون سیاه کاملا ریشه کن شد، این کلیسا در سال ۱۷۱۳ به طور رسمی افتتاح گردید.


این کلیسا توسط معمار سلطنتی آن زمان، یعنی ژوهان برنارد فیشر ون ارلاک (Johann Bernard Fischer von Erlach) ساخته شد. این معمار، به شدت تحت تاثیر معماری سبک باروک و اشکال ایجاد شده توسط امپراطوری هابسبورگ (Habsburg ) بود. جاه طلبی معماری ون ارلاک با سبک بناهای باستانی یونانی درهم آمیخته و در طاق مرکزی خودنمایی می کند.

 

کلیسای سنت چارلز وین,تصاویر کلیسای سنت چارلز وین,عکس های کلیسای سنت چارلز وین نمای داخلی کلیسای سنت چارلز وین

 

این طاق ها توسط دو ستون که به شیوه ستون های تروژانی رومی طراحی شده اند، نگه داشته شده اند. این دو ستون نمایانگر و الهام گرفته از ستون های بنای سلیمان و ستون های بنای هرکولس است. این ستون ها تبدیل به نمادی شده است که توسط پادشاه چارلز پنجم برای نشان دادن روم باستان به کار گرفته شده است. در کل این بنا یادآور پانتئون در میان معماری های وین است. احجام و مجسمه های ستون ها توسط مجسمه ساز معروف لورنزو متیئلی (Lorenzo Mattielli) ساخته شده اند و به گونه ای تجسم صحنه های زندگی سنت برومئو هستند. گنبد کلیسا بسیار شبیه به گنبد باسیلیکای سنت پیترز (St. Peter’s Basilica) است با این تفاوت که بر روی پایه ای بیضی شکل قرار گرفته است و کشیده تر است.


در محراب اصلی کلیسای سنت چارلز وین صحنه ای از صعود سنت بورمئو را خواهید دید. در بالای گروه مجسمه ها، دایره ای از فرشتگان و پرتوهای خورشید در مقابل یک منبع نور قرار گرفته اند، که مشابه طرح های موجود در باسیلیکای سنت پیتر است. نقاشی دیواری ها توسط یوهان مایکل روتمایر (Johann Michael Rottmayr) از سالزبورگ (Salzburg ) و جیتانو فانتی (Gaetano Fanti ) از بولونیا نقاشی شده است و نشان دهنده قدرت شفاعت سنت بورمئو است که توسط ماریای مقدس حمایت می شد و در نهایت پایان طاعون در وین را به تصویر می کشد.


ارتفاع گنبد تا کف حدود ۲۳۶ فیت بوده که آن را تبدیل به بلندترین نقطه در خط افق و دید شهر وین نموده است. بنابراین از هر نقطه از شهر که به ارتفاع بروید به راحتی می توانید گنبد سبز کلیسای سنت چارلز وین را ببینید. با اینکه در ساخت این بنا از دیگر سبک های معماری الهام گرفته شده است اما خود بنا به هیچ عنوان تقلیدی از دیگر بناها نبوده و در نتیجه التقاتی که از سبک ها به وجود می آورد، ساختمان کلیسا را به بنایی کنجکاو برانگیز تبدیل کرده است.

 

با این وجود در میان بناها و کلیساهایی که در وین، در سبک باروک ساخته شده اند، این بنا در میان گردشگران بسیار محبوب بوده است. در هنگام شب و با روشن شدن چراغ های اطراف، حالت بنا دو چندان شده و توریست های بسیاری را در محوطه جلوی آن مشاهده خواهید کرد.

 

کلیسای سنت چارلز وین,تصاویر کلیسای سنت چارلز وین, عکس های کلیسای سنت چارلز وین نمای داخلی کلیسای سنت چارلز وین


زمان های بازدید از کلیسای سنت چارلز وین
برای بازدید از این کلیسا باید در روزهای دوشنبه تا جمعه در بین ساعات ۰۷:۳۰ صبح تا ۱۹:۰۰ شب به این محل بروید. همچنین روزهای شنبه و یکشنبه، این کلیسا تنها در ساعات محدودی برای بازدید عموم باز است. روزهای شنبه از ساعت ۰۸:۳۰ صبح تا ۱۹:۰۰ و یکشنبه ها از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰ باز است. همچنین در روزهایی که تعطیل رسمی اعلام شده اند، ساعات بازدید از ساعت ۱۲ ظهر تا ۷ بعد از ظهر خواهد بود. در ادامه قیمت ورودی کلیسای سنت چارلز وین را برایتان بازگو می کنیم.


اگر کارت شهر وین را دارید با پرداخت ۵ یورو می توانید از این بنا دیدن کنید. برای وارد شدن به این بنا باید ۱۴ پله را بالا بروید تا به در چوبی و سنگین ورودی بنا برسید. در دخل بنا نیز حدود ۱۳ پله وجود دارد که برای ورود باید از آن ها بالا بروید. همچنین دو راهرو و مسیر شما را به در چوبی دیگری هداست می کند. اگر گردشگری معلولیت جسمی داشته باشد ورودی برای او رایگان بوده و می تواند از خدمات آسانسور در بنا استفاده نماید.


در نهایت در میان بازدید از جاذبه های وین حتما کلیسای سنت چارلز وین را از قلم نیندازید و از آن دیدن کنید. برای خرید بلیط هواپیما و یا رزرو هتل به جز سایت الی گشت می توانید بر روی گوشی همراه خود اپلیکیشن الی گشت را نصب نموده و از هر کجا که هستید، به راحتی خرید های مربوط به سفر خود را انجام دهید.

 

منبع: eligasht.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------