معبدی که با ۳۰۰ هزار قطعه شیشه ساخته شده استمعبدی که با ۳۰۰ هزار قطعه شیشه ساخته شده است
در معبد« آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان» تا چشم کار می‌کند همه جا از کف زمین گرفته تا ستون‌های، دیوار و سقف از شیشه پوشیده شده است.


شیشه‌های رنگی که در نگاه اول بازتاب نور در آنها چشم را می‌زند اما وقتی چشم‌ به این نورها عادت می‌کند تازه انسان متوجه زیبایی و هنری که در ساخت معبد به کار رفته می‌شود. ساخت معبد آرولمیگو یک میلیون دلار هزینه در برداشت.


در شهر جوهر بهرو در نزدیکی مرز مشترک سنگاپور و مالزی یکی از زیباترین و شگفت‌انگیزترین بناهای معماری قرار دارد، این بنا معبد هندی‌هاست که تقریباً تمام آن از شیشه ساخته شده است. معبد «آرولمیگو سری‌راجاکالیامان» یکی از جاذبه‌های گردشگری مالزی به شمار می‌رود.

 

آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان,معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان,جاذبه‌های گردشگری مالزی

 

«آرولمیگو سری‌راجاکالیامان» یکی از معبدهای قدیمی ایالت جوهور مالزی است. نخستین بار این معبد سال 1923 ساخته شد و در طول گذر زمان کامل شد تا اینکه سال 1991 راهب سری سیناتامبی مسئولیت معبد را از پدر خود گرفت.

 

او تصمیم گرفت معبد را به زیباترین شکل ممکن بسازد تا هندی‌هایی که برای عبادت به آنجا می‌آیند لذت ببرند. هرچند کامل کردن معبد کار بسیار سختی بود اما راهب در مدت پنج سال این کار را به پایان رساند و سال 1996 درهای معبد به روی عموم باز شد.
مدتی گذشت تا اینکه راهب سیناتامبی به تایلند سفر کرد، در آنجا بود که او به فکر افتاد تا معبد را به درخشنده‌ترین شکل ممکن تزئین کند.
او دراین سفر معبدی را دید که از دور می‌درخشد و وقتی نزدیک معبد شد متوجه شد که سر در آن را با شیشه تزئین کرده‌اند، آن موقع بود که تصمیم گرفت معبد خود را با شیشه تزئین کند.

از این رو معبد «آرولمیگوسری راجاکالیامان» تبدیل به یک معبد شیشه‌ای شد که 90 درصد آن از موزائیک‌های شیشه‌ای رنگارنگ درست شده است. در تزئین این معبد از 300 هزار قطعه شیشه قرمز، آبی، زرد، سبز، بنفش و سفید استفاده شده است.

 منبع:khabaronline.ir

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------