طبیعت زیبای چرداول در ایلامشهرستان چرداول یکی از شهرستانهای  استان ایلام  است که مرکز آن شهر سرابله می‌باشد .اکثریت مردم شهرستان چرداول کرد زبان هستند که با لهجه کلهری تکلم می کنند.

  طبیعت زیبای چرداول در ایلام

شهرستان چرداول با مساحت 2236 كيلومتر و جمعيت 82000 نفر در شمال شرقي استان ايلام كه 09/11 درصد مساحت استان را شامل مي شود واقع شده است . اين شهرستان از شمال به استان كرمانشاه ، از شرق به استان لرستان و از غرب و جنوب به شهرستان ايلام محدود است . فاصله مركز شهرستان تا مركز استان 35 كيلومتر مربع است.

از نظر قدمت تاريخي داراي آثار باستاني فراواني است از آن جمله شهر باستاني سيروان در  بخش شيروان و قلعه سام مربوط به دوره ساساني در روستاي چم بور چرداول و همچنين پل تاريخي دوره ساساني و بسياري آثار ديگر از جمله كوههاي قابل ذكر اين شهرستان « لنه » و « چرمين» كه در حد فاصل دو منطقه شيروان چرداول امتداد دارد ، ميتوان اشاره نمود . پل تاريخي بيژنوند يا بيجنوند، تپه هاي باستاني ( دوآوان) در نزديكي سرابله، قلعه هره قلوس در روستاي موشكان، قلعه و ديوار دفاعي كوه خرمه،آثار متعدد در روستاهاي زنجيره . شباب، آتشكده موشكان در نزديكي شهر سرابله و … ازجمله آثار شاخص ديگر اين شهرستان محسوب مي گردند .

طبیعت زیبای چرداول در ایلام

  هر ساله این شهرستان پذیرای میهمانانی از استان های کرمانشاه ، لرستان ، همدان ، خوزستان و ... میباشد ... فضای زیبای شهر و وجود دریاچه ای در مرکز شهر به زیبایی این شهر کمک کرده است .

 طبیعت زیبای چرداول در ایلام

 طبیعت زیبای چرداول در ایلام

 طبیعت زیبای چرداول در ایلام

 طبیعت زیبای چرداول در ایلام

 طبیعت زیبای چرداول در ایلام

منبع:bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------