جنگل نوردی در پاییز! پاییز این فصل دل‌انگیز که تمام این مدت با دقت مشغول آراستن درخت‌ها و زمین به رنگ زرد، سرخ و قهوه‌ای بوده و گاه با قطرات نم‌نم و گاه شرشر باران فضایی شاعرانه برای‌مان ایجاد می‌کرد کوله بارش را بست؛ پس بیایید تا فرصت باقی است از این روزهایی که هنوز ته مانده رنگ پاییز از بین نرفته برای دیدن این همه رنگ و زیبایی استفاده کنید. جنگل‌ها انتظار شما را می‌کشند لذت تجربه راه رفتن در این طبیعت رنگارنگ را از دست ندهید. با ما همراه باشید که برای‌تان چند پیشنهاد سفر در روزهای ابتدایی دی ماه داریم.

جالبترین جنگل های ایران

 جنگل‌های ییلاقی، دوهزار و سه هزار واقع در تنکابن، منطقه‌ای بکر، زیبا با چشم‌اندازهای بدیع است.

 
جنگل‌های ۲هزار و ۳هزار
جنگل‌های ییلاقی، دوهزار و سه هزار واقع در تنکابن، منطقه‌ای بکر، زیبا با چشم‌اندازهای بدیع است. آب و هوای مطبوع همراه آبشار‌ها و چشمه‌های آب گوارا و آرامش رویایی این منطقه برای گروه‌های توریستی مشتاق آرامش و طبیعت کاملا ایده‌آل است. 

جالبترین جنگل های ایران

  آب و هوای مطبوع، و چشمه‌های گوارای جنگل‌ ۲هزار گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند

 
وجه تسمیه منطقه این است که در قدیم رودخانه را هراز می‌گفتند و چون منطقه دوهزار دارای ۲ رودخانه است، همینطور منطقه سه‌هزار دارای ۳ رود اصلی شلف، گرمارود و مران‌رود است به آن سه هراز می‌گفتند که با گذشت زمان با جابه‌جا شدن نقطه، هراز به هزار تبدیل شده است.

 جالبترین جنگل های ایران

 
جنگل لاویج
لاویج یکی از دهستان‌های شهر چمستان نور در استان مازندران است. ناحیه کوچک و کم‌وسعت لاویج، دارای نواحی اکوتوریستی بی‌نظیری است. جنگل‌های انبوه و متراکم لاویج از تنوع زیاد گونه‌های گیاهی و درختان گوناگون برخوردار است و در هر ناحیه آن چشمه‌سارانی از دل زمین به بیرون می‌جوشد. 

جالبترین جنگل های ایران

لاویج یکی از دهستان‌های شهر چمستان نور در استان مازندران است

 
از نواحی تفریحی و توریستی آن می‌توان به جاده‌های جنگلی، آبگرم معدنی لاویج، مراتع و چمنزارهای نومه، چشمه‌ها و رودخانه‌های پرآب و خروشان و کوه‌های پوشیده از انبوه درختان و جنگل‌های وسیع و بکر اشاره کرد.  

جالبترین جنگل های ایران

ناحیه کوچک و کم‌وسعت لاویج، دارای نواحی اکوتوریستی بی‌نظیری است

 
جنگل گلستان
جنگل‌های گلستان از مناطق زیبایی سواحل خزر است. جنگل هزاررنگ پاییزی گلستان از جاذبه‌های فصل پاییز است و نباید فرصت دیدن آن را از دست داد.   

جالبترین جنگل های ایران

جنگل‌های گلستان از مناطق زیبایی سواحل خزر است

 
خوب است بدانید که یک‌هشتم گونه‌های گیاهی، یک‌سوم گونه‌های پرندگان، بیش از ۵۰ ‪ درصد پستانداران کشور به دلیل برخورداری از منابع آبی متعدد مانند چشمه‌ها، رودخانه‌ها، نهرها و آبشارهای متعدد در این جنگل زندگی می‌کنند. همچنین برای رفاه مسافران پارکینگ و کمپینگ‌هایی جهت استراحت و اقامت شبانه در این جنگل احداث شده که کار را برای علاقه‌مندان طبیعت ساده‌تر کرده است

منبع:chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023