دریاچه میانشه کجاست؟دریاچه میانشه, دریاچه چورت, دریاچه میانشه کجاست

دریاچه میانشه

 

دریاچه میانشه کجاست؟

دریاچهٔ میانشه یا دریاچهٔ چورت در فاصلهٔ ۱۰ کیلومتری روستای چورت حد فاصل ساری تا کیاسر در استان مازندران واقع است. این دریاچه، در ۳۵۰ کیلومتری تهران در جنگل‌های روستای چورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساری واقع در ۵۰ کیلومتری جنوب این شهر است. برای آشنایی با این دریاچه زیبا در ادامه همراه بیتوته باشید.

دریاچه چورت کجاست؟ 

دریاچه میانشه ( دریاچه چورَت) یکی از جاذبه های گردشگری کیاسر است که در فاصله ۱۰ کیلومتری روستای چورَت قرار دارد. این دریاچه، در ۳۵۰ کیلومتری تهران در جنگل‌های بکر روستای چورَت واقع در ۵۰ کیلومتری جنوب شهر کیاسر است. وسعت این دریاچه حدود ۲٫۵ هکتار است و به علت نزدیکی به روستای چورَت، دریاچه چورت نیز نامیده ‌شده است همین طور در بعضی منابع از این دریاچه با عنوان ( خواهر خوانده ی دریای خزر) نام برده شده است. در سال ۱۳۱۸ شمسی زلزله و رانش زمین باعث بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد، شد و به این صورت این دریاچه تشکیل شد.

 

دریاچه میانشه در ارتفاع 1034 متری از سطح آب های آزاد، قرار دارد و از سال 1389 به یکی از جاذبه های اصلی منطقه ی کیاسر تبدیل شده است که دارای عمقی متغیر با توجه به مقدار بارش‌های فصلی است، در تابستان ها و به صورت کلی زمان هایی که مقدار آب دریاچه کم می شود، تنه های درختان در بین آن پیدا می شوند و منظره ای رویایی و خاص را به وجود می آورد در حقیقت این درختان، بازمانده ی همان گیاهانی هستند که قبل از به وجود آمدن زمین لرزه و ایجاد دریاچه، در این قسمت وجود داشتند و به یک باره به زیر آب رفته اند.

 

این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب بسیار قرار گرفته و اطراف دریاچه را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفته‌ است. شکل هندسی دریاچه به‌شکل بیضی کشیده است. ماهی‌های موجود در دریاچه به وسیله افراد محلی به دریاچه انداخته شده‌ است و بعضی نیز به علت جابه‌جایی تخم آن‌ها به وسیله پرندگان و انتقال آن‌ها به داخل دریاچه به وجود آمده‌اند و در طول سالیان بر اثر تولید مثل به جمعیت‌شان اضافه شده است. به همین جهت، امکان ماهیگیری در این دریاچه وجود دارد.

 

دریاچه میانشه, دریاچه چورت, میانشه

دریاچه چورت

 

منظره ای غرق در مه در دریاچه چورت 

یکی از جاذبه های چشمگیر دریاچه چورت را هنگامی خواهید دید که مه همه جا را بپوشاند. بودن مه بر روی آب دریاچه تصویری سحر انگیز را به وجود می آورد. منظره مه آلود دریاچه چورت، چیزی نیست که بتوانید به سادگی از کنار آن بگذرید؛ به خصوص اگر تابستان باشد و تنه درختان هم بیرون از آب...

 

دریاچه میانشه, دریاچه چورت, دریاچه چورت کجاست

دریاچه میانشه کجاست

 

آفرود

مسیر منتهی به دریاچه، جاده ای خاکی است که از بین جنگل و انبوه درختان می گذرد. زیبایی های این مسیر بهانه ای شده تا آفرودها را به این منطقه بکشاند. این مسیر یکی از مقاصد مورد علاقه افرادی است که به دنبال هیجان و خلق تجربه های تازه از آفرود هستند.

 

دریاچه میانشه, دریاچه چورت, تصاویر دریاچه میانشه

میانشه

 

بهترین زمان بازدید از دریاچه چورت

دریاچه چورت همیشه زیباست، ولی فصل بهار با سرسبزی منحصر به فردی که به طبیعت دریاچه می‌بخشد و نیمه اول پاییز با جشنواره‌ای از زیباترین رنگ‌ها در چشم‌انداز دریاچه بهترین فصل‌ها برای سفر به این دریاچه هستند.

 

دریاچه میانشه, دریاچه چورت, عکس دریاچه چورت

دریاچه چورت کجاست

 

نکاتی که قبل از سفر به دریاچه میانشه باید بدانید

امکان چادر زدن در اطراف دریاچه طی فصل‌های بهار و تابستان وجود دارد، ولی در پاییز و زمستان می‌توان در روستای چورت خانه کرایه کرد. چنانچه دوست ندارید در خانه‌های روستایی بمانید، می‌توانید با طی کردن فاصله‌ی دو ساعته تا ساری در شهر بمانید.

 

چنانچه تصمیم به چادر زدن در کنار دریاچه را دارید، حتما چادر سفری و وسایل گرمایشی مثل پتو به همراه داشته باشید. چنانچه شب را نیز در جنگل می‌مانید کیسه‌ی خواب، چادر و لباس گرم همراه داشته باشید. شب‌های این منطقه در هر فصلی سرد است.

 

در کنار دریاچه چورت می‌توانید ماهیگیری کنید، اما شنا کردن در این دریاچه امکان پذیر نیست. به علت وجود تنه‌ی درختان و مشخص نبودن عمق دریاچه امکان غرق شدن وجود دارد.

 

تصاویر دریاچه میانشه

دریاچه میانشه, دریاچه چورت,عکس دریاچه میانشه

تصاویر دریاچه میانشه

 

دریاچه میانشه, دریاچه چورت,میانشه

عکس دریاچه چورت

 

دریاچه میانشه, دریاچه چورت, دریاچه میانشه کجاست

عکس دریاچه میانشه

 

دریاچه میانشه, دریاچه چورت, دریاچه چورت کجاست

دریاچه چورت

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023