نکات رزرو تور نوروزتور نورز ,تور نوروز,تورنوروز,تورنوروز

 

تور نوروز - با شروع نوروز، بازار تورهای نورزی هم داغ می شود و انتخاب این تورهای مسافرتی سخت و دشوار میشود،با توصیه‌هاي مفید به شما کمک مي‌كنيم تا سفری ایمن‌، با قیمتی مناسب و مطمئن داشته باشید.

 

راهنمای انتخاب آژانس مسافرتی و تور نوروز

هنگامی که در نوروز تصمیم به یک سفر تجاری یا خانوادگی گرفته اید، استفاده از یک آژانس مسافرتی کاملاً آگاه، متخصص و با تجربه، می تواند سفر شما را بدون اینکه استرس زیادی را تحمل کنید، برایتان برنامه ریزی کند.

البته هر آژانسی نمی تواند، اینکار را به راحتی یا مطابق میل شما انجام دهد. در اینجا ترجیحاً بهتر است با آژانسی کار کنید که شهرت خوبی در این کار داشته و در تامین نیازها و خواسته های شما نیز، آن یک قدم ضروری و اضافه تر را برای شما بر دارد. بنابراین قبل از آنکه کار خود را با آژانس مسافرتی شروع کنید، پرس و جو از تایید شهرت آژانس ضروری است. در زیر نکاتی درباره چگونگی انتخاب بهترین آژانس مسافرتی برای شما فراهم آمده است.


سابقه یا قدمت آژانس مسافرتی در تورهای نوروزی:
تورهای نوروزی-هنگامی که تصمیم به انتخاب یک آژانس مسافرتی می گیرید، سابقه عاملی است که باید آن را بخاطر داشته باشید. ضمن اینکه قدمتی همچون 20 ساله، لزوماً تضمینی برای بودن بهترین آژانس در منطقه نیستِ، اما می تواند بیانگر این باشد که قادر بوده است فعالیت خود را ادامه دهد.


معرفی شدن آژانس مسافرتی توسط دیگران
همیشه معرفین نشانه بسیار خوبی در مورد شهرت خوب یا بد یک آژانس مسافرتی به حساب می آیند: در این باره با همکاران، دوستان، همسایگان و سایر آشنایان کار کرده و یا کسی را می شناساند که مشتری این آژانس بوده است.
سعی کنید بجای نظر سنجی از طریق شخص سوم، حتماً خود مستقیماً با منبع اصلی ارتباط برقرار نمایید.
هنگامی که اطلاعات از طریق افراد مختلف منتقل می شود، به آسانی تحریف شده و یا نکات مهمی از قلم خواهد افتاد.

 

تور نورز ,تور نوروز,تورنوروز,تورنوروز

 

مشتری مداری آژانس مسافرتی
تور نوروز -بطور تصادفی وارد آژانس شده و چگونگی رفتار آنها با مشتری را که احتمالاً یکباره مراجعه کرده است، مشاهده نمایید. اگر لبخندی صمیمانه دریافت کردید و اگر دعوت به نشستن شدید یا پیشنهاد یک فنجان چای یا قهوه دریافت داشتید، می توانید در مورد روش کار این آژانس و صداقت کار آن قضاوت داشته باشید.

اکنون ارزش آن را دارد که رسیدگی بیشتری در این زمینه صورت گیرد. در این لحظه ممکن است چند سوال کلی بپرسید. مثلاً بگویید "من احتمالاً یک سفر کوهنوردی برای چند ماه برای آینده در پیش خواهم داشت. می خواستم بدانم که آژانس شما چه کاری می تواند برای من انجام دهد." اگر پاسخ درخواست شما با انداختن چند بروشور در جلوی شما و نگاهی تند و سریع به سمت در خروجی، ادامه داشت، آنگاه متوجه خواهید شد که این آژانس بدرد شما نمی خورد. از سوی دیگر اگر دعوت به نشستن شده و مسئول فروش درخواست جزئیات بیشتری از تعطیلات احتمالی شما نمود، علامت خوبی برای همکاری و جلب اعتماد شما از آژانس دریافت داشته اید و احتمالا آژانس برای کمک به شما علاقمند است.

 

سوالات نماینده آژانس مسافرتی
تور نوروز -نوع سوال های که از سوی نماینده آژانس پرسیده می شود نیز راه خوبی برای قضاوت در مورد اعتبار و شهرت آژانس مسافرتی است. هنگامی که آنان به جزئیات کوچکی مانند ترجیحات شما نسبت به روش مسافرت شما می پردازند، متوجه خواهید شد که آنان واقعاً بدنبال تهیه بسته مسافرتی مناسبی برای جلب رضایت شما هستند. آژانسی که چند بسته سفر کلی را جلوی شما می اندازد و از شما   می خواهد که یکی را انتخاب کنید، بیشتر بدنبال نقد کردن پول زحمت کشیده شماست.

با آژانسی کار کنید که برای متناسب کردن برنامه های سفر شما با توجه به نیازهای شما وقت صرف می کنند. همیشه درباره موضوعاتی مثل پرداخت پیش پول برای بسته های سفر، نحوه پرداخت، پشتیبانی های حین سفر در مسافرت و امکان تغییر برنامه های سفر در موارد ضروری، سوال نمایید. آژانس های معتبر، پاسخ های صریح و روشن برای این پرسش ها داشته و پاسخی را که می توان با یک کلمه داد با 50 کلمه پاسخ نمی دهند.

 

تور نورز ,تور نوروز,تورنوروز,تورنوروز


سایر عوامل
تور نوروز -در حالیکه لزوماً قیمت در تعیین اعتبار و شهرت یک آژانس مسافرتی یک عامل مهم به حساب نمی آید، اما مراقب آژانس های که موضوع قیمت را پیش کشیده و آن را مثل پرچم قرمز تکان می دهند، باشید.


این کاملاً طبیعی است که نماینده آژانس از رقمی که قرار است در سفر هزینه کنید، جویا شود. اما هنگامی که هنوز هیچگونه ایده ای از خواسته های شما برای سفر بدست نیاورده، صحبت از سفرهای ارزان قیمت را آغاز نماید، علامت خوبی به شما نشان نداده است.

بنابراین انتخاب یک آژانس مسافرتی معتبر، ترکیبی است از ارزیابی موقعیت اجتماعی آنان از نقطه نظر دیگران، همراه با برداشت های شخصی خود شما در هنگام اولین برخورد با کارکنان آژانس ها. به یاد داشته باشید که احتمالاً احساس شما از برخورد اول باید درست باشد. اگر احساس خوبی از برخورد اول بدست نیاورده اید، بهتر است که جستجوی خود برای انتخاب آژانس برتر را ادامه دهید.

 

انواع تورهاي مسافرتي

براي خريد هرتور مسافرتي در عید نوروز شما بايد با آژانس برگزاركننده آن قراردادي را منعقد كنيد. هر تور مسافرتي قرارداد مخصوصي دارد كه آژانس برگزاركننده بايد تمام مفاد آن را در اختيار مسافرانش قرار دهد و به اجراي آنها پايبند باشد.

 

تور نوروز  (تورهای داخلی)

اين قرارداد در دو صفحه تنظيم شده است كه در صفحه اول آن مشخصات دقيق متقاضيان و اطلاعاتي در مورد شهرهاي مورد بازديد، تاريخ برگزاري تور، اماكن و مراكز مورد بازديد، هتل، خدمات و پذيرايي آورده شده است و در صفحه دوم آن شرايط ابطال تور توسط مسافر و مقررات قرارداد به شرح ذيل در آن آورده شده است:

 

-حفظ شئونات اسلامي در كليه گشت‌هاي داخلي و خارجي براي مسافران الزامي است.

 

-مسافران ملزم به رعايت ساعت و برنامه اعلام شده از طرف مدير گشت در طول سفر بوده و در صورت جا ماندن از برنامه گشت، هيچ‌گونه مسووليتي متوجه اين شركت نخواهد بود.

 

-در صورت افزايش نرخ بليت هواپيما، هتل يا ساير خدمات، مسافر موظف به پرداخت‌ مابه‌التفاوت آن قبل از اجراي تور است.

 

-هزينه اضافي و خارج از برنامه گشت به عهده مسافر است كه لازم است در زمان اجراي گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود.

 

-همراه داشتن شناسنامه عكس‌دار براي تمامي گشت‌ها الزامي است.

 

-دفتر خدمات مسافرتي و جهانگردي موظف است نرخ كليه برنامه‌ها و خدمات تور كه قبلا به تاييديه سازمان رسيده را به صورت بروشور يا كتبا به مسافر اعلام كند.

 

-حق تغيير برنامه به علت عوامل پيش‌بيني نشده و با توجه به تاييد سازمان ايرانگردي و جهانگردي استان تهران، براي دفتر محفوظ است.

 

-اين دفتر حق ابطال گشتي را كه حداقل به 15نفر نرسيده براي خود محفوظ داشته و 48 ساعت قبل از حركت ملزم به اطلاع است و تمام مبلغ را به مسافران محترم مسترد خواهد داشت.

 

- شركت در گشت‌ها الزامي است.

 

- در تورهاي زميني تقدم جا در اتوبوس برحسب تاريخ ثبت‌نام مشخص مي‌شود.

 

تور نورز ,تور نوروز,تورنوروز,تورنوروز

 

- درخواست انصراف از سفر بايد حضوراً توسط شخص مسافر يا نماينده رسمي وي به صورت مكتوب انجام شود.

 

پايان اين قرارداد را مسافر يا نماينده وي و مدير يا مديرعامل دفتر خدمات مسافرتي امضا كرده و براي دو طرف قرارداد لازم‌الاجرا است.

 

تور نوروز  و سفر به امارات متحده عربي:

تور دبی-در بين سفرهاي خارجي، سفر به امارات متحده عربي و تهيه بليت، ويزا و هتل در اين سفرها، قراردادي مخصوص دارند كه با ساير سفرهاي خارجي متفاوت است. قرارداد مسافرت به امارات متحده عربي، در سه صفحه تنظيم شده است كه به غير از درج مشخصات مسافر و خدماتي كه دريافت خواهد كرد، نكات زير در آن لحاظ شده است:

بند 1- نوع ويزا براي مسافران برطبق درخواست مسافر بوده، مدت اقامت اين ويزا در امارات متحده عربي حداكثر... روز است و در صورت توقف اضافي ضمن پاسخگويي به مقامات مربوطه، جرائم متعلقه را نيز بايستي پرداخت كند.

 

بند 2- مبلغ دريافتي ويزا، به هنگام ثبت‌نام براي هر نفر دارنده گذرنامه، ويزاي عادي .... ريال، فوري .... ريال و هزينه ويزاي هر نفر همراه مبلغ .....ريال است.

 

بند 3- از تاريخ صدور ويزا، مسافران... روز فرصت براي ورود به كشور امارات متحده را دارند.

 

بند 4- در صورت تاخير در صدور ويزا دفتر هيچ‌گونه مسووليتي نداشته و ليكن بايد مدارك و مستنداتي كه در زمان مقرر درخواست ويزا كرده است را به مسافر ارائه كند.

 

بند 5- در صورت مرفوض شدن ويزا از طرف دولت امارات به هر علتي، دفتر مسافرتي در اين خصوص هيچ‌گونه مسووليتي نداشته وليكن موظف است اصل ويزاي مرفوضي را به مسافر ارائه و هزينه آن را بابت هر ويزاي عادي به مبلغ ......ريال و براي هر ويزاي فوري مبلغ .....ريال از مسافر اخذ كند.

 

بند6- مسافران پس از بازگشت از سفر جهت دريافت مدارك سپرده شده بايد با در دست داشتن اصل گذرنامه و تصوير صفحه مربوط به مهر ورود و خروج كشور مبدا به دفتر مسافرتي مراجعه كنند. (در هنگام ترك كشور امارات دقت كنيد كه مهر ورود و خروج در گذرنامه شما زده شود).

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------