تقویت گفتار کودک با کتاب را چگونه انجام دهیم؟تقویت گفتار کودک با کتاب,نحوه ی تقویت گفتار کودک با کتاب,چگونگی تقویت گفتار کودک با کتاب

تقویت گفتار کودک با کتاب را چگونه انجام دهیم؟

 

مهارت کلامی کودکان تقریباً از 10 ماهگی شروع می‌شود و کودک با صداهای نامفهموم شروع به ارتباط‌گیری با والدین و دیگران می‌کند. کودکان در 2 سالگی با قواعد زبانی آشنا می‌شوند و تا سن 5 سالگی حدود 2000 کلمه را فرا می‌گیرند. طبق تعاریف روانشناسی اختلال گفتاری به حالتی گفته می‌شود که بر توانایی فرد در تولید اصواتی که کلمات را ایجاد می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.

 

اگر به متخصص گفتار درمانی برای حل مشکل فرزندتان مراجعه کرده باشید، تهیه و خواندن کتاب کودکان یکی از مهم‌ترین توصیه‌های اون خواهد بود.

 

کتاب داستان تصویری، موثرترین نوع کتاب در تقویت گفتار کودکان است

کتاب‌های تصویری تاثیر بیشتری بر هوش زبانی کودکان دارد. همچنین کتاب‌هایی که اصلا متن ندارند یا محتوای آن‌ها بسیار کم است یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های والدینی است که قصد تقویت هوش فرزندشان را دارند.

 

برای استفاده صحیح از کتاب داستان تصویری باید برای تعریف کردن قصه به شیوه ای خلاقانه عمل کنید. کافی است تصاویر را به کودکان نشان دهید و از فرزندتان بخواهید تا هر آنچه از تصاویر برداشت می‌کند برای شما بازگو کند. در چنین حالتی کنجکاوی کودکانه باعث می شود تا سوالاتی مطرح کنند و جرقه گفتگو برای افزایش مهارت کلامی کودک زده می شود. 

 

آموزش تقویت گفتار کودک با کتاب,تقویت هوش موسیقایی,خواندن شعر باعث تقویت هوش موسیقایی

خواندن کتاب برای تقویت گفتار کودکان

 

برای کودکان 4 تا 6 سال، کتاب های تصویری کم حجم با رنگ بندی شاد به حد کافی جذابیت بصری دارند. برای کودکان 7 تا 10 سال هم کتاب داستان تصویری با جمله بندی کوتاه و موضوعات خنده دار مناسب است. کودکانی که در مهارت گفتاری دچار اختلال هستند غالباً مشکل روخوانی هم دارند و داستان تصویری راهی برای تمرین روخوانی هم است. اگر فرزند شما هم دچار اختلال گفتار است با خرید کتاب کودک مهارت گفتار او را تقویت کنید.  

 

برای کودکان دبستانی دچار اختلال گفتار از کتاب داستان استفاده کنید.

کودکان مبتلا به اختلال گفتار در روخوانی و روان‌خوانی درس‌ها با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند و همین موضوع شاید باعث تمسخر توسط همکلاسی‌های ان‌ها شود؛ اما با کمک کتاب‌های داستانی می‌توانیم برای تقویت روخوانی و روان‌خوانی کودکان اقدام کنیم.

 

این مجموعه کتاب‌ها به علت متن ساده و تصاویر زیبا به کودکان کمک می‌کند تا دایره واژگان خود را افزایش دهند، بر روخوانی و روانخوانی مسلط شوند و از این طریق گقتار آن‌ها نیز تقویت می‌شود.

 

پیشنهاد ما به شما تهیه مجموعه کتابهای خودم می خوانم است. این مجموعه کتاب که اثر شکوه قاسم نیا است یکی از تخصصی‌ترین مجموعه‌ها برای تقویت روخوانی کودکان است که مورد تایید آموزش و پرورش نیز است. این مجموعه 42 جلد دارد و هر جلد آن مخصوص یکی از حروف الفباست که این موضوع برای تثبت مهارت روخوانی کودکان و تقویت گفتار آن‌ها فوق‌العاده کاربردی است.

 

برای کودکان کتاب شعر بخوانید تا دایره واژگان کودک را تقویت کنید

کتاب شعر کودکانه از بهترین کتاب ها برای پرورش مهارت گفتار کودک است. خواندن شعر برای کودکان باعث تقویت هوش موسیقایی و خلاقیت آن‌ها می‌شود. همچنین حفظ کردن شعرهای کودکانه باعث افزایش دایره واژگان و تقویت مهارت گفتاری کودکان می‌شود.

 

کتاب شعر برای کودکان انواع مختلفی مثل ترانه، متل‌ها و لالایی دارد که شما می‌توانید متناسب با سن کودک برای او تهیه کنید. پیشنهاد ما این است که کتاب شعرهای مصور را در اولویت قرار دهید. کتاب شعر تصویری کودکانه هم زمان بر ادراک بینایی، قوه شنوایی و رشد مهارت زبانی کودکان 4 تا 7 سال اثر دارد.

 

کتاب‌های شعر کودکانه را می‌توان جز کتاب‌های آموزشی نیز به شمار می‌روند. اگر فرزند شما هم مشکل اختلال گفتار دارد، با خرید کتاب آموزشی کودک از مجموعه بادبادک گفتار فرزند خود و دایره لغات او را تقویت کنید.

 

خواندن شعر باعث تقویت هوش موسیقایی,تخصصی‌ترین مجموعه‌ها برای تقویت روخوانی کودکان,کودکان مبتلا به اختلال گفتار در روخوانی

تقویت روخوانی و روانخوانی کودکان

 

کمک به حرف زدن کودک، با خوانش صحیح کتاب

شیوه صحیح کتابخوانی از تهیه کتاب مهم‌تر است. برای اینکه تاثیر کتاب را در تقویت گفتار کودک خود ببینید مکالمه با کودک را با موضوعی جذاب آغاز کنید. در مرحله دوم با پرسیدن سوال، کودک را به حرف زدن وادارید. بعد از اینکه چندیدن بار کتاب داستان محبوبش را با هم خواندید، درباره داستان سوالاتی را بپرسید تا کودک پاسخ دهد. هر پاسخی هر چند تخیلی را از کودک را بپذیرید و در جوابش سوال دیگری مطرح کنید تا به ادامه مکالمه تشویق شود.

 

همچنین برای افزایش تمرکز و توجه کودک می توان هر داستان را با لحنی خاص خواند یا صدا را متناسب با شخصیت ها تغییر داد. از کودک بخواهید که برایتان داستان را با صداهای متفاوت تعریف کند. صداهای متفاوت نه تنها هوش شنوایی را تحریک می کند بلکه در رشد مهارت کلامی و بیان احساسات هم تاثیر دارد. اینگونه کودکان یاد می گیرند که چگونه برای بیان عواطفشان از لحن و صدا استفاده کنند.

 

تقویت گفتار کودک با کتاب‌های داستانی و آموزشی سایت بادبادک، ساده  ترین روش های گفتار  درمانی در منزل برای کودکان است.

 

بروز مشکلات زبانی در کودکان علل متفاوتی دارد. در صورت خفیف بودن اختلال زبانی می‌توان گفتار درمانی در منزل را با کتاب انجام داد. کتاب یکی از اثربخش‌ترین روش‌ها برای تقویت گفتار کودک است. فقط توجه به این نکته ضروری است که بعد از تهیه کتاب حتما از شیوه کتاب خوانی تعاملی استفاده کنید و کودک را در فرآیند مطالعه درگیر کنید.

 

بادبادک مرجع تخصصی خرید کتاب‌های کودک و نوجوان به آدرس badbaddak.ir با هدف پرورش توانمندی های کودکان و علاقمندی به مطالعه، مجموعه‌ای کاربردی از کتاب های تقویت گفتار کودک را به والدین معرفی می کند. همچنین شما می‌توانید برای خرید از کارشناس مجرب بادبادک با شماره 09016788666 تماس بگیرید و با مشورت کتاب مورد نیاز فرزند خود را تهیه کنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022