هانگ نگا، دیوانه خانه ای برای اقامت گردشگران! (+تصاویر)خانه هانگ نگا خانه ای عجیب در ویتنام

 

نمای داخل خانه از تعدادی اتاق تشکیل شده است که با نام حیوانات و مجسمه های آنها مرتبط است و تمامی لوازم و دکوراسیونی که در اتاق ها استفاده شده مربوط به همان حیوان و کار دست با طراحی فوق العاده است.

خانه هانگ نگا  یا به عبارتی خانه دیوانه، خانه ای عحیب و غریب در  کشور ویتنام است . معماری این خانه  شبیه به درخت  است که تمامی نمای ساختمان داخلی و خارجی  با معماری خاص و الهام گرفته از طبیعت وحشی ساخته شده است. خانه هانگ نگا تمامی  قواعد یک خانه استاندارد را از بین برده  و  یک اثر سورئال است.

 

طراح خانه هانگ نگا
ایده اولیه خانه هانگ نگا توسط مالک آن یعنی خانم دانگ ویت نگا داده شد. او که در ویتنام به هانگ نگا معروف است، دکترای معماری از دانشگاه مسکو دارد و خانه های زیادی در شهر دالات ویتنام ساخته است که بسیاری از آن ها معروف هستند.

 

 عکس های خانه هانگ نگا

 

معمار هانگ نگا، این پروژه را به این دلیل شروع کرد که اعتقاد داشت مردم باید بیشتر با طبیعت ارتباط برقرار کنند و فاکتورهایی نظیر درخت باید در معماری روزمره به کار گرفته شود. با اینکه مدیران شهری طرح خانه هانگ نگا را نمی پسندیدند و در ابتدا اجازه ساخت او را نمی دادند، اما با کنار گذاشتن مشکلات فراوان، هانگ نگا توانست آن ها را مجاب کند که این خانه بسیار معروف و محبوب خواهد شد. خانه هانگ نگا از سال ۱۹۹۰ برای بازدید و اقامت مردم باز گشت.

 

 نمای داخلی خانه هانگ نگا


نمای داخلی خانه هانگ نگا

نمای داخل خانه از تعدادی اتاق تشکیل شده است که با نام حیوانات و مجسمه های آنها مرتبط است و تمامی لوازم و دکوراسیونی که در اتاق ها استفاده شده مربوط به همان حیوان و کار دست با طراحی فوق العاده است.  پله ها و راه پله های  شبیه به غار و گیاهان و جانوران مختلفی در آن قرارداده شده  است. پنجره های این خانه جالب مانند تارهای عنکبوت است و همه چیز به گونه ای طراحی شده که به شما حس طبیعت و ارگانیک بودن بدهد. علاوه بر این میله های به کار رفته در این خانه شبیه به درخت تاک است. این خانه اقامتگاهی جالب برای توریستان و گردشگران تور ویتنام است و سالانه پذیرای میهمانان زیادی است.

 

 خانه هانگ نگا خانه ای عجیب در ویتنام


تمام مبلمان و لوازم داخل اتاق ها، کار دست است و حتی برخی از آن ها، داخل همان اتاق ساخته شده تا دقیقا اندازه و متناسب با فضای غیر استاندارد و غیر هندسی اتاق ها باشد. دکوراسیون سنگی داخل اتاق ها حیوان هایی مانند خرس، ببر، زرافه، قورباغه، عنکبوت و مورچه است که در کنار آن ها، عناصر طبیعی شبیه به قارچ و تارهای عنکبوت درست شده است.

 

 نمای داخلی خانه هانگ نگا


بازدید از خانه هانگ نگا برای کودکان مناسب نیست
خانه هانگ نگا را می توان یک هزارتوی عجیب و غریب دانست که دارای پلکانی است که میله های کوتاه دارند و نردبان های شیب داری که در داخل آن مشاهده می کنید، اصلا برای استفاده کودکان مناسب نیست.


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


منابع:
eligasht.com
safargasht.co

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------