جزیره پلاستیکی، شناور بر روی هزاران بطریجزیره پلاستیکی,جزیره پلاستیکی در مکزیک,تاریخچه ساخت جزیره پلاستیکی

جزیره پلاستیکی کجاست

 

آیا با جزیره پلاستیکی را آشنایی دارید؟

این روزها انسان ها به جای کشف کردن به فکر ساختن یک سیاره ی مجزا هستند شاید ساخت یک جزیزه زحمت کمتری نسبت به کشف آن داشته باشد. امروز قصد داریم شما را با یکی از این جزایر عجیب به نام جزیره پلاستیکی آشنا کنیم

 

جزیره پلاستیکی,جزیره پلاستیکی در مکزیک,تاریخچه ساخت جزیره پلاستیکی

جزیره پلاستیکی

 

تاریخچه ساخت جزیره پلاستیکی 

جزیره ی پلاستیکی که ریچارد سوا در مکزیک ساخته است، یکی از همین سازه های دست بشر است.  ریچارد سوآ مهندس انگلیسی با استفاده از اتخاذ سیستم و فلسفه ی فکری خاص، یک جزیره ی پلاستیکی ساخته است که از اول تا آخر آن را با استفاده از پلاستیک های بازیافتی طراحی و ساخته است. سوآ برای ساخت این جزیره از ۱۰۰ هزار بطری بازیافت شده استفاده کرد و جزیره ی خود را ساخت.

 

ریچاد سوآ برای ساختن این جزیره ی پلاستیکی که در کنار جزیره ی موجرس ساخته شده است، از هزاران پلاستیک بازیافتی استفاده کرده است که برای اجرای آن ها بر روی یک فوندانسیون محکم و قوی از تخته های ۳ لایه ی پرسی و تخته های چوبی استفاده کرده است. همین ها باعث شده است که این جزیره مستحکم و شناور بر روی آب نگه داشته شود. در واقع متریال یا ماده ی اصلی ساخت این جزیره باعث شده است که این جزیره در حالت شناور کامل قرار بگیرد.

 

جزیره پلاستیکی,جزیره پلاستیکی در مکزیک,تاریخچه ساخت جزیره پلاستیکی

ریچاد سوآ سازنده جزیره پلاستیکی

 

هسته ی اصلی این جزیره در یک تور ماهی گیری قرار گرفته است که این پلاستیک ها را در کنار هم قرار می دهد. جزیره ی ریچاد با استفاده از یک قایق و بادبان به حرکت در می آید.

 

بر روی این جزیره می توانید تا انواع سبزیجات و میوه ها را بکارید و یک زمین زراعتی داشته باشید. جزیره پلاستیکی شامل خانه ای زیبا در سه طبقه با دو اتاق خواب، آبشار آب گرم است. ریچارد خانه ای که در این جزیره ساخته را مجهز به سیستم های برقی همچون تهوبه ی هوا، سرمایش و گرمایش، یخچال و سایر وسایل برقی نموده است. انرژی این وسایل از پنل های خورشیدی به دست می آید. 

 

جزیره پلاستیکی,جزیره پلاستیکی در مکزیک,تاریخچه ساخت جزیره پلاستیکی

جزیره پلاستیکی در مکزیک

 

در سال 2005 جزیره ی اسپیرال توسط طوفان کاملا نابود شد. ریچارد توانست خودش و سگ هارا نجات دهد اما کار و زندگی و جزیره اش به کل از بین رفت. ولی ریچاد سوآ  ناامید نشد با کمک سرمایه گذاران و و مردم توانست مجدد جزیره اش را بازسازی کند.

 

یک نکته جالب در خصوص ریچاد سوآ این است که در اصل جزیره پلاستیکی دومین جزیره ای است که توسط وی ساخته شده است. جزیره اول در سال 1998 ساخته شد ولی در سال 2005 با طوفانی از بین رفت ولی ریچاد سوآ نا امید نشد و با تلاش بسیار توانست بعد از 3 سال جزیره پلاستیکی جدید را احداث کند.

 

جزیره پلاستیکی,جزیره پلاستیکی در مکزیک,تاریخچه ساخت جزیره پلاستیکی

داخل جزیره پلاستیکی

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------