با 5 مورد از خانه های عجیب و غریب در جهان آشنا شوید (+تصاویر)خانه های عجیب و غریب

 

یکی از عجیب ترین خانه ها در واقع اصلا خانه نبوده، بلکه هواپیما است! امروزه از گوشه و کنار دنیا، خبرهای بسیاری راجع به تبدیل لاشه های هواپیما به خانه می شنویم.

بسیاری از خانه‌هایی که مورد توجه مردم قرار گرفتند و بعدها به شهرت رسیدند، معماری‌هایی همگون با طبیعت و در اصطلاح «زیست گرا» داشته‌اند. معماران این خانه‌ها سعی کرده اند خانه‌ای را طراحی کنند که هیچ نمونه مشابهی نداشته باشد. بعضی از این خانه‌ها صاحبانشان را مشهور کرده‌اند و تبدیل به منبع درآمد بزرگی برایشان شده‌اند. با چند نمونه از این خانه‌های عجیب و غریب آشنا شوید.

کاخ فردیناند شوال « کاخ ایده آل» در  فرانسه

 

 کاخ فردیناند شوال

 

آقای شوال خالق این اثر هنری یک پستچی معمولی بود. اما بعد از این‌که یکی از دوستانش سنگ حکاکی شده ای به او هدیه داد، فکر ساختن این بنا به سرش زد. شوال کارش را رها کرد و شروع به جمع آوری سنگ و صخره و حکاکی بر روی آنها کرد.


او با این‌که از معماری سر در نمی آورد اما سی و یک سال با ذوق و سلیقه ادامه داد تا اینکه این کاخ را برای خودش ساخت. این کاخ در دهه سوم قرن بیستم میلادی مورد توجه «پابلو پیکاسو» و «آندره برتون» قرار گرفت. آقای شوال دوست داشت بعد از مرگش در این کاخ زیبا دفن شود. اما دولت فرانسه این اجازه را به او نداد و شوال در خارج از شهر دفن شد. این کاخ در سال ۱۹۶۹ میلادی به عنوان نماد تاریخ و فرهنگ فرانسه شناخته شد.

 

خانه گوش ماهی و صدف دریایی در مکزیک

 

 خانه گوش ماهی

 

این خانه را نقاش مشهور مکزیکی «اکتاویو اوکامپو» در جزیره بانوان (Isla mujeres) در سواحل کانکون مکزیک ساخته است. این خانه حلزونی شکل با ۲ اتاق خواب با تخت خواب های بزرگ و ۲ حمام مجزا ساخته شده است. این خانه به علاقمندان اجاره داده می شود و عروس و دامادهای پولدار زیادی برای گذراندن ماه عسل سراغ این خانه می آیند.


خانه کفشی- ایالت پنسیلوانیا – آمریکا

 

 خانه کفشی

 

سرهنگ «ماهالان هینز» خانه کفشی را در۱۹۸۴ ساخت و از تبلیغات آن به نفع کارش استفاده کرد. این سرهنگ مهربان از یک خانم مسن که هیچ‌کس او را نمی شناخت دعوت کرد تا در این خانه با هزینه او مثل یک ملکه زندگی کند.
این خانه سه اتاق خواب، آشپزخانه و ۲ حمام دارد. چند وقت پیش این خانه بازسازی شد و حالا تبدیل به موزه ای برای یاد بود سرهنگ هینز تبدیل شده است.


خانه هواپیمایی در لبنان

 

 خانه هواپیمایی

 

یکی از عجیب ترین خانه ها در واقع اصلا خانه نبوده، بلکه هواپیما است! امروزه از گوشه و کنار دنیا، خبرهای بسیاری راجع به تبدیل لاشه های هواپیما به خانه می شنویم. اما این خانه هواپیمایی یکی از بهترین و تمیز ترین آن هاست. این خانه در یکی از روستاهای میزیارا در لبنان قرار دارد که در ۱۲ ماه می سال ۲۰۱۵ تبدیل به خانه شده است. این خانه در اصل یک هواپیمای ایرباس ۳۸۰ است. روستای میزیارا Miziara به آثار تاریخی و ویرانه های خود از دوران مصر باستان و روم باستان و همچنین این خانه عجیب می نازد.

خانه ساعت آفتابی یا خانه خورشیدی در فرانسه

 

  خانه خورشیدی

 

از عجیب ترین خانه ها می توان به هلیودوم The Heliodome نام برد. این خانه یک خانه، هماهنگ با اقلیم در کراسویلر Cosswiller شهری در شرقی ترین منطقه فرانسه است که در سال ۲۰۱۱ ساخته شد. این خانه شبیه به یک ساعت آفتابی غول پیکر طراحی شده است که زاویه ای مناسب با خورشید می سازد تا از انرژی خورشیدی بهترین بهره را ببرد. زاویه این خانه با حرکت خورشید تغییر می کند.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------