بزهای درختی؛ جاذبه توریستی عجیب مراکش (+تصاویر)دیدنیهای مراکش, جاذبه های توریستی مراکش,بزهای درختی جاذبه های توریستی مراکش

 

جاذبه توریستی عجیب کشور مراکش +عکس

روستاییان از این روش کشاورزی عجیب و غریب حمایت می کنند و گله هایشان را رها می کنند تا از درخت ها بالا روند و میوه ها را بخورند. 

هر کشوری برای خود جاذبه‌ای توریستی دارد و گردشگران برای دیدن این جاذبه‌ها کیلومترها سفر می‌کنند به عنوان مثال برای دیدن برج ایفل فرانسه و یا تخت جمشید ایران اما کشور مراکش جاذبه توریستی جالبی دارد که میزان زیادی گردشگر را مجذوب خود کرده است. در مراکش نوعی بز وجود دارد دارد که بهتر و سریع‌تر از میمون و سایر پستانداران از درخت‌ها بالا می‌رود و از برگ آن‌ها تغذیه می‌کند و به بزهای درختی معروف هستند.

 

دیدنیهای مراکش,تصاویر بزهای درختی,بزهای درختیبرهای درختی از جاذبه های دیدنی مراکش

 

فواید بزهای درختی برای کشاورزان

روستاییان از این روش کشاورزی عجیب و غریب حمایت می کنند و گله هایشان را رها می کنند تا از درخت ها بالا روند و میوه ها را بخورند. اما چرا؟
توجه کنید که این ها هر درختی نیستند و درختان کمیاب آرگانیا هستند. این درخت ضخیم و پر شاخ و برگ هرسال یک میوه گوشتی نیمه شیرین تولید می کند که یک هسته سخت دارد. درست بعد از اینکه میوه ها کاملا رسیدند ضیافت بزها آغاز می شود.

 

دیدنیهای مراکش, جاذبه های توریستی مراکش,بزهای درختیتنه ی درخت آرگان خارآگین است با این وجود بزها به راحتی از آن بالا می روند


یکی از بزرگترین مزایای بالارفتن بزها از این درختان در مدفوع آن ها نهفته است. میوه ها و هسته های درخت خورده و تجزیه وهضم می شود و به دانه هایی تبدیل می شود که به طور سنتی توسط مردم محلی برای تولید روغن آرگان استفاده می شود که اکنون به سراسر جهان به عنوان یک محصول زیبایی صادر می شود.

 

دیدنیهای مراکش, جاذبه های توریستی مراکش,بزهای درختیبزها مهارت فوق العاده ای در بالا رفتن از بلندیها دارند


امروزه برخی محصولات زیبایی با 100% روغن آرگان هستند که حاوی مدفوع بز نیستند. روغن مورد نیاز آن ها توسط زنان جنوب غربی مراکش تامین می شود که خودشان میوه ها را مستقیما از درخت جمع آوری کرده و دانه های درون هسته ها را آسیاب می کنند. برای بسیاری از افراد مبارزه بزها با نیروی گرانش زمین و شکستن آن چه که با به عنوان مرز در قلمرو حیوانات می شناسیم به موضوع جذابی برای عکاسی تبدیل شده است.

 

مراکش, جاذبه های توریستی مراکش,بزهای درختیتصاویر بزهای درختی در کشور مراکش
 
دیدنیهای مراکش, جاذبه های توریستی مراکش,بزهای درختیتصاویر بزهای درختی در کشور مراکش
 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

منبع:

mizanonline.com

bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023