خطرناک ترین و هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهانزیپ لاین یکی از تفریحات هیجانی است که این ایام جای خود را در بین اقشار گوناگون باز کرده و دل عاشقان هیجان را برده است زیپ لاین ها به عنوان ورزشی هیجانی و ماجراجویانه به یکی از مقاصد توریستی براي مسافران و گردشگران شجاع در سراسر جهان تبدیل شده است. در این مقاله تصمیم داریم شما را با هیجان انگیز و خطرناک ترین زیپ لاین های جهان اشنا کنیم.

هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان:

براي عاشقان هیجان و ماجراجویی اصلاً چیزی به اندازه زیپ لاین ها هیجان انگیز نیستند. زیپ لاین ها ترکیبی از چشم اندازهای حیرت آور و ترشح آدرنالین ناشی از هراس را برایتان بهمراه دارند. سرعت، ارتفاع و چشم اندازهای بی بدیل ، هیجان و جذابیت زیپ لاین های دنیا را دو چندان نموده اند . با افزایش استقبال ماجراجویان و عاشقان هیجان براي تجربه ی زیپ لاین سواری، در کشورهای گوناگون جهان زیپ لاین های متنوعی با ارتفاع و فاصله مختلف ایجاد شد.

1. Pronutro Zip 2000، Sun City یا شهر خورشید، آفریقای جنوبی
باید بیان کرد که این خط طولانی ترین زیپ لاین جهان است و طول این خط هیجان انگیز نزديک به دو کیلومتر میباشد و شما میتوانید در بیش ترین حالت، سرعتی مساوی 136 کیلومتر بر ساعت را در این زیپ لاین تجربه کنید.

براي این که تجربه خود را هیجان انگیزتر کنید بهتر است پاهای خود را هم به خط قلاب کنید تا مانند یک سوپرمن از بالا به پائین حرکت کنید. در ارتفاع بیش از 275 متر از سطح زمین، انتظار میرود ضربان قلب شما به بيش ترین ميزان خود در کل عمر زندگیتان برسد.

 

هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان,خطرناک ترین زیپ لاین های جهان

طولانی ترین زیپ لاین جهان


2- زیپ لاین های کوه Heavenly( دریاچه تاهو، کالیفرنیا)
در این زیپ لاین میتوانید زمان پائین رفتن نمایی از دریاچه تاهو، قله پیرامید و تالاک را هم ببینید. این زیپ لاین تنها یک سال است که راه اندازی شده، سرعت آن به 64 کیلومتر در ساعت و طول آن 300 متر است. زیپ لاین ديگر که درست در کنار آن قرار دارد از این هم بهتر است. طول آن یک کیلومتر و سرعت آن به 88 کیومتر در ساعت میرسد و رشته کوه های کارسون و سیرا هم در این مسیر وجود دارند.

 

هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان,خطرناک ترین زیپ لاین های جهان

زیپ لاین دریاچه تاهو در کالیفرنیا

 
3- زیپ لاین پرواز گیبون؛ تایلند | Flight of the Gibbon
تایلند بر روی نقشه بعنوان یکی از برترین مقاصد دنیا که نخستین پارک زیپ لاین را تأسیس کرد، شناخته ميشود . تایلند خاستگاه یکی از جذاب ترین زیپ لاین ها در جهان است. عاشقان هیجان و آدرنالین میتوانند سواری در قلب جنگل های انبوه و سرسبز تایلند را به واسطه ی سیم هایی که بیش از ۴ مایل امتداد یافته اند تجربه نمایند. این زیپ لاین جالب تایلندی در فاصله ی یک ساعتی در شرق چیانگ مای تایلند قرار دارد.

 

هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان,خطرناک ترین زیپ لاین های جهان

زیپ لاین پرواز گیبون؛ تایلند

 
4- زیپ لاین آتشفشان آرِنال | Arenal Volcano
تصور کنید در ارتفاع هستید و زیر پای شما دهانه ی یک آتشفشان قرار دارد، چه حسی به شما دست می دهد؟ مضطرب می شوید و یا احتمالا هم جیغ بلندي بکشید. آری، این همان حسی است که پس از سوار شدن بر زیپ لاین آرِنال به شما دست ميدهد.

درصورتی که اهل سفر و گردش باشید، ميدانيد کشور کاستاریکا از مهمترين پاتوق های گردشگری و طبیعت گردی دنیاست و از پرطرفدارترین تفریحات شورانگیز در کاستاریکا هم استفاده از زیب لاین آتشفشان 7000 ساله آرنال است.

 

هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان,خطرناک ترین زیپ لاین های جهان

زیپ لاین آتشفشان آرنال

 
5- زیپ لاین لابادی، هائیتی یا دراگون برث | Labadee
یکی دیگر از هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان در سطح اقیانوس زیپ لاین لابادی در کشور هائیتی است که با اسم دراگون برث( Dragon’s Breath) هم شناخته ميشود که به معنای نفس اژدهاست. این زیپ لاین در ارتفاع 500 پایی از سطح دریا قرار دارد و میتوانید با استفاده از آن با سرعت حدود 50 مایل بر ساعت از بالای اقیانوس و جزایر هائیتی عبور کنید.

 

هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان,خطرناک ترین زیپ لاین های جهان

هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان

 
6- زیپ لاین غار جاگوار، بلموپان، بلیز
با این زیپ لاین به اعماق غار جاگوار می روید. در این تور مسافران با اتوبوس به جنگل های بارانی بلیز میروند . از غارهای قدیمی مایا دیدن ميکنند ، از پل های معلق عبور ميکنند و استالاکتیت و استالاگمیت های غار را می بینند.

 

هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان,خطرناک ترین زیپ لاین های جهان

 زیپ لاین غار جاگوار


7- زیپ لاین ROYAL CARIBBEAN OASIS CLASS
این زیپ لاین بر روی کشتی تفریحی مجلل Caribbean ساخته شده است. طول آن 24 متر و رایگان میباشد . به همین علت گردشگران زيادي را در طول روز به اسکله می کشاند.

 

هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان,خطرناک ترین زیپ لاین های جهان

زیپ لاین بر روی کشتی تفریحی مجلل Caribbean

 
گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------