آشنایی با انواع سایبان و کاربرد هر کدامسایبان در معماری, طرح سایبان, سایبان چادری

کاربرد سایبان 

 

معرفی انواع سایبان و ایده های جذاب برای طراحی آن

انواع سایبان در مکان‌های مختلف با کاربرد در امان ماندن از تابش نور خورشید ، بارش باران و برف نصب می‌شود . معمولا در تابستان نور آفتاب شما را اذیت می‌کند ، پس نیاز دارید که یکی از سایبان‌ها را برای راحتی و آسایش بیشتر نصب کنید . 

انواع سایبان در مکان‌های مختلف با کاربرد در امان ماندن از تابش نور خورشید ، بارش باران و برف نصب می‌شود . معمولا در تابستان نور آفتاب شما را اذیت می‌کند ، پس نیاز دارید که یکی از سایبان‌ها را برای راحتی و آسایش بیشتر نصب کنید.

 

یکی از لذت های فصل تابستان دورهمی های عصرانه کنار خانواده و دوستان در فضای باز است اما شاید این کار با آفتاب تابستان عملی کردنش سخت باشد و مجبور باشید فقط شب ها از فضای بیرون بهره ببرید.

 

شما می توانید با یک انتخاب هوشمندانه در سایبان از این لذت بهره مند شوید و اگر در انتخاب سایبان گیج شده اید در این قسمت شما را با انواع سایبان ها آشنا می کنیم.

 

سایبان های ثابت و متحرک

سایبان ها با متریال های مختلف ساخته می شود و هر کدام ویژگی ها و مزیت های مختلفی دارد . به طور کلی سایبان ها به دو صورت ثابت و متحرک می باشد و تفاوت این سایبان ها فقط در وجود موتور الکترونیکی است. 

 

ثابت

سایبان های ثابت بر روی قاب یا قالب چوبی و یا فلزی نصب می شوند و به صورت ثابت فضای مورد نظر نصب می شوند و امکان جمع آوری بخش قاب سایبان و یا انتقال آن به محل دیگر وجود ندارد.

 

متحرک

سایبان های متحرک به صورتی است که بتوانید بخشی که سایه های دلچسب می سازد را جمع کنید و یا زاویه آن را تغییر دهید. در این مدل از محصول جمع کردن آن به حالت های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک صورت می گیرد و همچنین در مدل های متحرک اتوماتیک ، امکان تنظیم این وسیله برای تغییر وضعیت براساس شدت نور به صورت خودکار وجود دارد که راحتی زیادی را برای شما به همراه دارد. سایبان های متحرک اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به سه دسته وجود دارد : کشویی ، تاشو و رولی. 

 

سایبان آفتابگیر, انواع سایبان, انواع سایبان نمای جنوبی

سایبان استخر

 

انواع سایبان

 _ سایبان چتری

_ سایبان استخر

_ سایبان فنری

_ سایبان پارکینگ

_ سایبان دو طرفه

_ سایبان کالسکه ای

_ سایبان تاشو

_ سایبان آکاردئونی

و ...

 

سایبان چتری 

سایبان چتری از نوع متحرک های دستی است که از پرکاربرد ترین مدل های سایبان برای استفاده در حیاط به شمار می آید . ابعاد مناسب این نوع سایبان شرایط و فراهم می کند هر وقت دلتان خواست  باز و بسته کنید . نوع پارچه ای این سایبان برای ایجاد فضای کوچک برای دورهمی های بیرون از خانه و در حیاط ،  بهترین انتخاب است.

 

سایبان چتری ویژگی اصلی اش طراحی ساده و شیک است  که همین ویژگی ساده و شیک بود این سایبان ها دلیلی بر استفاده زیاد از این سایبان می باشد و معمولا فضای اندکی را اشغال می کنند . سایبان چتری برای محوطه‌سازی و زیباسازی ویلا، گزینه مناسبی است. 

 

سایبان حیاط, سایبان های متحرک, سایبان استخر

سایبان پارکینگ

 

سایبان استخر 

با نصب سایبان استخر می توانید در تمامی ساعت های روز به راحتی در شنا کنید همچنین چادر های استخر موجب می شود تا از بارش برف و باران در داخل استخر جلوگیری شود . از دیگر کاربردهای سایبان استخر در این است که می توان در محیط استخر یک پوششی را برای راحتی بیشتر بانوان ایجاد کرد.

 

سایبان استخر در دو نوع متحرک و ثابت می باشد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های مختلف هستند. اصولا سقف های متحرک برای استخر ها بسیار پرطرفدار هستند و اما سقف های متحرک استخر ها یک معایب بزرگ دارند و آن قیمت بالای این نوع سایبان است.

 

سایبان فنری

سایبان فنری یا نام دیگر او سایبان بازویی هم می باشد . از آن جایی که بازوهای مستحکمی برای باز و بسته شدن سایبان فنری وجود دارد، به این سایبان ها، سایبان بازویی گفته می شود. سایبان فنری جزو سایبان های مدرن با طراحی ویژه برای استفاده در مکان های عمومی است.

 

از مزیت های خرید سایبان فنری، قیمت مناسب، نصب آسان و کاربری بالای آن می باشد. روکش ضد آب سایبان فنری باعث شده تا این سایبان بالای درب ورودی مغازه ها و ویترین ها، نصب شود.

 

سایبان آفتابگیر, انواع سایبان, انواع سایبان نمای جنوبی

سایبان چتری

 

سایبان پارکینگ

سایبان های پارکینگ یکی مهم ترین و پرفروش ترین نوع سایبان در بازار امروزه هستند . این نوع سایبان به دو نوع کلی به فروش می رسد نوع اول سایبان خودرو ثابت و نوع دوم سایبان خودرو متحرک است. سایبان های متحرک اکثرا برای پارکینگ های عمومی مورد استفاده قرار میگیرند و برای محیطی با مساحت بالای 20 متر استفاده می شوند.

 

این نوع سایبان ها هم در محیط های اداری و منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد . یکی از کاربرد های سایبان پارکینگ  این است در فصل های گرما خودروی خود را از شر گرما نجات میدهید و یا در فصل سرما خودروی خود را از شر باران و برف نجات می دهد. 

 

طرح سایبان, سایبان چادری, سایبان حیاط

 سایبان متحرک

 

سایبان دو طرفه 

سایبان دو طرفه به سایبان هایی گفته می شود که بخش جمع شونده و سازه اصلی در وسط سایبان قرار گرفته باشد . این سایبان برای تمام فضاهای باز قابل استفاده است و طراحی سایبان های دو طرفه به گونه ای است که استفاده از آن ها را برای رستوران های فضای باز هم امکان پذیر است. پوشش این سایبان ها معمولا پارچه های با کیفیت کره ای است که مقاومت بالایی دارد و در برابر تمام شرایط هوایی قابل استفاده است. 

 

سایبان کالسکه ای  

سایبان ها کالسکه ای را حتما تا کنون جلو اکثر مغازه ها مشاهده کرده اید و این نوع سایبان ها یک نوع دکوراسیون زیبا برای مغازه ها می باشد به همین علت در تنوع مدل و رنگی بسیاری دارد . سایبان های کالسکه ای مغازه شما را سبک کلاسیک می بخشد و از نظر مشتری جذاب به نظر می رسد . کاربرد سایبان کالسکه ای علاوه بر ایجاد سایه، تبلیغات خود را می توانید بر روی این سایبان ها درج کنید و از این فرصت برای تبلیغ کاری خود استفاده کنید. 

 

سایبان آفتابگیر, انواع سایبان, انواع سایبان نمای جنوبی

سایبان تاشو

 

سایبان تاشو 

سایبان تاشو، از انواع سایبان های انعطاف پذیر هستند که در انواع ثابت و برقی ، در بازار وجود دارد . اصلی ترین کاربرد این نوع سایبان ها برای افرادی است که علاقه به سفر دارند به علت حمل و نقل آسان با خودرو را دارند و فضای کمی را اشغال می کند . 

 

سایبان آکاردئونی

سازه این سایبان ها به گونه ای است که در زمان باز و بسته شدن، پارچه های سایبان شبیه به آکاردئون تا می شود و از این سایبان ها می توان برای راه اندازی نمایشگاه های موقت، پارکینگ های عمومی در هتل ها و تالارها استفاده کرد. سایبان های آکاردئونی قابلیت جمع شدن با دست دارند .

 

 طرح سایبان, سایبان چادری, سایبان حیاط

سایبان حصیری

 

سایبان حصیری

سایبان های حصیری باعث می شود مکانی که در آن استفاده می شود تمی سنتی به خود بگیرد و نسبت به دیگر سایبان ها هزینه بسیار کمتری دارد . مدل های حصیری به دلیل در دسترس بودن ، هزینه مناسب و راحتی نصب توسط خود افراد ، این مزیت را دارند که در صورت فرسودگی و خرابی، می توانید به سادگی آن را تعویض و حصیر های جدید را مجددا در محل قبلی نصب کنید .

 

سایبان شیشه ای 

این مدل سایبان از قاب و پایه های فلزی و قطعات زیبای رنگی و یا بی رنگ، مات و یا شفاف شیشه ای  تشکیل شده و ثابت می باشد.  معایب این نوع سایبان در این است ، نمی تواند محافظ خوبی در برابر تابش نور بر روی مبلمان بیرون از خانه و وسایل موجود در زیر آن باشد و بیشتر جنبه تزیینی دارد . 

 

سایبان های متحرک, سایبان استخر, سایبان آفتابگیر

سایبان شیشه ای ساختمان

 

گردآوری : بخش دنیای مد بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023