ایده های ساخت باغچه های آویز در دکوراسیون منزلدر این روزهای زیبای اردیبهشت وقتی صبح از خانه بیرون می آیم، به در و دیوار شهر و خانه ها نگاه می کنم و این همه گل و گلدان زیبا و رنگارنگ می بینم، شور و اشتیاقم برای شروع یک روز پر تلاش و پر انرژی چندین برابر می شود. به راستی که گیاهان معجزه گرانی بی نظیر اند و چقدر خوب است که ما مردم با این همه درگیری هنوز آن ها را فراموش نکرده و حتی بیش از پیش آن ها را مهمان خانه و زندگی خود کرده ایم.

گلدان ها را روی نردبان های قدیمی نگهداری کنید!
یادم می آید در خانه ی قبلی خود یک نردبان چوبی کهنه داشتیم که هیچ استفاده ای نداشت و همیشه مثل یک مزاحم در گوشه ی حیاط افتاده بود. اکنون که فکر می کنم می بینم می شد خیلی کارها با آن کرد و به راحتی به عنوان عنصری کاربردی و زیبا از آن استفاده نمود. اگر شما هم چنین نرده ای دارید، مثل من زود بی خیالش نشوید و حیاط، تراس یا بالکن خود را با آن زینت دهید. فقط کافی است تعدادی گلدان از آن آویزان کنید یا روی پله های آن تخته های پهن تری تعبیه کرده و گلدان ها را روی آن ها قرار دهید.

اگر چنین نردبانی در خانه ندارید، نیازی نیست نوی آن را تهیه کنید، زیرا این وسیله هرچه کهنه تر باشد زیباتر به نظر می رسد. به راحتی از دست دوم فروشی ها یا سایت هایی که وسایل کهنه را برای فروش می گذارند، می توانید یکی از آن ها را تهیه کنید.

 

طراحی باغچه های جدید,طراحی جالب ترین باغچه ها

روی نردبان کهنه خود گلدان هایی از گل قرار بدهید

 

با لوله ها یک باغچه آویز بسازید!

این ایده برای حیاط هایی با فضای دیوار کافی یا برای ایجاد یک جداکننده ی کاربردی و جذاب در فضای بیرونی منزل شما بسیار عالی است. با استفاده از لوله های کهنه که از نیمه بریده شده اند (شما می توانید خودتان این لوله های رنگ و رو رفته را از سمساری ها یا کارگاه ها تهیه کرده و از نیمه ببرید) را به صورت معلق سر هم کنید و به این صورت یک دیوار خالی را به باغچه ی عمودی پر از گل و گیاهان زیبا تبدیل نمایید. این باغچه حتی می تواند محلی برای کاشت سبزی های مصرفی روزانه ی شما باشد.

 

باغچه های آویز,باغچه های سیار در دکوراسیون منزل

لوله های رنگ و رو رفته می تواند محلی برای کاشت سبزی های مصرفی روزانه ی شما باشد

 

باغچه معلق خود را در یک قاب بسازید!

آویزان کردن یک گلدان یا فلاورباکس از قابی که خودتان آن را ساخته اید، کانون توجه فوق العاده ای در حیاط شما ایجاد می کند. قرار گرفتن این گیاهان کوچک و رنگارنگ در ارتفاع بالاتر، بعد جدیدی به حیاط شما اضافه می کند و باعث می شود این گیاهان نمایشی خیره کننده در فضا داشته باشند.

 

نحوه درست کردن باغچه های آویز,نحوه تزیین گلدان در خانه

آویزان کردن یک گلدان یا فلاورباکس از قابی که خودتان ساخته اید در حیاط، توجه ها را جلب می کند

 

گلدان های کوچک دیواری
وقتی می خواهید با گیاهان خانگی منزل تان را دکور کنید، می توانید بسیار خلاقانه و نوآورانه عمل نمایید. تخته های سوراخ دار به راحتی می توانند فضای خالی دیوارتان را به فضایی برای آویزان کردن گیاهان تبدیل نمایند. فقط کافی است یک گلدان دیواری را به یکی از این سوراخ ها میخ کنید. شما می توانید هر تعداد گلدانی که می خواهید به این دیوار نصب کنید و یک دیوار سبز باطراوت در دکوراسیون داخلی منزل تان داشته باشید. ضمنا این ایده، ایده ای مقرون به صرفه و مؤثر برای فضاهای اداری می باشد.

 

ایده های تزیین فضای سبز,مدل های باغچه های سبز

تخته های سوراخ دار می توانند فضای خالی دیوارتان را به فضایی برای آویزان کردن گیاهان تبدیل نمایند

 

گلدان های معلق در آشپزخانه
تجهیزاتی که برای نگهداری وسایل آشپزخانه مانند قاشق، چنگال و کاردها به کار می روند، جا ادویه ای ها و نگهدارنده هایی از این قبیل که در بازار به وفور یافت می شوند، گاهی می توانند با خلاقیت سرشار شما به گلدان های زیبایی در دکوراسیون آشپزخانه تبدیل شوند. فقط دقت کنید برای این منظور، ظروفی انتخاب کنید که در برابر آب و زنگ زدگی مقاوم باشند.

 

طراحی جالب ترین باغچه ها,باغچه های آویز در دکوراسیون منزل

می توانید به تجهیزاتی که برای نگهداری وسایل آشپزخانه به کار می روند گلدان آویزان کنید

 

تابلوی گلدان ها در دکوراسیون داخلی منزل

ایجاد چنین تابلویی از گلدان ها بر روی دیوار می تواند به تنهایی خانه ی شما منحصر به فرد کند. شاید در نگاه اول تصور کنید کار دشواری است ولی من به شما می گویم آسان ترین و کم هزینه ترین باغچه ای است که می توانید در دکوراسیون داخلی منزل خود داشته باشید. به راحتی با چند شیشه ی مربا و چند تخته ی کهنه، یک تابلوی سبز و زندگی بخش خلق کنید.

می توانید این تابلو را در آشپزخانه ی خود داشته باشید و در این شیشه ها سبزهای خوردنی بکارید. فقط باید حواستان باشد آن ها را هر روز آبیاری کرده و انواعی از آن ها را انتخاب کنید که در سایه دوام بیاورند و نیازی به نور مستقیم نداشته باشند.

 

باغچه های سیار در دکوراسیون منزل,طراحی باغچه های جدید

ایجاد چنین تابلویی از گلدان ها بر روی دیوار می تواند به تنهایی خانه ی شما منحصر به فرد کند


در این تصویر تابلوی سبز دیگری می بینید که سبزی های برگ دار در آن کاشته شده اند. این تابلو با رنگ و بافت خود، به اثری هنری تبدیل شده است. گلدانی که برای این نوع باغچه در نظر گرفته می شود، به راحتی می توانید با استفاده از صندوق های چوبی قدیمی یا چند تخته چوب خودتان بسازید.

 

ساخت باغچه آویز, نحوه درست کردن باغچه های آویز

این تابلو با رنگ و بافت خود، به اثری هنری تبدیل شده است

 

تزیین دیوار پشت تخت خواب با گلدان های دیواری

یکی از بهترین مکان هایی که گیاهان دیواری می توانند خود را به نمایش بگذارند در دکوراسیون اتاق خواب و روی دیوار پشت تخت خواب است. تصور کنید صبح که چشم هایتان را باز می کنید، با اولین صحنه ای که رو به رو می شوید، رنگ و طراوت و تازگی گیاهان سبز باشد، گیاهانی که انرژی شما را برای کل روز تأمین می کنند. فقط سعی کنید قالب ها، گلدان ها و گیاهانی در نظر بگیرید که هم محکم و مطمئن باشند و هم مزاحمتی برای شما ایجاد نکنند.

 

نحوه تزیین گلدان در خانه,ایده های تزیین فضای سبز

بهترین مکانی که گیاهان دیواری می توانند خود را به نمایش بگذارند دیوار پشت تختخواب است

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------