تزیین حیاط های بدون باغچه با انواع فلاور باکسدر دنیای مدرن و صنعتی امروزی، بسیاری از اتفاقات گذشته دستخوش تغییر و تحول شده اند. برخی از این تغییرات مثبت و سازنده بود، اما برخی از آن ها ضربه ی زیادی به سبک زندگی انسان ها زده است و باعث شده است برای جلوگیری از بدتر شدن اوضاع چاره ای بیندیشیم. یکی از تغییرات ناخوشایند، کوچک شدن فضای خانه ها و به حداقل رسیدن فضای سبز محل زندگی است. شرکت های متخصص این امر بیکار ننشستند و برای مقابله با این معضل، راهکارهای ویژه و محصولاتی خاص ارئه کرده اند. با ما همراه باشید تا با خود این محصول و نقش فلاورباکس در طراحی فضای سبز آشنا شویم.

 

آشنایی با انواع فلاور باکس, تزیین حیاط با فلاور باکس

فلاور باکس واژه ای انگلیسی به معنای جعبه گل است

 

فلاور باکس چیست؟

فلاور باکس واژه ای انگلیسی به معنای جعبه گل است که داخل آن را خاک می ریزند و برای کاشت و پرورش گل و گیاه و درختچه از آن استفاده می کنند. از آن جایی که فضاهای باز مانند حیاط و پاسیو و بالکن و حتی بام سبز با کمبود باغچه و خاک مواجه هستند، لذا فلاور باکس گزینه ای بسیار مطلوب و مناسب برای جایگزینی باغچه است و امروزه به کمک ما آمده است.

 

انواع فلاور باکس,مدل های فلاور باکس

فلاور باکس گزینه ای بسیار مطلوب و مناسب برای جایگزینی باغچه است

 

انواع فلاور باکس

تنوع و گستردگی فلاور باکس ها باعث شده است تا دارای تنوع زیادی به لحاظ ابعاد و جنس و نوع کاربری باشند. فلاور باکس ها به لحاظ کاربری به ۳ دسته ی زیر تقسیم می شوند:

 

فلاور باکس زمینی

فلاور باکس دیواری

فلاورباکس آویزی

 

کاربردهای انواع فلاور باکس, تزیین حیاط های بدون باغچه

از لحاظ کاربری 3 دسته فلاور باکس وجود دارد

 

فلاور باکس زمینی

یکی از متداول ترین و پر کاربردترین انوع فلاور باکس، فلاور باکس زمینی است. این نوع فلاور باکس ها بر روی زمین یا روی نیمکت های مختلف و یا حتی روی تاقچه های فضای باز قرار می گیرند و داخل آن ها را با گل و گیاه پر می کنند. حضور این نوع فلاور باکس در محیط علاوه بر کاربردی بودنش، کمک زیادی به زیبایی فضای باز می کند.

 

تزیین گل در حیاط,تزیین حیاط

یکی از متداول ترین و پر کاربردترین انوع فلاور باکس، فلاور باکس زمینی است

 

فلاور باکس دیواری

یکی دیگر از انواع فلاور باکس که به کمک طراحی فضای باز آمده است و کمک زیادی به زیبایی محیط کرده است، فلاور باکس دیواری است. فلاور باکس دیواری که این نوع فلاور باکس در ابعاد مختلف، بر روی بدنه ی دیوار بیرونی نصب شده و کمک زیادی به طراحی محیط بیرونی می کند. معمولا این نوع فلاور باکس یا بر روی شبکه های چوبی متصل به دیوار نصب شده و یا زیر پنجره نصب می شود.

 

تزیین حیاط با فلاور باکس, تزیین حیاط و گل با فلاور باکس

فلاور باکس دیواری بر روی شبکه های چوبی متصل به دیوار نصب می شود

 

فلاور باکس آویزی

بسیاری از ما در نمای بیرونی خانه ها و آپارتمان ها و بر روی نرده های تراس، شاهد قرارگیری گلدان هایی بوده ایم. این گلدان ها، همان فلاور باکس آویزی است که بر روی نرده ها و لبه های دیوار قرار گرفته و به صورت آویزان دیده می شوند. این نوع فلاور باکس زیبایی خاص خود را دارد و برای استفاده در بالکن و پاسیو و بسیاری جاهای دیگر مناسب می باشد.

 

انواع فلاور باکس و کاربردهای آن, کاربردهای انواع فلاور باکس

فلاور باکس آویزی بر روی نرده ها و لبه های دیوار قرار گرفته و به صورت آویزان دیده می شوند

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------