نکاتی برای خرید کیف چرمکیف چرم از نمونه هایی است که باید در خرید آن دقت داشته باشیم. زمانی که می خواهیم یک کیف چرم بخریم، بیشتر باید به کیفیت کیف توجه کنیم تا زیبایی و لوکس بودن آن! زمانی که یک کیف چرم می خرید به یاد داشته باشید آن را به طور کامل بررسی کنید. 

 

اگر کیف چرم باکیفیت می خواهید، دنبال کیفی با چرم‌ دانه کامل باشید

 

نکاتی که پیش از خرید کیف چرم باید بدانید

ازجمله نکاتی که هنگام خرید کیف چرم باید مدنظر داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بوی چرم طبیعی کیف

در هنگام خریدن کیف ممکن است بویی از کیف احساس کنید. در واقع بوی چرم چیزی است که باید در هنگام خرید توجه کنید. شما می خواهید که کیف بوی چرم طبیعی دهد و عاری از هرگونه بوی شیمیایی و رنگ باشد.

 

نوع چرم

اگر کیف چرم باکیفیت می خواهید، دنبال کیفی با چرم‌ دانه کامل باشید. چرم دانه کامل مرغوب ترین نوع چرم است و استحکام و دوام فوق العاده بالایی دارد. در پردازش این نوع چرم از سمباده و پولیش استفاده نمی شود بنابراین بافت طبیعی چرم را می توانید کاملا حس کنید. جالب است بدانید که چرم دانه کامل بر اثر استفاده ظاهر مقبول تری پیدا می کند.

 

اما اگر کیفی چشم‌تان را گرفت که از جنس چرم ترکیبی است، روی دوامش چندان حساب نکنید. چرم ترکیبی از ترکیب تکه پاره های چرم با مصنوعاتی همچون پلی اورتان و وینیل به دست می آید. این نوع چرم زیاد عمر نمی کند و طبیعتا بوی چرم اصل هم نمی دهد. منتها به خاطر قیمت ارزان ترش فروش خوبی دارد. در مقاله راه های تشخیص چرم اصل روشهایی ذکر شده که می توانید از آنها در تشخیص چرم اصل استفاده کنید.

 

روش دباغی چرم

روش دباغی چرم می تواند روی کیفیت و قیمت محصول نهایی تأثیر داشته باشد. به طورکلی چرم را با کروم یا مواد گیاهی دباغی می کنند.

 

بیشتر محصولات چرمی موجود در بازار از چرم های دباغی شده با کروم‌ تولید شده اند. برای دباغی چرم با کروم، همانطور که از اسمش معلوم است، از کروم استفاده می شود. این فرایند برخلاف روش دباغی با مواد گیاهی فقط چند روز زمان می برد و به همین دلیل محصولات چرمی دباغی شده با کروم ارزان ترند. این روش ضایعات سمی هم تولید می کند بنابراین تبعات زیست محیطی دارد.

 

این در حالی است که دباغی چرم با مواد گیاهی تبعات زیست‌محیطی کمتری به دنبال خواهد داشت. دباغی گیاهی هفته ها زمان می برد و چرم ضخیم تر و محکم تری در مقایسه با دباغی شیمیایی به دست می دهد. این قبیل چرم ها دوام بالایی دارند و قیمت شان هم گرانتر است. به اضافه اینکه بوی خاص چرم می دهند. برای کیف هم فوق العاده باکیفیت اند.

 

تو دوزی

وقتی کیف چرم می خرید به یاد داشته باشید که داخل کیف به اندازه ی بیرون آن مهم است. کیف را باز کنید و تو دوزی ها و درز ها را بررسی کنید. شما تو دوزی با کیفیتی می خواهید که پاره یا جدا نشود. به ویژه اگر قرار است از این کیف هر روز استفاده کنید این نکته بسیار مهم است.

 

کشور تولیدکننده چرم

ایتالیا یکی از معروف ترین تولیدکنندگان محصولات چرمی مد روز است. محصولات چرمی ایتالیایی نه تنها جنس مرغوبی دارند، بلکه در طراحی و دوخت هم از خلاقیت و ظرافتی مثال زدنی برخوردارند. تولیدکنندگان چرم ایرانی هم اگرچه هنوز به اندازه برندهای ایتالیایی در دنیا معروف نیستند در تلاش اند تا خودی نشان دهند و از حق نگذریم، به ویژه در سال های اخیر محصولات مرغوب مشتری پسند کم تولید نکرده اند.

 

دوام و دوخت کیف چرم

همه کیف‌های چرمی لزوما بادوام نیستند. دوام کیف‌‌های چرمی به نوع چرم و کیفیت دوخت بستگی دارد. همان طور که پیش تر هم گفتیم چرم دانه کامل بادوام ترین نوع چرم است و البته کمی گران است. اما اگر مقرون به صرفگی برایتان در اولویت است که دیگر باید سراغ انواع رده پایین تر چرم بروید.

 

هنگام خرید کیف چرم باید دوخت آن را چک کرد. باید مطمئن شوید که دوخت ها و درز ها قوی هستند و می توانند فشار را تحمل کنند. همچنین دوخت ها باید تمیز باشند در واقع باید کنترل کیفیت انجام دهید! اگر دوخت کیف نا مرتب است یا هر ایراد دیگری دارد، احتمالاً کیفیت خوبی نخواهد داشت. دسته کیف هم باید با دوختِ محکم یا یراق آلات فلزی به بدنه متصل شده باشد و نه با چسب.

 

هنگام خرید کیف چرم باید دوخت آن را چک کنید

 

یراق آلات کیف چرم

قبل از تصمیم قطعی برای خرید حتما یراق آلات کیف انتخابی تان را به دقت چک کنید. سگک، قفل و هر اتصال فلزی دیگری را از نظر نیندازید. درمورد زیپ یادتان باشد که به زیپ های فلزی بیشتر می توان اعتماد کرد. زیپ ها را چند بار باز و بسته کنید تا مطمئن شوید به راحتی حرکت کرده و گیر نمی کنند. اتصالات دسته ها و بند رو دوشی را هم فراموش نکنید. 

مسلماً نمی خواهید زمانی که شروع به استفاده از کیف کردید بفهمید که لوازم آن ایراد دارند!

 

رنگ کیف چرم

رایج ترین رنگ های کیف چرم عبارت‌اند از مشکی، قهوه ای تیره، عسلی (قهوه ای مایل به زرد) و قهوه ای روشن. رنگ های مشکی و قهوه ای تیره برای محیط های رسمی و حرفه ای مناسب اند. این رنگ ها حسی آمیخته به قدرت و تسلط با خودشان همراه دارند و سِت کردن شان با بیشتر لباس ها به ویژه برای آقایان مثل آب خوردن است. در عوض رنگ های عسلی و قهوه ای روشن برای محیط های غیررسمی مناسب ترند. البته این انتخاب به سلیقه و استایل فردی هم بستگی دارد.

 

استایل حرفه ای

این نکته را مختص آقایان تدارک دیده ایم. فراموش نکنید که استایل کیفی که با خودتان سر کار می‌برید باید به شغل تان بیاید. درست است که کیف را در درجه اول برای رفع نیازتان می خواهید، اما اگر استایل کیف تان را درست انتخاب کنید، می توانید حرفه ای تر به نظر برسید.

 

کیف های مردانه دستی و رودوشی چه فرقی با هم دارند: کیف های دستی بیشتر به درد مشاغلی می خورند که دفتر دستکشان زیاد است. پس اگر شغلتان چیزی است که به حمل اسناد و مدارک یا لپ تاپ نیاز دارید، کیف دستی به کارتان می آید. این قبیل کیف ها بیشتر با کت و شلوار و به طورکلی پوشش کاری رسمی به‌خوبی سِت می شوند. اما کیف های رودوشی ظاهر غیررسمی تری دارند. کیف های رودوشی را کج هم می اندازند و درکل برای محیط های کاریِ کمی غیررسمی تر پیشنهاد می شوند. برای سفر هم اتفاقا کارایی دارند.

 

سبکی و خوش دست بودن کیف اداری

در داخل کیف های اداری چرم وسایل متعددی قرار می گیرند از همین روی خوش دست بودن و سبکی کیف اهمیت زیادی دارد. همچنین وجود بندی دوشی با قابلیت جدا شوندگی می تواند یک نکته مثبت تلقی شود چون برخی تمایل به بود و برخی به نبود آن دارند.

 

مکان های تعبیه شده در داخل کیف چرم

تعداد و چیدمان جیب، فضا و مکان های داخل کیف چرم اداری نیز مهم است. در انتخاب کیف اداری مناسب حتما باید به این نکته دقت کنید که مکانی برای قرار دادن لپ تاپ داشته باشد. وجود فضایی زیپ دار و نیز مکان هایی برای قرار گرفتن کارت های اعتباری هم از نکات مثبت قابل ذکر می باشد.

 

خوش دست بودن و سبکی کیف چرم اداری اهمیت زیادی دارد

 

گارانتی و وارانتی

اگر شما در حال خرید کیف چرمی از یک فروشگاه یا برند معتبر هستید باید در ارایه ضمانت برای آن کالا دقت داشته باشید. مهم است که بدانید ضمانت کالا مهم نیست چیزی که مهم است وارانتی است که تضمین کیفیت می‌کند و فرصتی برای تعویض در اختیار شما قرار می دهد.

 

کیف دوشی بسیار کاربردی است!

کیف دوشی، همراه خوب شما در خرید، محل کار، مهمانی و استفاده های روزمره دیگر است. دسترسی به آن آسان است و اگر نوع چرمی آن را انتخاب کنید، یک عمر با شما می ماند!

 

این مدل کیف تقریبأ با هر نوع لباسی ست می­ شود

می­توانید یک تیپ روزمره واقعأ ساده داشته باشید، مثلاً یک شلوار جین و تی­شرت سفید بپوشید. اگر یک کیف دوشی چرم هم به آنها اضافه کنید، ظاهری موجه تر خواهید داشت.

 

کیف های دوشی هدایای ارزنده ای هستند!

من از همین الان می ­دانم که بچه­ های من قرار است کلکسیونی از کیف­ های چرم دوشی داشته باشند! خود من همیشه دوست داشتم وسایل ۲۰ تا ۳۰ سالگی مادرم را ببینم تا خاطره و داستانی را زنده نگه دارم. از طرفی کیف های دوشی از نظر قیمت، کاربرد و تنوع دست شما را برای خریدن به عنوان هدیه باز گذاشته می گذارد.

 

با پولی که صرف خریدن کیف ­های جدید جور و واجور می­ کنید، می­ توانید یک کیف دوشی چرم طبیعی عالی بخرید!

یک لحظه فکر کنید. فرض کنیم سالی چند هزینه ای را صرف خریدن یک کیف دستی یا دوشی مد روز می کنید. این کیف ها سال آینده قابل استفاده نیستند، چون مد روز نیستند و دل شما را خواهند زد. بنابراین اینجور وقت ها دست نگه دارید، کمی فکر کنید و پولتان را صرف خریدن چیزی کنید که مدت بیشتری برایتان بماند. کیف های دوشی چرم طبیعی و به خصوص چرم شتر انتخاب فوق العاده ای است!

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    X مد و پوشاک,کفش و کیف

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023