مدل مانتو طوسی و خاکستری + نحوه ست کردن آن 

بهتر است قبل از هر چیزی، رنگ طوسی را بهتر بشناسیم

 

بهتر است قبل از هر چیزی، رنگ طوسی را بهتر بشناسیم تا بتوانیم درس ­‌ترین رنگ ­ها را برای ست کردن با آن انتخاب کنیم.

رنگ طوسی را بهتر بشناسیم!

بهتر است قبل از هر چیزی، رنگ طوسی را بهتر بشناسیم تا بتوانیم درس ­‌ترین رنگ ­ها را برای ست کردن با آن انتخاب کنیم. طوسی در تقسیمات رنگی، به دسته­‌ی طوسی گرم (نیم­کره سمت چپ عکس) و طوسی سرد (نیم­کره سمت راست عکس) تقسیم می شود. تمامی طیف های این رنگ که شامل مقداری خاکی و کرم یا بژ هستند جزء دسته­‌ی طوسی گرم محسوب می شوند.

 

در واقع می توان گفت آنچه از طوسی که مایل به طلایی است طوسی گرم و آنچه از طوسی که مایل به نقره‌ای است، طوسی سرد است. آنچه که در تمامی رنگ های خنثی صادق است، هم­نشینی عالی با همه رنگ ها می باشد. به طور کلی اگر مانتوی طوسی شما از دسته­‌ی طوسی گرم است، بهتر است در کنار رنگ­ های سردی مانند سبز و آبی و… استفاده شود. در مقابل اگر از دسته­‌ی طوسی سرد و تیره، مانتو انتخاب کرده اید، رنگ های گرمی مثل قرمز و نارنجی و… می ­توانند انتخاب خوبی برای تکمیل ست باشد.

 

طوسی در تقسیمات رنگی، به دسته­‌ی طوسی گرم و طوسی سرد تقسیم می شود

 

نکاتی در مورد رنگ خاکستری و طوسی

رنگ خاکستری رنگ تاثیرپذیر هست. یعنی شما با انتخاب رنگ های کناری می توانید خاکستری رو تحت تاثیر قرار بدهید و می توانید یک  ترکیب شاد و پر انرژی و یا برعکس سرد و ملایم کنید.

 

در انتخاب رنگ خاکستری باید به تیرگی و روشنی دقت کنید اگر خاکستری تیره را با رنگ های تیره ست کنید طبیعتا ترکیب سنگین و تیره ای را به شما می دهد و بر عکس.

خاکستری چون از دو رنگ سیاه و سفید تشکیل شده خاصیت اصلی این رنگ ها را هم با خودش دارد.

 

خاصیت رنگ سفید که باعث جلوه ی بیشتر رنگ کناری خودش می شود و هم خاصیت رنگ مشکی که باعث تمرکز زیاد روی رنگ ها می شود را دارد و همین باعث می شود رنگ بسیار مناسبی برای ترکیب کردن باشد.

 

هر چی رنگ تیره و کم انرژی را کنار آن قرار بدهید، ست را سنگین و کم انرژی تر نشان می دهد.

 

تن رنگ: تن رنگ ها در واقع ترکیب هر رنگ با خاکستری است. رنگ خاکستری با تن های رنگی به خوبی ست می شود.

 

لباس طوسی با چه رنگی ست می شود؟

رنگ طوسی یا خاکستری از جمله رنگ های خنثی است و می توان آن را با قرمز، بنفش و آبی ست کرد. فیروزه ای، سرخابی و صورتی هم ترکیب فوق العاده ای با طوسی می سازد.

 

رنگ طوسی یا خاکستری را می توان با قرمز، بنفش و آبی ست کرد

 

ست کردن شال و روسری با مانتو طوسی

طوسی یکی از رنگ‌های خنثی است بنابراین به جز رنگ قهوه‌ای شما می‌توانید از سایر رنگ‌ها به عنوان روسری یا شال ست این مانتو استفاده کنید. اگر راهنمایی دقیق‌تری می‌خواهید بهترین رنگ‌ها برای ست کردن با مانتو خاکستری و طوسی رنگ‌های پاستیلی و تن‌های رنگ‌های مختلف است.

 

از رنگ هایی که در ست کردن شال و روسری با مانتو با رنگ طوسی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند، رنگ زرشکی و صورتی است. این دو رنگ به خوبی با طوسی ست می شود و در بین خانم ها از ست های پرطرفدار و دوست داشتنی هستند.

 

ست کردن مانتو طوسی با شال زرشکی یا قرمز

وقت آن رسیده است برگردیم به سوال اصلی خودمان: اینکه به مانتو طوسی چه رنگ روسری می آید؟ همانطور که می ­دانید در فصل های سرد استفاده از رنگ های گرم توصیه می­ شود. بنابراین اگر مانتو طوسی را در فصل پاییز یا زمستان انتخاب کرده اید، یکی از ترکیب رنگی مناسب در کنار طوسی در این فصل ها، ترکیب رنگ زرشکی و طوسی است. اگر انتخاب شما شال قرمز است، همراه با جین -با رنگ خنثیِ آبی- و کفش یا کیف به رنگ شال می ­‌تواند این ست را تکمیل کند.

 

مانتو طوسی را در فصل پاییز با رنگ های گرم ست کنید

 

ست کردن مانتو خاکستری و آبی

رنگ آبی یکی دیگر از رنگ هایی که خیلی خوب با خاکستری ترکیب می شود هر رنگ آبی را شما می توانید با خاکستری ست کنید مهم نیست  که تیره است یا روشن، مطمئن باشید که با خاکستری ست قشنگی را به وجود می آورد.

 

می توانید از طیف آبی به سمت سبز آبی و سبز بروید یا به سمت بنفش که ترکیب آبی و قرمز است.

 

ترکیب لباس رنگ بادمجانی و طوسی

ترکیب رنگ بادمجانی و خاکستری در کل ترکیب سنگینی را ایجاد می کند و برای افرادی که می خواهند لباس شان کمی سنگین و رسمی تر جلوه کند رنگ مناسبی می باشد.

 

ترکیب رنگ بادمجانی و خاکستری در کل ترکیب سنگینی را ایجاد می کند

 

ست مانتو طوسی یا خاکستری با رنگ های شاد

همانطور که رنگ خاکستری خاصیت رنگ سفید را هم دارد باعث می شود رنگ های کناری آن جلب توجه بیشتری بکنند نسبت به خود رنگ خاکستری. پس می توانید با استفاده از این خاصیت ست های متعادل و در عین حال جذاب را به وجود بیاورید.

 

مانتو طوسی در کنار شال سبز

تقریبا هر رنگ شال سبزی که در کمدتان دارید با مانتو طوسی ست می­ شود. با استفاده از شال سبز رنگ در کنار مانتو طوسی به سادگی می ­توانید به تیپ و استایل تان سرزندگی و طراوت ببخشید. این ترکیب رنگ می­ تواند جلوه­‌ی منحصر به فردی را به وجود بیاورد. برای هماهنگی بیشتر این دو رنگ در کنار هم می ­توانید از رنگ سبز متمایل به زرد، سبز سدری، سبز زیتونی یا سبزهای ملایم پاستلی استفاده کنید. برای شلوار این ست می ­توانید از جین­ های روشن­ و برای بقیه ی اجزای ست از خانواده رنگ ­های آبی و... استفاده کنید.

 

استفاده از زرد پر رنگ با مانتو خاکستری

ترکیب زرد و خاکستری به خاطر رنگ زرد که درخشنده و شاد هست برای تمام فصل ها مناسب است و شما می توانید آن را در هر مجلس و مکانی که دوست دارید بپوشید و مطمئن باشید که ست خیلی جذابی را پوشیدید.

 

از رنگ سبز متمایل به زرد، سبز سدری، سبز زیتونی یا سبزهای ملایم پاستلی استفاده کنید

 

رنگ زرد هر چه پر رنگ تر و جیغ تر باشد بیشتر جلب توجه می کند و اگر دوست داشتید بیشتر توجه را به خودتان جلب کنید می توانید از قسمت بیشتری از زرد پر رنگ در لباس تان استفاده کنید.

 

در غیر این صورت می توانید از رنگ لیمویی که انرژی آن کمتر هست در کنار خاکستری استفاده کنید.

 

یک ترکیب ملایم و آرامش بخش استفاده از خاکستری با کرم یا بنفش نیز می توان ست کرد که بسیار شیک نیز هست.

 

خاکستری با نارنجی و سفید نیز ست می شود هر چه رنگ خاکستری روشن تر باشد، نارنجی و صورتی نیز باید روشن تر انتخاب شوند.

 

خاکستری از نظر هارمونی رنگ با مشکی و سرمه ای نیز بسیار سازگار است.

 

بسیار شیک است که مانتوی شما خاکستری باشد و روسری یا شال را مشکی یا سرمه ای انتخاب کنید. این ترکیب واقعا شما را شیک پوش می نماید.

 

یک کنتراست کاملا شیک و در عین حال ساده با ترکیب رنگ انواع خاکستری و خاکستری از روشن تا تیره نیز می توان ایجاد کرد. یعنی مثلا اگر روسری و شال خاکستری تیره استفاده می کنید، مانتوی خاکستری روشن بپوشید.

 

نحوه ست کردن مانتو طوسی و خاکستری

 

مدل مانتو طوسی و خاکستری

 

ست رسمی مانتو خاکستری

 

مدل مانتو خاکستری

 

جدیدترین مدل مانتو طوسی

 

ست های شیک مانتو طوسی

 

شیک ترین مدل مانتو خاکستری

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------