تفاوت الماس و برلیان چیست؟برلیان,برلیان چیست,تفاوت الماس و برلیان

فرق الماس و برلیان چیست ؟

 

تفاوت برلیان و الماس چیست؟

شاید فکر کنید الماس و برلیان یکی است اما آن ها تفاوت هایی دارند که شاید ندانید. تفاوت الماس و برلیان زمین شناسی یازدهم آورده شده است که ما در این مقاله به طور مفصل به آن پرداخته ایم.

برلیان چیست؟

برلیان از ارزشمندترین جواهرات است. این کانی در دسته سنگ های قیمتی و گرانبها قرار دارد. جالب است بدانید که اصلا چیزی به نام سنگ برلیان در طبیعت وجود ندارد! در واقع برلیان یک سنگ جواهر الماس تراش خورده است.

 

تفاوت بین الماس و برلیان چیست ؟

برلیانت اصطلاحی است که به معروف ترین تراش الماس اشاره دارد. یک الماس خشن به شکل خاصی تراشیده می شود که تراش درخشان تنها یکی از این اشکال است. بنابراین تنها پس از برش است که الماس درخشش و درخشندگی منحصر به فرد خود را به دست می آورد. بنابراین یک الماس، سنگ خشن است و برلیان نشان دهنده تراش معمولی گرد با 58 وجه است.

 

اگرچه اصطلاحات "الماس" و "برلیان" اغلب به جای یکدیگر برای اشاره به جواهرات الماس استفاده می شوند، لازم است که بین آنها تفاوت قائل شویم. اما چرا این اصطلاحات اغلب با هم مخلوط می شوند؟ در این مقاله، همه چیز را در مورد تفاوت بین الماس و برلیان خواهید آموخت.

 

فرق برلیان و الماس,بلریان,سنگ برلیان

بررسی برلیانت با موچین

 

اصطلاح برلیان به چه معناست؟

بنابراین تفاوت بین الماس و برلیان در برش نهفته است. الماس را می توان به عنوان سنگ قیمتی خشن توصیف کرد که به طور طبیعی ناهموار و مات است. از طرف دیگر، برلیانت به متداول ترین تراش الماس اشاره دارد و شما به راحتی می توانید آن را با شکل گرد تشخیص دهید.

 

یک برلیان دارای 58 وجه است که به روشی خاص برای انعکاس نور مهاجم قرار گرفته اند. که این باعث ایجاد یک درخشندگی بی نظیر و درخشندگی عمیق می کند. به همین دلیل است که برلیان یکی از محبوب ترین برش های الماس برای حلقه های نامزدی است، اما گردنبند و گوشواره با برلیان نیز کلاسیک های واقعی هستند که به هر زن جذابیت درخشانی می بخشد.

 

برش برلیان منحصر به فرد

برشی با بیشترین درخشش، برلیان است. به همین دلیل یکی از محبوب ترین برش ها برای حلقه نامزدی است. یک برش برلیان با شکل گرد و انعکاس بهینه نور ورودی، متمایز می شود و در نتیجه یک نمایش رنگی درخشان ایجاد می کند.

 

برلیان گاهی اوقات "برش تولکوفسکی" نیز نامیده می شود که به مارسل تولکوفسکی الماس تراش آنتورپ اشاره دارد. در سال 1919، او یک روش ریاضی برای برش الماس های گرد با 58 وجه ابداع کرد، بنابراین شکل الماس گرد را همانطور که امروزه می شناسیم توسعه داد.

 

برلیان چیست,تفاوت الماس و برلیان,قیمت برلیان بیشتر است یا طلا

فرق برلیان و الماس

 

ارزش یک برلیان در مقابل یک الماس

بنابراین تفاوت بین الماس و برلیان بر اساس روش پردازش الماس خام است. اما آیا تفاوتی در ارزش وجود دارد؟ یا به عبارت دیگر کدام یک گرانتر است، الماس یا برلیان؟ پاسخ به این به اندازه خود برلیان همه کاره است. اول از همه، ارزش یک الماس با 4 C تعیین می شود:

 

قیراط - وزن الماس تعیین کننده تعداد قیراط است. بنابراین، الماسی با قیراط بالاتر، الماس بزرگتری خواهد بود.

 

رنگ - ارزش الماس های بی رنگ بر اساس درجه بندی که از رنگ های کاملاً بی رنگ شروع می شود تا مایل به زرد تخمین زده می شود. بالاترین درجه به بی رنگ ترین و خالص ترین الماس ها تعلق می گیرد. الماس های رنگ طبیعی نیز بر اساس شدت رنگ تقسیم می شوند. الماس های رنگی اصلی نیز بسیار کمیاب هستند و کاملاً برای سرمایه گذاری مناسب هستند.

 

شفافیت - شفافیت نیز عامل مهمی در تعیین ارزش الماس شما است. ناخالصی ها یا لکه های روی الماس با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند. یک حرفه ای از یک لوپ خاص برای ایجاد آن استفاده می کند.

 

برش - برش تعیین کننده ترین عامل از 4 C است. به عنوان مثال روش برش بر اساس نسبت، پرداخت و تقارن ارزیابی می شود. شکل الماس نیست، بلکه قرارگیری وجوه است که بر ارزش آن تأثیر می گذارد.

 

ارزش برلیان نیز به قیمت بین المللی الماس و نحوه گنجاندن برلیان در جواهر بستگی دارد. هزینه آهنگری و تنظیم الماس نیز در این امر نقش دارد.

 

در نهایت، همچنین مهم است که الماس را از طرفی خریداری کنید که مستقیماً از منبع خرید می کند. بنابراین، شما هزینه زیادی برای الماس نخواهید پرداخت و با قیمتی که ارزش ذاتی سنگ را منعکس می کند، خرید خواهید کرد.

 

فرق الماس و برلیان,تفاوت الماس و برلیان زمین شناسی یازدهم,تفاوت برلیان و الماس

انواع برش های سنگ برلیان

 

چرا یک برلیان را انتخاب کنید؟

بازی رنگ های درخشان و درخشندگی بی نظیری که برای یک برلیانت معمولی است، این برش را به انتخاب مورد علاقه برای حلقه های نامزدی تبدیل کرده است. اما برلیانت ها برای جواهرات دیگر مانند دستبند یا گردنبند نیز بسیار مورد تقاضا هستند.

 

برش دیگری که بسیار شبیه برلیانت است، برش اروپایی است. این برش اغلب به عنوان سلف برلیان در نظر گرفته می شود و از اوج شکوفایی خود در اواخر دهه 1800 برخوردار بود. مانند برلیانت، برش اروپایی نیز گرد است و دارای 57 تا 58 وجه است. با این حال، شکل و نحوه قرارگیری این وجوه متفاوت است. به عبارت دقیق، این بدان معنی است که برش اروپایی در واقع نور را جذب می کند، در حالی که برلیانت ها نور را منعکس می کنند.

 

برش های دیگر

یک برلیان بیش از همه درخشان است، درباره آن هیچ شکی نیست. اما سایر برش ها نیز دارای خواص منحصر به فردی هستند که ارزش کاوش را دارند. به عنوان مثال، تراش الماس مارکیز باعث می شود که الماس شما از نظر نوری بزرگتر به نظر برسد.

 

یکی دیگر از برش های محبوب، برش درخشان است، برشی با 70 وجه که شباهت زیادی با برش پرنسس دارد. الماس تراش پرنسسی دارای 76 وجه و شکل مربع زیبا است و علاوه بر برلیان، تراش آن بیشتر در حلقه های نامزدی استفاده می شود. برش های دیگری برای برلیان و الماس وجود دارد که می توانید درباره ی آن ها تحقیق کنید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------