راهنمای خرید انگشتر 

انگشتر از زیورآلات پرمصرف و پرطرفدار در میان خانم ها و آقایان دانست

 

انگشتر را می توان یکی از زیورآلات پرمصرف و پرطرفدار در میان خانم ها و آقایان دانست.

 

در بازار انگشترهای مختلفی وجود دارد، انگشترهای رنگارنگی که خیلی از آنها نگین سنگ واقعی نیستند و فقط از نظر ظاهری زیبایی دارند. علاوه بر تفاوت بین ظاهر این نوع انگشترها بین سنگ های طبیعی تفاوت هایی وجود دارد. برای انتخاب انگشتر مناسب چه از نظر علمی چه از نظر درمانی و چه از لحاظ مذهبی باید به برخی نکات توجه کرد.

 

یک انگشتر کلاسیک تک نگین هیچ گاه از مد نمی افتد و همیشه و در همه ی موقعیت ها قابل استفاده است. وجود یک نگین در مرکز انگشتر تمام توجه ها را به سمت خود جلب می کند. در عین حال توجه کنید که انگشتری با تک نگین الماس یا سایر سنگ های قیمتی همیشه پرطرفدارترین گزینه برای حلقه ی نامزدی بوده است.

 

در رایج ترین و سنتی ترین نمونه، یک نگین بر روی مرکز حلقه ی طلا قرار می گیرد. این نگین معمولا بر روی یک پایه و یا چنگک قرار می گیرد. با در نظر گرفتن سلیقه ی شخصیتان حتما به ارتفاع پایه ای که نگین بر روی آن قرار می گیرد دقت کنید. ارتفاع نگین از سطح انگشتر تأثیر زیادی بر جلوه ی آن دارد. برای افزودن اندکی زرق و برق یا تجمل بیشتر می توانید انگشتری را انتخاب کنید که یک ردیف نگین کوچک بر روی حلقه ی آن قرار دارد. گزینه ی دیگر نگین های کوچکی هستند که دور نگین اصلی مرکزی قرار می گیرند.

 

نکاتی که باید هنگام خرید اتگشتر مد نظر داشته باشید

سایز انگشتر

در خرید انگشتر اولین گام، دانستن سایز انگشتر مناسب است. شما هر انگشتری که بخرید و هر جایی که بخرید مهمترین سوالی که از شما پرسیده خواهد شد اندازه انگشت شما و یا کسی است که برای او انگشتر می خرید است. پس حتما قبل از اقدام به خرید انگشتر از سایز انگشت خود آگاهی داشته باشید.

 

از انتخاب انگشتر خیلی تنگ و گشاد بپرهیزید انگشتر هم اندازه دست خود انتخاب کنید، زیرا به مرور زمان روی فرم انگشتتان تاثیر بدی می گذارد. لازم است سایز کاملا مناسب خود را انتخاب کنید.

 

رکاب انگشتر

طول انگشتر را در نظر بگیرید قرار نیسن تمام انگشت خود را با انگشتر بپوشانید، همانطور که اندازه ی دست برای انتخاب یک انگشتر مهم است، طول انگشتان نیز به همین اندازه مهم و قابل توجه هستند؛ انگشتر به منظور پوشاندن کل بند انگشت طراحی نشده است. باید انگشتری انتخاب کنید که مفصل انگشت در آن آزاد باشد و به راحتی بتواند حرکت کند.

 

رنگ انگشتر

کدام را ترجیح می دهید؟ طلایی، رز گلد، نقره ای، سفید، یا انگشترهایی که تماما از سنگ یا چوب ساخته شده اند. رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید زیرا این شما هستید که باید در هنگام نگاه کردن دست خود از زیبایی آن لذت ببرید.

 

انگشتر مخصوص مناسبت ها و مراسم خاص

انگشتر مخصوص مناسبات و مجالس می تواند دارای سنگ های قیمتی خاص، خاتم کاری، قلم زنی، سیاه قلم باشد؛ هرچند که خاتم کاری با سنگ های قیمتی منحصر به جواهرات مجلسی نمی شود. برای مجالس می توان از انگشترهای روکش شده که جلا و درخشش مخصوص خود را دارند استفاده کرد.

 

زمان مناسب برای سایز انگشتر

مناسب ترین زمان برای بدست آوردن سایز انگشت بعد از ظهر و زمانی که دست ها گرم هستند است، معمولا در هوای سرد و صبح زود سایز انگشت کوچک تر است. سعی کنید ۲ یا ۳ بار سایز را محاسبه کنید و اگر سایزهای میانی را بدست آوردید سایز بزرگتر را سفارش دهید.

 

انگشتری انتخاب کنید که مفصل انگشت در آن آزاد باشد

 

خرید انگشتر نقره

زمانی که قصد خرید جواهر با قیمت مناسب دارید، خرید انگشتر نقره استرلینگ ۹۲۵ بهترین گزینه می باشد.

فلز نقره در میان جواهرات از نظر دوام و قیمت، مقاوم و مقرون به صرفه است و مخصوصا در کنار سنگ های قیمتی ارزش افزوده بالایی هم پیدا می کند این فلز گرانبها درخششی خیره کننده دارد که به تقاضای روز افزون و محبوبیت آن در دنیای مد جواهرات اضافه کرده است!

 

انگشتر نقره بسیار با دوام است و دربرابر آسیب دیدگی و خش و لکه مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. فلز نقره را براحتی می توان با یک پارچه کتانی نسبتا زخیم جلا انداخته و همیشه براق نگه داشت. فلز نقره خاصیت ضد عفونی کنندگی و میکروب کشی داشته و در بسایری از موارد علمی از آن به عنوان میکروب کش استفاده می شود.

 

خرید انگشتر نقره با روکش طلا

در نظر داشته باشید شما می توانید با صرف مقدار کمی هزینه بر روی انگشتر نقره خود آبکاری طلای زرد یا طلای سفید انجام دهید. آبکاری نقره حتی اگر بسیار نازک باشد در صورت نگهداری صحیح می توانید مدت زمان قابل توجهی آن را داشته باشید. بسته به ضخامت آبکاری و نحوه محافظت در برابر خراش ها و ساییدگی می توانید حدود یک تا ۵ سال یا بیشتر روکش جواهرات نقره خود را حفظ کنید.

 

مهم ترین نکته خرید انگشتر

هرگز فراموش نکنید این شما هستید که باید در هنگام نگاه کردن دست خود از زیبایی آن لذت ببرید و از انگشتر خود حس خوبی بگیرید.

 

طول انگشتر: حتما در نظر داشته باشید که انگشتر باید بر روی دست استایل خوبی به خود بگیرد. در هنگام خرید دقت داشته باشید که بهترین حالت قرارگیری انگشتر بر روی انگشت، قرار گرفتن در میان بندهای انگشت است و نباید روی بند انگشت را بگیرد.

 

انگشتر مناسب برای انگشت های بلند

اگر انگشت شما بلند و کشیده است بهتر است از انگشترهایی با نگین های گرد استفاده کنید چرا که بر روی دست شما بیشتر خودنمایی خواهد کرد و زیبایی دوچندانی را به انگشتان شما خواهد بخشید.

 

انگشتر مناسب برای انگشت های کوتاه

انگشترهایی که به صورتی طولی دراز هستند می تواند برای انگشت های کوچک و کوتاه مناسبتر باشد چرا که باعث می شود شکل کشیده ی انگشت بیشتر نمود کند. سعی کنید از انگشترهایی استفاده کنید که شکل نگین های آن به صورت لوزی یا اشک یا مستطیل کشیده شده باشد.

 

انگشتر مناسب انگشت های توپر و تپل و عریض

انگشتر‌هایی با نگین گرد، نگین لوزی شکل و گوشه های عرضی گرد و انگشترهایی با نگین‌ خوشه ای می تواند جلوه خیره کننده ای به انگشتان این افراد هدیه دهد. اگر انگشتر بزرگ یک تکه را نمی پسندید، انگشتر‌هایی با طرح های چند قسمتی که نگین کشیده ای دارند می تواند جایگزین مناسبی باشد، اگر طرح چند تکه ای را انتخاب کرده اید که نگین گرد دارد می توانید این طرح کشیده را با نگین های ریزی که در اطراف نگین وسط قرار دارند داشته باشید. نکته قابل توجه این است که طرح انگشتر نباید خیلی زیاد ضخیم باشد و همچنین بهتر است پوست دست در دو طرف نگین انگشتر خیلی نمایان نباشد چرا که انگشتان را عریض تر نشان می دهد.

 

طرح انگشتر نباید خیلی زیاد ضخیم باشد

 

انگشتر مناسب برای دست های بزرگ

استفاده از انگشترهای بزرگ برای این دست از افراد می تواند بسیار دلچسب باشد چرا که نمود زیبا و خاصی را به دستشان می بخشد. توجه داشته باشید که استفاده از انگشتر با نگین های کوچک و ریز برای دست های بزرگ اصلا مناسب نیست و باعث می شود دست شما نا متوازن دیده شود.

 

انگشتر مناسب انگشتان باریک

اگر چنین انگشتان ظریف و زیبایی دارید، انگشترهای با نگین کوچکتر انگشت ها را عریض تر نشان می دهند و زیبایی خیره کننده ای به دستان شما می بخشند. اما از انگشترهای با نگبن قلبی شکل و گرد بزرگ که طرح های جالبی برای دستان ظریف شما نیستند استفاده نکنید.

 

انگشتر مناسب دست کوچک

اگر جزو افرادی هستید که دستان کوچکی دارید می توانید از انگشترهای با نگین های کوچک با طرح قلبی شکل، مربعی، گرد یا بیضی برای ایجاد جلوه ای زیبا به دستانتان استفاده نمایید. نکته قابل توجه این است که نسبت حلقه در کل باید کوچکتر باشد. شما همچنین می توانید از انگشترهای نگینی کوچک با حلقه ظریف نیز استفاده نمایید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023