نکاتی برای شیک پوشی 

اصول شیک پوشی,اصول و نحوه پوشش

اگر دوست دارید باریک و بلند جلوه کنید لباس‌هایتان را با نقوش ریزتر انتخاب کنید

 

ممکن است شما هم افرادی را دیده باشید که بسیار شیک پوش هستند و تمایل دارید بدانید که رازهای شیک پوشی این افراد چیست. با ما همراه شوید تا شما را با رازهای شیک پوشی آشنا کنیم.

 

این نکته ها به شما کمک می کند شیک پوش شوید

در موقعیت‌های مختلف اجتماعی به بعضی‌ها که نگاه می‌کنید ناخودآگاه در دل ده‌ها ایراد از طرز لباس پوشیدن شان می‌گیرید. خانمی که چاق است پیراهنی پوشیده که او را دو سایز چاق تر نشان می دهد یا آقایی که قدکوتاه است بلوز و شلواری به تن کرده که او را به مراتب کوتاه‌تر جلوه می‌دهد. در عوض سلیقه یک عده دیگر شاهکار است. مهم نیست چاق باشند یا لاغر، کوتاه یا بلند. آنها به خوبی می‌دانند چه اندامی دارند و چه نوع پوشش مناسب ظاهرشان است. آنها می‌دانند چه رنگ‌هایی پوستشان را شاداب‌تر و زیباتر نشان می‌دهد و معمولا در همان زمینه‌ها انتخاب می‌کنند. احتمالا شما هم دوست دارید جزو گروه دوم باشید.

 

اگر پاسختان آری است همراه ما باشید تا مطالبی مفید را به شما ارائه کنیم.

 

• اگر دوست دارید قدبلندتر جلوه کنید به این نکات توجه داشته باشید

 

برای قد بلند به نظر رسیدن بلوز راه‌ راه بپوشید

راه راه ها معجزه می کنند. آنها می توانند شما را لاغر و بلند یا برعکس، کوتاه و چاق جلوه دهند. می پرسید چگونه؟! اگر لباس راه راهی بپوشید که خطوط عمودی دارد شما بلندتر و باریک تر به نظر خواهید رسید، اما امان از خطوط افقی. آنها شما را کوتاه و کپل می‌کنند. لذا کسانی که می‌خواهند لاغر به نظر برسند به هیچ وجه نباید سراغ خطوط افقی بروند.

 

برای قد بلند به نظر رسیدن تک‌ رنگ بپوشید

اگر بلوز و شلوارتان همرنگ باشد شما قدبلندتر به نظر خواهید رسید. بلوز و شلوار در رنگ‌های مختلف بدن شما را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند، اما یک رنگ برای کل بدن به شما ظاهری یکدست بخشیده و ظاهرتان را همچون خطی کشیده از بالا به پایین بلندتر از آنچه هست نشان خواهد داد.

 

برای قد بلند به نظر رسیدن لباس هایی نقش و نگار ریز بپوشید

لباسی که تصویری بزرگ دارد شما را کوتاه و چاق نشان می‌دهد چون ناگهان نظر بیننده را جلب می‌کند، اما نقش و نگار ریز این طور نیست. اگر دوست دارید باریک و بلند جلوه کنید لباس‌هایتان را با نقوش ریزتر انتخاب کنید.

 

• اگر دوست دارید لاغر به نظر برسید این نکات را به کار ببندید

 

برای لاغر به نظر رسیدن لباس را قالب تن تان انتخاب کنید

لباس را تقریبا قالب تن انتخاب کنید تا لاغرتر به نظر بیایید. اگر لباستان گشاد باشد به اندازه سایز گشاد لباس جلوه می‌کنید. از طرف دیگر اگر لباس چسبان به تن کنید چربی بدنتان از زیر لباس بیرون می‌افتد و ظاهری نامناسب به شما می‌بخشد. پس لباسی تقریبا قالب تن و نه چسبان بپوشید تا خوش‌هیکل دیده شوید.

 

 

برای لاغر به نظر رسیدن گن را فراموش نکنید

گن بدن را جمع کرده و اندام را مناسب‌تر نشان می‌دهد. همچنین پوشیدن آنها در درازمدت به لاغری کمک خواهد کرد. گنی مناسب تهیه کنید و خودتان را به پوشیدنش عادت دهید.

 

همگی از معجزه رنگ های تیره برای لاغر نشان دادن بدن آگاهید

پس اگر دوست دارید لاغرتر به نظر بیایید سراغ رنگ‌های تیره بروید. البته منظور فقط مشکی نیست. انواع رنگ‌های تیره را استفاده کنید تا متنوع‌تر دیده شوید. سرمه‌ای، بنفش، قهوه‌ای و طوسی رنگ‌های تیره‌ای هستند که به لاغر جلوه کردن شما کمک می‌کنند.

 

ژست

برای لاغر دیده شدن روی ژستتان هم تمرکز کنید. همیشه شانه‌ها را عقب بدهید و سینه را جلو. سرتان را بالا بگیرید و از فرورفتن در خود اجتناب کنید.

 

• شاید جزو افراد لاغرید و دوست دارید کمی درشت تر از آنچه هستید به نظر بیایید. برای شما هم راه حل هست

 

برای چاق تر به نظر رسیدن لباس گشاد را فراموش نکنید

لباس گشادتر از سایز خود به تن کنید. هر کس لباس گشاد به تن شما ببیند تصور می‌کند اندازه اندام شما همان است. برای درشت دیده شدن سراغ لباس‌های گشاد بروید.

 

برای چاق تر به نظر رسیدن لباس های رنگ روشن، طرح درشت بپوشید

دقیقا برعکس آنچه برای لاغر جلوه کردن لازم است. خاصیت لباس رنگ روشن دارای طرح درشت این است که شما را بمراتب درشت‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد.

 

برای چاق تر به نظر رسیدن لباس پفدار بپوشید

لباس آستین پفی برای خانم‌ها یا در روزهای سرد کاپشن پفدار چند سایز بر اندازه بدن خواهد افزود. لباس‌هایی که شنلی کوچک دارند یا دامن‌های چین‌دار هم به درشت جلوه دادن شما کمک می‌کنند.

 

منبع : jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------