«حلیمه عدن» مدل محجبه به دنیای مدلینگ بازگشتحلیمه عدن،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی
حلیمه بعد ازاینکه تصمیم خود را در مورد جدایی از مدلینگ عمومی کرده بود مورد انتقاد بسیاری از طرفدارانش قرار گرفت.

به گزارش تابناک باتو، "حلیمه عدن" مدل مسلمان امریکایی با اصالت سومالی پس ازیک سال جدایی از دنیای مد بار دیگر آمادگی خودرا برای ورود و فعالیت مجدد اعلام میکند. به نقل از روزنامهthe daily  mail گفته ها حاکی از این بود که این حرفه او را مجبور کرده تا دست از عقاید و باورهای اسلامی اش بردارد و بدین دلیل عدن ترجیح داد که برای همیشه ازاین حرفه خداحافظی کند.

 

حلیمه‌ی ۲۳ ساله در سومال به دنیا امده و پیش از آن که به ایالات متحده منتقل شود در اردوگاهی مخصوص پناهندگان در کنیا تا هفت سالگی زندگی می کرده است. او سال گذشته انتقادات زیادی را متوجه دنیای مدلینگ کرد و گفت که پس از مدل شدن، پوشش او به مراتب کم تر شد و این قضیه به شدت آزارش میداده. این سخنان بازتاب زیادی در فضای مجازی پیدا کرد تا جایی که بسیاری ازمردم سخنان و انتقادات صریح او را ستایش کردند.

 

حلیمه که بیشتر از یک میلیون نفر دردنیای اینستگرام دنبال کننده دارد، بازگشت دوباره خود به دنیای مد را همراه با تامی هیلفیگر اعلام کرد. او با انتشار عکسی که ۱۴۳ هزار لایک خورده بود به هواداران خود گفت: کار جدیدی را همراه بهترین طراح از نگاه خودم یعنی تامی هیلفیگر آغاز کردم.

 

او دراین عکس روسری سیاهی به سر کرده بود و مانتویی راه راهی و شیک به تن داشت و کنار طراح لباس ۷۰ ساله ایستاده بود.

 

حلیمه بعد ازاینکه تصمیم خود را در مورد جدایی از مدلینگ عمومی کرده بود مورد انتقاد بسیاری از طرفدارانش قرار گرفت.

 

او گفت وقتی به خاطر شرکت امریکایی ایگل شلوار جین را به جای روسری بر سرش گذاشت به شدت ناراحت شده و ساعتها در اتاق هتل گریه کرده چرا که احساس میکرد چیز بزرگی را از دست داده است. او ادامه داد و گفت که در ابتدا بسیار خرسند بود چرا که احساس میکرد نماینده زنان مسلمان در دنیای مد است ولی پس از مدتی احساس کرد که اشتباه بزرگی را در مجسم کردن حجاب سنتی زنان مرتکب شده است. او اذعان کرد که ساعتهای عکس برداری با ساعت های اذان و نماز تداخل داشت و این باعث میشد که نتوانم فرائض دینی را انجام دهم.

 

احساسم را از دست دادم

حلیمه میگوید که در لباسهایی که میپوشیدم حق دخالت نداشتم. من حجاب را انتخاب کردم که رفته رفته در من کمرنگ میشد. او طی گفتگویی با شبکه بی بی سی انگلیسی گفت که احساس میکردم یک نسخه رهاشده از یک مرد سفیدپوست هستم و خودم را تنها با مشاهده عکسهایم بر مجلات میشناختم...

 

هیچ احساس مبارزه ای نداشتم چون خودم را نمی دیدم. آیا میدانید این امر چه ضرر ذهنی به شخص منتقل میکند؟!

 

من دراصل باید خوشحال میبودم و احساس خوشبختی میکردم و میگفتم هی دختر این تویی این عکس تو هست. ولی کاملا ازخودم دور بودم. از لحاظ کاری دراوج بودم ولی از لحاظ فکری نه اصلا..طرفداران حلیمه در دوتصمیم او یعنی خداحافظی و یا بازگشتش به دنیای مد با او همراه شدند و او را درک کردند.

 

یکی از دنبال کنندگان او نوشت: برایت آرزوی خوشبختی میکنم تو لایق بهترین ها هستی و یا دیگری نوشت: دقیقا کار درستی را انمام می‌دهی تو باید برطبق شرایط زندگیت تصمیم بگیری...

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X مد و پوشاک,کفش و کیف

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023