تاج «دختر شایسته» سال ۲۰۲۴ بر سر افسر نیروی هوایی ایالات متحده؛ مدیسون مارش کیست؟دختر شایسته 2024،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

روزیاتو | یک خلبان جنگنده نیروی هوایی ایالات متحده که به عنوان یک تاپ گان آموزش دیده بود، به عنوان دختر شایسته آمریکا (Miss America) آمریکا انتخاب شد. مدیسون مارش ۲۲ ساله، اهل آرکانزاس، در مراسمی در فلوریدا، برنده عنوان دختر شایسته آمریکا شد. ستوان دوم مارش، اولین افسر وظیفه فعال در هر شاخه ای از ارتش آمریکا است که این عنوان را به دست آورد.

 

استیو ومک (Steve Womack)، نماینده ایالت آرکانزاس، به دختر شایسته جدید آمریکا تبریک گفت: «تبریک به مدیسون مارش فورت اسمیت که به تازگی تاج دختر شایسته آمریکا ۲۰۲۴ را به دست آورد!!! من از دیدن بزرگ شدن مدیسون در طول سال ها لذت بردم و به او در این موفقیت باورنکردنی افتخار می کنم! قدرت و داستان قابل توجه او الهام بخش زنان جوان در سراسر آمریکا خواهد بود!»

 

مارش اعتراف کرد که نمی تواند برقصد یا آواز بخواند، اما برای مسابقه بر سخنرانی که یکی از استعدادهایش بوده است تمرکز کرد. مارش درخصوص اولین تجربه‌ی پرواز انفرادی خود در سن ۱۶ سالگی سخنرانی کرد. او گفت: «من واقعاً سعی کردم با بازسازی حسی که در کابین خلبان داشتم، تماشاگران را مجذوب خود کنم.»

 

۵۱ شرکت کننده در این رویداد شرکت کردند که نماینده تمام ۵۰ ایالت آمریکا و همچنین ناحیه کلمبیا بودند. پس از سه شب رقابت های مقدماتی، یازده زن در چهار دور پایانی رقابت شرکت کردند. در مرحله «موضوعات داغ» که جایگزین پرسش و پاسخ سنتی تر مسابقه شد، مجموعه ای از موضوعات از جمله تروریسم، فناوری، تغذیه و تغییرات آب و هوایی مطرح شد. مارش با یادآوری نبرد مادر فقیدش با سرطان پانکراس، درباره دارو در آمریکا صحبت کرد.

 

برای دور استعدادیابی، او یک مونولوگ با محوریت دریافت گواهینامه خلبانی خود در ۱۶ سالگی ارائه کرد. سپس از پنج نامزد نهایی سوالاتی در مورد هدفشان برای دختر شایسته آمریکا شدن، پرسیده شد. مارش گفت که مدارک نظامی او متضمن اشتیاق او به یادگیری و رهبری است.

 

دختر شایسته 2024،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

مارش که در دانشگاه هاروارد تحصیل کرده بود از آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده (USAFA) فارغ التحصیل شد و سال گذشته به عنوان افسر نیروی هوایی مشغول به کار شد. او تصمیم گرفت تا زمانی که در آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده است، شرکت در این مسابقات را به عنوان یک فعالیت فوق برنامه امتحان کند.

 

او می‌گوید: «این یک تجربه فوق‌العاده است که هر دو بخش‌ مورد علاقه زندگی‌ام را به هم نزدیک کنم و امیدوارم برای دیگران الهام بخش باشم تا بفهمند که مجبور نیستند خود را محدود کنند.»

 

مارش همچنین به سرعت به بسیاری از تصورات از پیش ساخته شده و کلیشه ها در مورد مسابقات زیبایی و شرکت کنندگان در مسابقه پرداخت: «سازمان دختر شایسته آمریکا که من اکنون عضوی از آن هستم، تماماً بر آنچه می توانید از طریق تأثیرات اجتماعی خود برای جامعه ارائه دهید متمرکز است. اطمینان حاصل می شود که رزومه درخشانی داشته باشید، در سخنرانی مهارت دارید و می توانید با مردم ارتباط برقرار کنید و این قدرت را دارید که از راه های دیگری که فقط به شما مربوط نمی شود؛ رهبری کنید.»

 

مارش از جوانی به علم علاقه داشت و آرزو داشت خلبان و فضانورد شود. پدر و مادرش رویاهای او را تشویق کردند و زمانی که ۱۳ ساله بود او را به کمپ فضایی فرستادند و در آنجا با فضانوردان و خلبانان جنگنده ملاقات کرد.

 

دختر شایسته 2024،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

در همان زمان، او با آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده آشنا شد و در ۱۵ سالگی شروع به یادگیری پرواز کرد. او دو سال بعد گواهینامه خلبانی خود را به دست آورد. مارش ممکن است در آینده به عنوان یک خلبان جنگنده تاپ گان فعالیت کند. با این حال، از دست دادن غم انگیز مادرش به دلیل سرطان پانکراس، مارش را به سمت داشتن شغلی مرتبط با تحقیقات درخصوص سرطان سوق می دهد.

 

او گفت: «حدود پنج سال پیش مادرم را به دلیل سرطان پانکراس از دست دادم و تقریباً بلافاصله پس از آن با خانواده ام موسسه ای تاسیس کردم تا برای مردم شهرمان پول جمع آوری کنم و در مورد سرطان پانکراس آگاهی پیدا کنم. اکنون سعی می‌کنم گام بعدی را بردارم و از مطالعاتم در مدرسه کندی استفاده کنم تا در مورد عملکرد درونی و دشواری‌های مسائلی مانند محیط های اقتصادی و سایر فشارهای اجتماعی که ممکن است توانایی ما را برای اجرای سیاست های سرطانی که می تواند همه آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار دهد، کاری انجام دهم.»

 

دختر شایسته 2024،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

در ماه سپتامبر، مارش کارشناسی ارشد دو ساله اش را در رشته سیاست عمومی از مدرسه کندی هاروارد آغاز کرد. او همچنین با موسسه سرطان دانا فاربر و استاد دانشکده پزشکی هاروارد برای تحقیق در مورد تشخیص زودهنگام سرطان پانکراس همکاری خواهد کرد.

 

او افزود: «در اواخر دوران کارم در آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده، متوجه شدم که علایق بزرگ‌تر من در سیاست‌گذاری و تحقیقات سرطان است، بنابراین به همین دلیل به مدرسه کندی رسیدم».

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------