مزایای استفاده از چهره های شرقی در آگهی های تلویزیوناخبار,اخبارفرهنگی وهنری,تیزرهای تبلیغاتی تلویزیون

 علاقه وافر سازندگان تیزرهای تبلیغاتی تلویزیون به استفاده از بازیگرانی با چهره های اروپایی، موجب شده تا اداره کل بازرگانی صدا و سیما برای کاهش این روند تمهیداتی را بیندیشد. در واقع ظاهراً مدیران این واحد در کنار عدم پاسخگویی به رسانه ها و تعیین مبالغ سرسام آور برای آگهی ها که گاهی به ثانیه ای بیش از پنج میلیون تومان نیز می رسد، در قوانین مربوط به پخش تبلیغات تجاری از تلویزیون، گوشه چشمی نیز به موارد فرهنگی دارند!

در این میان جالب ترین نکته، واکنش آنان به استفاده بی رویه سازندگان این تیزرها به استفاده از بازیگرانی با چهره های غربی و چشم های رنگی و روش زندگی خارجی است. موردی که چندان تناسبی با جغرافیای ایران و فرهنگ مردم، دست کم در میان عمده آنان ندارد.

در بخشی از این دستورالعمل چند درصد اضافه پخش برای رعایت چند مورد در نظر گرفته شده است.

استفاده از چهره های شرقی و بخصوص ایرانی ۱۰ درصد و نمایش سبک زندگی ایرانی  اسلامی ۳۰ درصد اضافه پخش برای آگهی هایی که این موارد را رعایت کنند، در پی خواهد داشت. این در حالی است که استفاده از حجاب برتر(چادر) با بیشترین سهم، ۴۰ درصد اضافه پخش را به دنبال دارد.

البته این تبصره هم در نظر گرفته شده که در آگهی های با بازیگر بیش از دو نفر، چنانچه ۵۰ درصد به بالای بازیگران دارای چهره شرقی بخصوص ایرانی باشند، می توانند از ۱۰ درصد اضافه پخش استفاده کنند.

به گزارش بانی فیلم، داشتن داستان فرهنگی و آموزشی هر کدام با ۱۵ درصد، احترام به والدین تحکیم بنیان خانواده و به تصویر کشیدن چند فرزندی و یا به تصویر کشیدن چند نسل از یک خانواده با ۲۵ درصد، آگاه سازی در خصوص اسیب های اجتماعی با ۲۰ درصد و پرداختن به آموزه های دینی با ۳۰ درصد اضافه پخش، از جمله دیگر مواردی هستند که اداره کل بازرگانی صدا و سیما به عنوان تخفیف برای صاحبان آگهی ها در نظر گرفته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------