آخرین اخبار فرهنگی - هنری

شقایق دهقان و الناز شاکردوست،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

شقایق دهقان و الناز شاکردوست به دادسرا احضار شدند

شقایق دهقان و الناز شاکردوست به دادسرا احضار شدند. به گزارش فارس، شقایق دهقان به‌دلیل هنجارشکنی به دادسرا احضار شده و باید…

صفوی: چرا من پیشکسوت باید بیکار باشم؟ / حاضرند سیاهی‌لشکرها را پیر کنند تا ما نباشیماخباربازیگران,اخبارهنرمندان,صفوی

صفوی با انتقاد از بیکاری خود و دیگر بازیگران پیشکسوت، گفت: تهیه کننده هایی که برای ساخت آثار نمایشی بودجه می گیرند، حاضر به خرج کردن این پول ها نیستند حاضرند سیاهی‌لشکرها را پیر کنند تا ما نباشیم.

زهره صفوی بازیگر پیشکسوت عرصه تلویزیون و تئاتر در گفت و گو بامیزان گفت: کار جدیدی به من پیشنهاد نمی شود.

این بازیگر افزود: چند سال پیش و اوایل انقلاب دخترها و پسرهای جوان را گریم می کردند تا جای افرادی با سن و سال، بازی کنند و الان هم این اتفاق در حال رخ دادن است.

وی تصریح کرد: وقتی یک بازیگر آبدیده و خاک صحنه خورده وجود دارد، چرا یک دختر جوان را گریم می کنید و برای بازی روی صحنه او را تمرین می دهید؟چرا که چنین بازی به دل نمی نشیند چون از واقعیت بلند نشده است.

این بازیگر ادامه داد: در روند تولیدات فعلی شاهد حضور افراد زیادی در قالب سیاهی لشکر هستیم که در کنار آن اسپانسرها هم نقش پررنگی دارند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: بخشی دیگر از کم کاری بازیگران مربوط به رابطه هایی است که در این عرصه وجود دارد و زمانی که چنین روابطی پررنگ شود، هنرمندان پیشکسوت با  موضوع کم کاری و سپس بیکاری مواجه می شوند.

صفوی یادآور شد: در مدت 67 سال شاهد این بودم که در گذشته سینمای ایران با تولید یک اثر تقریبا سالی یک فعالیت داشت و حالا که به مرز تولیدات امروزی خود رسیده، بسیاری از هنرمندان گذشته خود را از دست داده است.

وی توضیح داد: باور کنید وقتی مردم من و بازیگرانی امثال من را می بینند بسیار ابراز علاقه می کنند که فکر می کنم چنین واکنش هایی ناشی از خاطره ای است که در ذهن آن ها بر جای گذاشته ایم اما در این مسیر واقعا نمی دانم که سازندگان و تولید کنندگان آثار نمایشی چه فکری می کنند که از ما برای حضور در کارها دعوت نمی کنند و حتی حاضر می شوند از سیاهی لشکر استفاده کنند.

این بازیگر پیشکسوت عرصه تلویزیون در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: متاسفانه تولید کنندگان آثار سینمایی این روزها حتی حاضر هستند از افرادی که از جلوی در دفترشان عبور می کنند برای حضور در کارها استفاده کنند اما سراغ بازیگران قدیمی که بر کار خود مسلط هستند، نمی روند چون تهیه کننده نمی خواهد پولی خرج کند.

صفوی همچنین تصریح کرد: چرا من پیشکسوت باید بیکار باشم؟! حدود سه سال است که فقط سه کار خیلی کوچک انجام داده ام.

وی افزود: ما با مردم عادی کمی تفاوت داریم و آن، این است که نمی توانیم درد خود را بیان کنیم. از مسئولان محترم تقاضا می کنیم که ما را مانند خواهر و برادر خود بدانند و فکری به حال ما بکنند.

این بازیگر یادآور شد: در برخی کشورهای خارجی شاهد این هستیم که برحسب قوانین موجود، هنرپیشه تأمین است و حقوق دریافت می کند و روند فعالیتشان هم به صورت نوبتی است.

صفوی توضیح داد: آقایان تهیه کننده‌ای که برای ساخت کارهایتان بودجه دریافت می کنید، چرا حاضر به خرج کردن پول برای حضور بازیگران کارآشنا نیستید؟! چرا از نابازیگرها استفاده می کنید؟!

وی ادامه داد: من پیشکسوت ترین مادر سینما در این کشور هستم. چرا امثال زهره صفوی ها باید بیکار باشند؟! فکر می کنم برای اصلاح این روند مسئولان باید فکری به حال هنرمندان بکنند و گویا حتما باید دستوری پشت فعالیت تهیه کننده‌ها و سازنده‌ها  باشد تا درست کار کنند.

این بازیگر پیشکسوت خاطرنشان کرد: پایه استوار هر مملکتی ابتدا اقتصاد و سپس فرهنگ و هنر آن است. چرا من هنرمند 70 ساله باید بیکار در منزل باشم.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022