روایت یک بازیگر جوان از همکاری با فریبرز عرب‌نیا، نیکی کریمی و محمدرضا فروتناخبار,اخبار فرهنگی ,مهرداد صدیقیان

مهرداد صدیقیان، دلیل جذابیت نمایش «عاشقانه های نا آرام» به کارگردانی مریم جلالیان را مرور سکانس‌های عاشقانه سینمای ایران و جهان عنوان کرد.

صدیقیان درباره فعالیت این روزهای خود و بازی در نمایش «عاشقانه های نا آرام» گفت: «این نمایش طبق روال طبیعی و حرفه‌ای به من پیشنهاد شد و با اینکه چندان با فضای تئاتر آشنا نبودم بعد از خواندن متن و انجام بررسی های لازم بازی در این اثر را پذیرفتم، به این دلیل که انتخاب خیلی مناسبی برای برداشتن اولین گام در این مدیوم بود.»

او درباره اینکه همبازی شدن با چهره های مطرح سینمایی را چگونه ارزیابی می کند، افزود: «به غیر از خانم نیکی کریمی با دیگر چهره های مطرح حاضر در این نمایش تجربه های همکاری داشته ام. بازسازی سکانس های عاشقانه سینما بیشترین جذابیت را برای من داشت. البته من ارادت بسیاری به خانم کریمی، آقای فروتن، آقای فریبرز عرب نیا و دیگران دارم و از اینکه بزرگان تئاتر هم در این نمایش حاضر هستند خیلی خوشحالم.»

 

  بیشتر بخوانید: بیوگرافی مهرداد صدیقیان

 

این بازیگر اضافه کرد: «نقش مقابل مرا در این نمایش خانم بهرامی بازی می کند و با وجود اینکه ایشان به تازگی به گروه پیوسته، تا امروز به مشکل جدی بر نخورده ایم. حس یک بازیگر روی سن تئاتر و زمانی که جلوی دوربین است با هم فرق دارد و اصلا قابل قیاس نیست ، اما هر دو برای من کاملا لذت بخش است.»

صدیقیان درباره ویژگی های اولین بازی تئاتری و همچنین ورود خود  به عنوان یک بازیگر سینما به این عرصه گفت: «تالار وحدت سالن بزرگی است اما به هر حال ما باید خود را عادت بدهیم به گونه ای صحبت کنیم که صدابه همه تماشاگران برسد. در کل اما باید بگویم با دسته بندی هایسینمایی و تئاتری مخالف هستم؛ بازیگر اگر بازیگر است باید بتواند از عهده هر دو شکل بازیگری که با هم متفاوت نیز هست بر بیاید. شاید بهترباشد قائل به این واقعیت باشیم که برخی از بازیگران در تئاتر موفق ترند وبرخی دیگر در سینما. در بازیگری هیچ هنرمندی حق دیگری را نمی خوردو نقش ها بر اساس تناسب و قابلیت ها به افراد پیشنهاد می شود.»

مهرداد صدیقیان در پایان درباره بازی در نمایش یک کارگردان جوان بیان داشت: «اختلاف سنی کم بین بازیگر و کارگردان باعث می شود آنانبتوانند به راحتی درباره مسائل مختلف با یکدیگر صحبت کنند و یکدیگر رابه چالش بکشانند. اگر به کارنامه من هم مروری داشته باشید می بینید پراز کارگردانان جوان است. از حضور در این نمایش بسیار خوشحالم و مردم را به تماشای آن دعوت می کنم.»

اخبار فرهنگی - خبرآنلاین

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------