اجرای قطعات مدرن و پست مدرن در جشنواره موسیقی فجر 

در بخش جنبی جشنواره موسیقی فجر امثال آثار مدرن و پست مدرن آهنگسازان برجسه جهان سوی ارکستر​های مختلف اجرا می​شود.

ارکستر "کامه راتا" به رهبری کیوان میرهادی با اجرای قطعاتی از آثار فلیپ گلس آهنگساز معاصر آمریکایی در روز ۴ اسفندماه ساعت ۲۱ در بخش جنبی بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود.

قرار است که این ارکستر کوارتت زهی شماره ۲ اثر فیلیپ گلس را اجرای ویولن سلوی نیما عقیانی روی صحنه ببرند. البته در کنار او ۳۰ نفر دیگر ارکستر کامه راتا را همراهی خواهند کرد.

فیلیپ گلس در بین علاقمندان جدی موسیقی در ایران آهنگساز کاملا شناخته شده ای است که بیشتر او را با قطعاتش برای ساخت موسیقی فیلم به یاد می آورند. موسیقی فیلم "ساعت ها" از شاهکارهای اوست. او تا به حال سه بار نامزد دریافت اسکار بهترین موسیقی فیلم برای فیلم های "کوندون "، "ساعت ها"،"یاداشت هایی یک رسوایی" شده. لازم به ذکر است که پیش از این هم ارکستر کامه راتا آثار او را در کنسرت هایش اجرا کرده بود.

گروه کر آوازی تهران

این در حالی است که گروه کر آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو هم قطعاتی از معروفترین موسیقی فیلم های معاصر دنیا را روی صحنه می برند. در بخش نخست این اجرا قطعاتی از موسیقی کلاسیک با اجرای آثاری از روسینی ، فوره و شوستاکوویچ به اجرای می شود .در این برنامه قطعاتی از موسیقی فیلم های خاطره انگیز از آثار موریکونه و موسیقی فولکلور جهان برگزار می شود؛ در این اجرا وحید تاج به عنوان تکخوان و آتنا اشتیاقی تک نواز ویولنسل حضور دارند.

کنسرت گروه آوازی تهران در بخش جنبی بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر در تاریخ ۳ اسفندماه ساعت ۲۱ در تالار وحدت برگزار می شود.

ارکستر موسیقی نو

ارکستر موسیقی نو که در جشنوارهء امسال با مدیریت هنری فریماه قوام صدری حضور خواهد داشت آثاری از ساخته های موسیقی معاصر سعید علیجانی و علیرضا مشایخی را اجرا می کند.

" همایون " اثر سعید علیجانی و قطعات آواز شماره ۱ و ۳ با تکنوازی ویولنسل صنم قرچه داغی و ارکستر موسیقی نو اجرا می شود. یک تریو با عنوان "دیالوگ" از آثار مشایخی نیز به صحنه می رود و در پایان قطعه"جهت" از آثار فرخ صابری اجرا خواهد شد..... / خبر آنلاین 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی