بخشودگی مالیاتی مشاغل آسیب دیده در اعتراضاتبخشودگی مالیاتی مشاغل آسیب دیده در اعتراضات،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
سازمان امورمالیاتی بخشودگی مالیاتی اصناف آسیب دیده در حوادث اخیر را ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز، ۱۴ اردیبهشت بود که بخشنامه تفویض اختیار تقسیط بدهی و بخشودگی جرایم قابل بخشش قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد. این بخشنامه به دنبال حوادث سه ماه اخیر در کشور و به درخواست بخش خصوصی اصلاح شد. امروز ۵ آذر ماه ، داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای به مدیران کل امو مالیاتی بخشودگی جرایم مالیاتی مشاغل، اصناف و واحدهای صنفی وهمچنین کسب و کارهای آسیب دیده از اعتراضات اخیر را ابلاغ کرد.

 

دراین ابلاغیه آمده است، به دنبال تفویض اختیار« بخشودگی جرائم و تقسط بدهی در اجرای مقررات مواد ۱۹۱ و ۱۶۷ قانون مالیات‌های مستقیم موضوع بخشنامه ۱۰ اردیبهشت» و با توجه به آسیب‌های وارده به مشاغل و واحدهای صنفی و کسب و کارها در جریان حوادث اخیر و برای تکریم هرچه بیشتر مودیان مالیاتی مقرر شد، شرایط تفویض اختیار بخشوگی جرائم موضوع جز ۱ بند الف این بخشنامه تا پایان سال جاری تمدید ‌شود.

 

درضمن مبلغ ذکر شده در بند ۱۰ این بخشنامه برای اشخاص حقیقی به مبلغ ۷۵میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی به مبلغ ۱۵۰ میلیون برای هر سال برحسب مورد اصلاح می‌شود.

 

این ابلاغیه تاکید می‌کند، مدت زمان تفویض اختیار تقسیط بدهی برای مالیات و عوارض ابرازی موضوع بند ۲-۱۰ این بخشنامه برای مالیات‌های مستقیم تا هجده ماه و برای مالیات و عوارض ارزش افزوده تا ۱۲ ماه تعیین می‌شود.

 

در پایان این بخشنامه آمده حداقل مبلغ دریافتی برای تقسط در بند ۱۱ این بخشنامه به میزان ۱۵ درصد اصلاح می‌شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022