آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت

شوک شدید به بازار نفت/ توافق ترامپ و ولیعهد سعودی بر سر کاهش 15میلیون بشکه نفت روزانه

رضا زندی خبرنگار حوزه انرژی لحظاتی پیش از افزایش 10 دلاری هربشگه قیمت نفت برنت خبر داد. وی اطلاعات خود را در دو پست توییتری…


وزیر مالی فرانسه: با سقوط بازار شرکت‌ها را ملی می‌کنیماخبار,اخبار اقتصادی,وزیر مالی فرانسه
دولت فرانسه اعلام کرد آماده است از تمام ابزارهای موجود برای پشتیبانی از شرکت‌های بزرگ این کشور که سهام آنها با شیوع ویروس کرونا به شدت در حال سقوط است، استفاده کند.

به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، دولت فرانسه اعلام کرد آماده است از تمام ابزارهای موجود برای پشتیبانی از شرکت‌های بزرگ این کشور که سهام آنها با شیوع ویروس کرونا به شدت در حال سقوط است، استفاده کند.

 

برونو لو میر، وزیر مالی فرانسه گفت: من برای استفاده از تمام ابزارهای موجود برای پشتیبانی از شرکت‌های بزرگ فرانسه تردید نمی‌کنم. می‌شود این کار را با تأمین مجدد سرمایه توسط دولت انجام داد. دولت همچنین می‌تواند سهام این شرکت‌ها را خریداری کند و من حتی در صورت لزوم از عبارت ملی‌سازی استفاده خواهم کرد.

 

در گزارش دیگری فایننشال‌تایمز به نقل از لو میر نوشت: پاریس یک بسته ۴۵ میلیارد یورویی را برای کمک به شرکت‌ها و کارکنان آنها در این وضعیت پاندمی ویروس کرونا تخصیص داده است.

 

این بسته شامل پرداخت به کارکنانی است که موقتاً بیکار شده‌اند. همچنین طبق این بسته پرداخت مالیات و قبض‌های خدماتی به تعویق خواهند افتاد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------