X

قیمت نفت به بالاترین رقم در ۹ ماه گذشته رسیداخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت
پس از آنکه آمارهای دولت آمریکا نشان داد میزان ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته کاهش یافته قیمت جهانی نفت افزایش یافت و به بالاترین رقم در ۹ ماه گذشته رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارهای دولت آمریکا نشان داد میزان ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته کاهش یافته و به دنبال خوش بینی نسبت به نهایی شدن بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا، قیمت نفت افزایش داشت و به بالاترین رقم 9 ماه گذشته رسید.

 

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال‌در معاملات امروز بازار جهانی به 51 دلار و 38 سنت رسیده است. هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز در برابر 48 دلار و 32 سنت معامله می شود.

 

قیمت هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم خود از اوایل ماه مارس رسیده است.

 

اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا اعلام کرد، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 11 دسامبر 3.1 میلیون بشکه کاهش داشته است. این در حالی است که تحلیلگران قبلا کاهش 1.9 میلیون بشکه ای را پیش بینی کرده بودند.

 

تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «تولید نفت آمریکا نیز برای اولین بار از اواخر ماه اکتبر شاهد کاهش بوده است.»

 

بر اساس آمارهای دولت آمریکا میزان فعالیت پالایشگاه های این کشور در هفته گذشته با روزانه 253 هزار بشکه کاهش مواجه بوده است.

 

عامل دیگری که به رشد قیمت نفت کمک کرد بیانیه دیروز فدرال رزرو بود که اعلام کرد که همچنان به سیاست نرخ بهره پایین خود پایبند است. این در حالی است که قانون گذاران آمریکایی یک گام دیگر به توافق بر سر یک بسته محرک مالی 900 میلیارد دلاری نزدیک شده اند. این بسته شامل چک های 600 تا 700 دلاری برای شهروندان و تمدید مزایای بیکاری خواه بود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------