شناسایی ۱.۶ میلیون واحد مسکونی مشکوک به خالی در کشورخانه خالی در کشور،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از شناسایی ۱.۶میلیون واحد مسکونی مشکوک به خالی خبر داد و گفت:‌ بر اساس قانون وزارت راه باید حدود ۲۵میلیون خانوار را به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌کرد.

به گزارش تسنیم، پروانه اصلانی با اشاره به ورود یک‌میلیون و 594 هزار نفر به سامانه املاک و اسکان اظهار کرد: از این تعداد حدود 568 هزار نفر خوداظهاری اقامتگاه و 460 هزار نفر خوداظهاری مالکیت داشته‌اند.

 

وی ادامه داد: همه این افراد دارای خانه خالی نبوده‌اند و نوع سکونت خود را اعلام کرده‌اند.

 

وی افزود: بر اساس قانون وزارت راه و شهرسازی باید حدود 25 میلیون خانوار را به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌کرد که این صورت خوشی نخواهد داشت.

 

وی تأکید کرد:‌ از این رو ناچار بودیم که از بانک‌های اطلاعاتی موجود در کشور برای شناسایی و احصای خانه‌های خالی استفاده کنیم، در این راستا وزارت راه و شهرسازی با تمام امکانات کم که در اختیار داشت از 15 بانک اطلاعاتی، اطلاعات را احصا کرد.

 

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: با این اقدامات یک‌میلیون و 164هزار واحد مشکوک به خانه خالی احصا شده است.

 

اصلانی با یادآوری این‌که از سال 94 اجرای قانون اخذ خانه‌های خالی باید اجرا می‌شد، گفت: به هر دلیلی که در دولت‌های قبل بوده این اتفاق روی نداده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------