X

آخرین اخبار اقتصادیجزئیات اولین جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰

امروز اولین نشست رسمی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ برگزار شد. در این جلسه بحث تعیین مزد منطقه‌ای برای دستمزد ۱۴۰۰…

جزئیات رشد ۴۰ تا ۶۴ درصدی دستمزد کارگران ساختمانی در نیمه نخست امسالاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
مقایسه دستمزد کارگران ساختمانی در نیمه نخست ۹۹ نشان می دهد دستمزد این کارگران در این دوره از ۴۰.۵ درصد تا ۶۴.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش تسنیم، مقایسه‌ی متوسط قیمت تمامی 109قلم مورد آمارگیری نیمه اول سال نسبت به دوره‌ی قبل، نشان می‌دهد که دستمزد «بنای نماچین درجه‌ی یک» با49.7درصد دارای بیش‌ترین افزایش و «راننده‌ی ماشین‌های لوله‌گذار- سایدبوم» با 5.9درصد دارای کمترین افزایش بوده‌اند.

 

طرح آمارگیری از دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرح‌های عمرانی از سال 1365به ‌صورت شش‌ماهه در سطح استـان تهران توسط مرکز آمار ایران اجرا می‌شود. در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به دستمزد ساعتی نیرو‌های انسانی شاغل در طرح‏های عمرانی (109مورد)، با ارسال پرسشنامه‌ها‌ی مربوط از طریق رایانامه به پیمانکاری‏ های مجری طرح‏های عمرانی در استان تهران، جمع‌آوری می‏شود. آمارهای مربوط به نیمه‌ی اول سال 1399به‌صورت زیر است:

 

مقایسه‌ی متوسط قیمت تمامی 109قلم مورد آمارگیری این دوره نسبت به دوره‌ی قبل، نشان می‌دهد که «بنای نماچین درجه‌ی یک» با49.7درصد دارای بیش‌ترین افزایش و «راننده‌ی ماشین‌های لوله‌گذار- سایدبوم» با 5.9درصد دارای کمترین افزایش بوده‌اند. مقایسه‌ با دوره‌ی مشابه سال قبل نیز نشان می‌دهد که بیش‌ترین افزایش متوسط قیمت مربوط به «کابل‌کش درجه‌ی یک فشار قوی» با 65.9 درصد و کمترین افزایش قیمت مربوط به «راننده‌ی ماشین‌های لوله‌گذار- سایدبوم» با 24.1درصد بوده است.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------