آخرین اخبار اقتصادی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

قیمت شکر بسته‌بندی، فله و وارداتی اعلام شد

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهادکشاورزی قیمت شکر بسته‌بندی، فله و وارداتی را اعلام کرد. به گزارش ایسنا در متن نامه احمد خانی…

دلار نیمایی صدای بورس‌بازان را درآورداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
بورس تهران با توجه به ریسک‌های سیستماتیک موجود در خاورمیانه، از اقبال چندانی میان سرمایه‌گذاران برخوردار نیست.

به گزارش خبرآنلاین،دومین هفته معاملاتی سال ‌در بازار سهام به پایان رسید و برخلاف هفته نخست سال‌ که نماگرهای سهامی در دامنه مثبت کار خود را به اتمام رسانده بودند، هر سه نماگر اصلی بازار در مسیر نزولی قرارگرفتند؛ این در حالی است که دلار در بازار آزاد همچنان تحت‌تاثیر کشمکش‌هایی که در خاورمیانه به‌وقوع می‌پیوندد، به تاخت و تاز خود ادامه‌می‌دهد و در هفته منتهی به ۱۵فروردین، برای سومین هفته متوالی، قیمت آن با افزایش مواجه شد و این موضوع آتش افزایش قیمت‌ها را در بازارهای داخلی افروخته‌تر کرده‌است.

 

بورس و ریسک سیستماتیک

دنیای اقتصاد نوشت:افزایش ریسک‌های سیستماتیک در مقاطعی به مهم‌ترین عامل پیش‌روی معاملات سهام به‌خصوص در بازه زمانی کوتاه‌مدت بدل می‌شود. گاهی اوقات، سایه سنگین ریسک سیاسی، مهم‌ترین عاملی است که جریان معاملات بازار سهام را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. بازار سهام، یکی از حساس‌ترین بازارها نسبت به ریسک‌های مختلف موجود در اقتصاد کشور است و نمود منفی و مثبت اخبار گوناگون، به‌سرعت در نماگرهای تالار شیشه‌ای نمایان می‌شود. بازار سهام در هفته گذشته به‌طور کامل تحت‌تاثیر تنش حادث‌شده در خاورمیانه قرارگرفت و نماگرهای سهامی با کاهش ارتفاع همراه شدند. هرچند با آغاز معاملات دلار در بازار آزاد و مشاهده رشد قیمت اسکناس آمریکایی از شدت عرضه‌ها در تالار شیشه‌ای کاسته شد، اما بازار نتوانست به مدار مثبت بازگردد. بورس تهران در سنوات قبل، به کرات با چنین ریسک‌هایی دست‌وپنجه نرم کرده است و هربار ثابت شده که واکنش بورس به موارد مذکور به‌صورت کوتاه‌مدت بوده و بازار سهام، پس از فروکش‌کردن التهابات به روند قبلی خود بازگشته است. ششم خرداد ماه پارسال و پس از درگیری‌های مرزی رخ‌داده میان ایران و نیروهای طالبان در مرزهای شرقی کشور نیز بازار سهام سرخ‌پوش شد و در روز پس از این واقعه، هر سه نماگر اصلی بازار سهام، کار خود را در محدوده سرخ تابلوی معاملاتی به اتمام رساندند، اما پس از مدت زمانی کوتاه که دامنه درگیری‌ها گسترده‌تر نشد، بازار به روند قبلی خود بازگشت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------